Skocz do zawartości
ElNinijo

Skrzypienie w kierownicy przy wykonywaniu skrętów

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

od około tygodnia zauważyłem, że przy wykonywaniu skrętów w lewo,prawo coś w kierownicy skrzypi. Było mniej dzisiaj zauważyłem że więcej.

Auto to passat b7 kombi highline grudzień 2013

wszystkie pierdoly typu aktywny tempomat, multikiera są

po konsultacjach różnych ludzie sugerują, że może to być zwijak taśmy airbag (ale czy napewno), wiem że wrożeniem z fusów nikt się tutaj nie zajmuje i cieżko może być to rozwiązać ale czy poza tą taśmą może być w kierownicy coś jeszcze cos tam może skrzypieć (nigdy kierownicy nie rozbierałem i nie rozbiore bo zdolności takowych niestety nie posiadam)

dzwoniłem wczoraj do ASO by pomogli ustalic po VIN jaki model tego zwijaka jest zamontowany w moim aucie to mi powiedzieli że mam spadać na drzewo i do nich przyjechac wtedy sprawdzą po interfejsie diagnostycznym bo w bazie takiej informacji nie maja

czy wiecie może jaki był ostatni model zwijaków montowany w paszczurach do tych wszystkich opcji i ewentualnie jakiego szukać, czy wymieniać należy samą taśmę czy jeszcze manetki (manetki wyglądają ok)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5K0953569AS - moduł z taśmą - full opcja. 

Ale wymieniać bo skrzypi? Taśmę - zwijak zawsze trochę słychać. Jest tam 3 silikonowe krążki, które mają pomagać w zwijaniu/rozwijaniu taśmy, a to wszystko usmarowane jakimś mazidłem. 

Dostęp do taśmy, po zdjęciu kierownicy i osłon kolumny jest bardzo dobry, a cała operacja bardziej straszna niż trudna. 

Można zapsikać silikonem ?

Cena nowego modułu w ASO to ~1000PLN. Manetki to osobna część - nie trzeba wymieniać razem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nTomek bardzo CI dziekuje za informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko,

Taki dziwny problem się objawił. Jak delikatnie (powoli) kręcę kierownicą - słychać dość wyraźnie takie skrzypienie jakby Dracula się budził wieczorem :devil

Dźwięk ewidentnie idzie z okolic sterownika z pająkiem. Magiel i poduszki amorów działają bezszelestnie. Skrzypienie występuje w całym zakresie obrotów kierownicy, ale tylko przy bardzo wolnym kręceniu.

Ma ktoś jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2019 o 12:31, Albercik napisał:

Siemanko,

Taki dziwny problem się objawił. Jak delikatnie (powoli) kręcę kierownicą - słychać dość wyraźnie takie skrzypienie jakby Dracula się budził wieczorem :devil

Dźwięk ewidentnie idzie z okolic sterownika z pająkiem. Magiel i poduszki amorów działają bezszelestnie. Skrzypienie występuje w całym zakresie obrotów kierownicy, ale tylko przy bardzo wolnym kręceniu.

Ma ktoś jakiś pomysł?

Witam kolegę (ponownie?). Nie mam pomysłu ale mogę Ci tylko potwierdzić, że mam to samo w gorące dni. Chyba pająk do wymiany. Na razie olewam to, bo w chłodniejsze dni nic nie słychać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, grabson7 napisał:

Chyba pająk do wymiany.

No właśnie w B6 mi pająk skrzypiał, ale tam było to czuć w formie lekkiego drgania manetki od kierunków. Tutaj tego nie ma.

Ale cóż. Kolejna rzecz do rozebrania przed wakacjami. Najwyżej nakituję tam smaru (jeśli tam w ogóle powinien być smar) i zobaczymy. Może się po prostu coś wytarło (290 tys. km kręcenia kierownicą robi swoje :D ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Albercik napisał:

No właśnie w B6 mi pająk skrzypiał, ale tam było to czuć w formie lekkiego drgania manetki od kierunków. Tutaj tego nie ma.

Ale cóż. Kolejna rzecz do rozebrania przed wakacjami. Najwyżej nakituję tam smaru (jeśli tam w ogóle powinien być smar) i zobaczymy. Może się po prostu coś wytarło (290 tys. km kręcenia kierownicą robi swoje :D ).

Daj znać, co z tego wyszło, bo zainteresowanych będzie już co najmniej dwóch (mojemu kumplowi objawia się to samo, też w B7). A smar to chyba jakiś suchy (biały) jeśli w ogóle.

Edytowane przez grabson7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, grabson7 napisał:

A smar to chyba jakiś suchy (biały) jeśli w ogóle.

No jasna sprawa, że nie TOWOT :P:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobny temat już istniał, to połączyłem. 

Może kolega @ElNinijo już sobie poradził ze skrzypieniem, to coś więcej dopowie w temacie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poradzil, wymiana poduszki, skrzypia te sprezyny ktore sa w poduszce

Edytowane przez ElNinijo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, ElNinijo napisał:

poradzil, wymiana poduszki, skrzypia te sprezyny ktore sa w poduszce

wymieniałeś airbag-a??. Czemu nic mi nie napisałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo dopiero kuppilem nowego a wymiana jeszcze przede mna, ale juz wiem ze to na 100% airbag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to sprężyny w airbagu? Co to ma wspólnego z obracaniem kierownicą?? Przecież tam nie ma elementów, które mogły by się obracać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Mnie też gruchoczę i chrupie.Mój mechanik który pracuje w ASO mówi że to jest jakieś "łożysko".

Dam znać jak Mi wymieni i nie będzie gruchotało i opiszę co to było :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie jestem tu nowy potrzebuję pomocy , mam passata b7 2013 r sedan , skrzypiała mi kierownica ,brzmiało jakby ktoś drzwi otwierał na strychu i w pewnym momencie coś strzeliło, wyskoczyła kontrolka od poduszki , okazało się ,że to taśma zwijak od airbagu do wymiany  model : 5k0953569r   , tylko nigdzie nie mogę takiego modelu znaleźć czy jest coś zamiennego ? w salonie okolice 1500zl , regeneracje okolo 200zl ale muszę jechać 400km , czy ktoś mi doradzi co mam robić puki tego nie wymienię będę miał problem z ukladem kierwowniczym puki nie zniknie mi kontrolka od poduszki nie bede mial wspomagania kierownicy . Czy ktoś z was już miał taki problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.12.2019 o 19:11, buf321 napisał:

Czy ktoś z was już miał taki problem

O skrzypieniu jak na strychu to jeszcze nie słyszałem, ale wymiana modułu na inny to raczej często spotykana akcja. Możesz założyć moduł z literą T albo AS bo one mają wszystko. Będziesz miał w przyszłości możliwość doposażenie w kierownicę multi, bo teraz pewnie tego nie masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Miałem ten sam problem ze skrzypiącą kierą. W końcu jak koledze przy skręcaniu coś gruchnęło i multifunkcja przestała działać i oczywiście świecąca kontrolka od airbag. Kupiłem używkę na alle bo oczywiście nówka za 1500 tylko w ASO. Znajomy elektryk przed wymianą zaskoczył mnie informacją, że nie będzie tak łatwo bo po wymianie zwijaka w którym jest elektronika może paść ogólnie wszystko co związane z abs i jeszcze czymś i może być konieczność programowania w ASO. Po wielkich bojach przełożył płytkę z uszkodzonego zwijaka i włożył do nowego-używanego zwijaka i wszystko teraz działa. Pytanie brzmi czy faktycznie przy wymianie zwijaka dla kierownicy z multi może być konieczność programowania w ASO? Może ktoś sam to robił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma takiej koniecznosci. Wystarczy vcds lub vcp i trzeba zrobic ew. pare adaptacji wszystko opisane na forum oraz ew. wiki ross tech.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Wymienioną taśmę wysyłam do regeneracji i niech czeka w rezerwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności