Jump to content
ElNinijo

Skrzypienie w kierownicy przy wykonywaniu skrętów

Recommended Posts

Samochód: B7 2.0 TDI 140KM
    Rok prod: 2013

Witajcie

od około tygodnia zauważyłem, że przy wykonywaniu skrętów w lewo,prawo coś w kierownicy skrzypi. Było mniej dzisiaj zauważyłem że więcej.

Auto to passat b7 kombi highline grudzień 2013

wszystkie pierdoly typu aktywny tempomat, multikiera są

po konsultacjach różnych ludzie sugerują, że może to być zwijak taśmy airbag (ale czy napewno), wiem że wrożeniem z fusów nikt się tutaj nie zajmuje i cieżko może być to rozwiązać ale czy poza tą taśmą może być w kierownicy coś jeszcze cos tam może skrzypieć (nigdy kierownicy nie rozbierałem i nie rozbiore bo zdolności takowych niestety nie posiadam)

dzwoniłem wczoraj do ASO by pomogli ustalic po VIN jaki model tego zwijaka jest zamontowany w moim aucie to mi powiedzieli że mam spadać na drzewo i do nich przyjechac wtedy sprawdzą po interfejsie diagnostycznym bo w bazie takiej informacji nie maja

czy wiecie może jaki był ostatni model zwijaków montowany w paszczurach do tych wszystkich opcji i ewentualnie jakiego szukać, czy wymieniać należy samą taśmę czy jeszcze manetki (manetki wyglądają ok)

Samochód: B7 2.0 TDI 140KM (CFFB) 4x4
    Rok prod: 2012

5K0953569AS - moduł z taśmą - full opcja. 

Ale wymieniać bo skrzypi? Taśmę - zwijak zawsze trochę słychać. Jest tam 3 silikonowe krążki, które mają pomagać w zwijaniu/rozwijaniu taśmy, a to wszystko usmarowane jakimś mazidłem. 

Dostęp do taśmy, po zdjęciu kierownicy i osłon kolumny jest bardzo dobry, a cała operacja bardziej straszna niż trudna. 

Można zapsikać silikonem ?

Cena nowego modułu w ASO to ~1000PLN. Manetki to osobna część - nie trzeba wymieniać razem. 

Samochód: B7 2.0 TDI 140KM
    Rok prod: 2013

nTomek bardzo CI dziekuje za informacje