Skocz do zawartości
mariuszp56

ciężko odpala, spadają obroty szarpie podczas przyśpieszania

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem, którego od jakiegoś czasu nie mogę rozwiązać a mianowicie.  Posiadam Passata B5 1.6  z silnikiem ANA, auto zagazowane. Na benzynie czasami nie chce zapalić a jak już zapali to albo obroty spadną i zgaśnie albo będzie chodził, jednakże autko przez jakąś chwilę nie reaguje na pedał gazu. dodam, że nie ma reguły czy silnik jest ciepły czy zimny.  Podczas jazdy na benzynie autko tak jakby przerywało i bardzo słabo się wkręca na obroty. Dodam, że na gazie  nie ma żadnych problemów, jak nie mogę go odpalić na benzynie to odpalam na gazie  i chodzi od strzała. Wymieniłem przepływkę, przewody i świece, wyczyszczona przepustnica wymienione przewody podciśnienia. Nie wiem co mu dolega . Proszę o pomoc

Edytowane przez mariuszp56

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za utrzymanie obrotów na biegu jałowym odpowiada silniczek krokowy, tyle że do jego poprawnej pracy niezbędne są prawidłowe odczyty czujników temperatury,  przepływomierza lub położenia przepustnicy i sondy lambda. Ta ostatnia ma też wpływ na dawkowanie paliwa. Podobne objawy mogą być też spowodowane nieszczelnym układem dolotowym (zasysanie lewego powietrza).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w porządku,  ale na gazie chodzi dobrze zarówno na biegu jałowym jak i podczas jazdy. Po za tym jak już zapali na benzynie lub jak przełączę z gazu na benzynę to na biegu jałowym chodzi równo obroty nie falują. Problem jest w tym, że czasami nie chce zapalić a jak już jadę na benzynie to przerywa i ciężko wchodzi na obroty. I jeszcze jedno dzisiaj rano elegancko zapalił pojechałem do miasta zgasiłem i chcę ponownie odpalić  nie zapala kręciłem 3 razy i nie zapalił, postanowiłem odłączyć kostkę od przepływki  i odrazu zapala. Jeździłem dzisiaj z odłączoną przepływką i ani razu mnie nie zawiódł

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności