Skocz do zawartości
aggressive

Czy opłaca się reanimować lakier w takim stanie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy pilnie potrzebuję Waszej pomocy.

Do tej pory o auto dbałem jak mogłem, ale niestety wiek auta i ciągła eksploatacja po mieście mu nie sprzyja. Z daleka wygląda jeszcze jako tako, a z bliska jest już bardzo źle i nie ukrywam, że coraz częściej nie daje mi to spać :/. W związku z tym, iż w najbliższych dniach będę zmuszony do zakupu drugiego auta to nie mogę sobie pozwolić na tą chwilę na wymianę obecnego. Tutaj pojawia się kluczowy temat. Wiedząc, że będę nim jeździł jeszcze powiedzmy 3-4 lata inwestowalibyście w lakiernika czy obserwowali jak auto z każdym miesiącem ulega degradacji ? Ciężko jest mi na to patrzeć z racji na fakt iż jest to moje pierwsze auto, które mam już osobiście 6 lat i nabyłem go już z niektórymi „zaprawkami” które trzymają się do dnia dzisiejszego, ale wygląda to  źle. Mechanicznie nie prezentuje się jak typowe auto od Janusza z passata dlatego tym ciężej jest mi patrzeć na to jak ono wygląda bo sprzedaż jest kompletnie nieopłacalna, tylko teraz pojawia się pytanie czy doprowadzenie lakieru do dobrego stanu nie przekroczy jego wartości ?

Poniżej wrzucam zdjęcia i będę bardzo wdzięczny za wycenienie strat. Jeśli ktoś ma jako takie doświadczenie to byłbym wdzięczny za podanie przybliżonego kosztu dla pesymistycznego wariantu, czyli wymiana lewego błotnika na zamiennik + malowanie w kolor, wymiana tylnego zderzaka + malowanie, malowanie maski, malowanie wszystkich plastikowych listew dookoła w kolor i mnóstwo drobnych poprawek, które należało by zrobić tak jak się należy. Będę bardzo wdzięczny za pomoc i wszelkie rady.

IMG_20190420_182546.jpg

IMG_20190420_182609.jpg

IMG_20190420_182628.jpg

IMG_20190420_182640.jpg

IMG_20190420_182650.jpg

IMG_20190420_182657.jpg

IMG_20190420_182719.jpg

IMG_20190420_182732.jpg

IMG_20190420_182754.jpg

IMG_20190420_182857.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu chcesz zmieniać błotnik i zderzak? Z tego co widzę na zdjęciach to kosmetyka, wprawny lakiernik zrobi to tak że nie będzie śladu bez konieczności malowania całych elementów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega chyba nie widział jakie B6 z Niemiec do nas przyjeżdzają :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, The_Saint napisał:

Czemu chcesz zmieniać błotnik i zderzak? Z tego co widzę na zdjęciach to kosmetyka, wprawny lakiernik zrobi to tak że nie będzie śladu bez konieczności malowania całych elementów.

A co mogę zrobić z tą spękaną szpachlą z tyłu na zderzaku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się tego pozbyć i zagipsować na nowo, szpachla musi być elastyczna. Lakiernik będzie wiedział co zrobić ;) Kwestia tylko znaleźć dobrego...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc. Widzę, że jest to jednak nie taki straszny problem jak mi się wydawało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności