Skocz do zawartości
Mefisto1983

chip tuning 2.0 TDI 150KM

Rekomendowane odpowiedzi

nie zauważyłem różnicy a sprawdzam często poprzez vag dpf.  Przed programem średnio co ok 300 i po roku czasu od programu też podobnie, raz ok 280 nastepnym razem ok 320km, mniej wiecej  na podobny poziomie, oczywiście patrząc na ciagłe uzytkowanie auta w tym samym stylu i jezdząc wokół tego samego komina. jadąc w trase rzędu ok 900km ciagłej autostrady gdzie predkośc jest wyższa od dopuszczalnej i temp spalin tez jest znacznie wyższa niż zazwyczaj, co za tym idzie dochodzi ciągle do biernego wypalania sadzy (wypala się już powyzej 400st), dep wypala mi sie po ok 700-800 km. Przynajmniej tak jest od roku gdzie zacząłem to obserwować i starać się zawsze wypalać dpf do końca / nie gasić silnika gdy sie wypala. Takie stanie się niewolnikiem swojego własnego wozidła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.10.2020 o 17:20, ArekRR napisał:

Panowie jak chip tuning znoszą wasze DPF,y?

U mnie  bez zmian jak przed było co około 350 km tak po chipie jest dokładnie tak samo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie również bez zmian. Chociaż tak naprawde mógłby się zepsuć to bym go wywalił bo dalszy wzrost mocy blokuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie, u mnie przed programem bardzo rzadko wypalał, po programie co ok. 100km co mnie irytuje bo zawsze staram się nie gasić silnika do puki auto nie zakończy wypalania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja do się pochwalę, mam nadzieje,że nic nie urwę za szybko... przy normalnej jeździe nie urywam DSG,ale w trasie bajka :))

B8 2.0tdi Ori 150KM 2015r DSG

20201023_104220.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy tym silniku jest DQ250 czy DQ381 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyszło trochę słabiej (B8 2.0TDI 150KM 2014r DSG). Pierwsze wrażenia - na razie jest ok.

NextDocument.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności