Skocz do zawartości
Mefisto1983

chip tuning 2.0 TDI 150KM

Rekomendowane odpowiedzi

@Dreyfus  ten wykres jest b.dobry.... pamiętaj, że to diesel...

od 2000 do 2500 jest 420Nm  

od 2600 do  3100 jest 410Nm

od 3300 jest spadek momentu ale to normalne.... 

w zakresie 2000 -3100 jest płasko i na 100% nie czuje spadku momentu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znasz się lepiej pewnie w porównaniu z tymi innymi wykresami wydaje mi się jak napisałem ale oby się dobrze jeździło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Dreyfus napisał:

Koksu dowalone pewno chce silnik wyrwać a za chwilę nic więcej się nie dzieje po czym spada wszystko hm lubisz tak jeździć? 

B7też miałem program na prawie 190 i jakoś nie miałem problemu z silnikiem ,ważne jest by nie zrobić sobie auta sportowego z diesla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło wcale mi o km tylko sposób przeprowadzenia mocy i momentu ale to już kolega napisał na ten temat... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z umowa daje wykres mojego passata 2.0 tdi 150 km po chipie auto super chodzi niebo a ziemia jesli chodzi o osiagi. Po programie wyszlo 193 km i 405 Nm polecam softa wykonalem w firmie Cinsoft kolo gliwic.

SZYMONPASSATMOD (1).pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2019 o 23:58, Mefisto1983 napisał:

Zgodnie z umowa daje wykres mojego passata 2.0 tdi 150 km po chipie auto super chodzi niebo a ziemia jesli chodzi o osiagi. Po programie wyszlo 193 km i 405 Nm polecam softa wykonalem w firmie Cinsoft kolo gliwic.

SZYMONPASSATMOD (1).pdf

Mefisto - jaki koszt i czas usługi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalnie kosztuje chyba kolo 1500 zl ja mialem troche inna cene poniewaz Marcin z Cinsoft to moj dobry znajomy , powiem ci tak pojechalem do niego kolo 9 przed 11 bylo gotowe wpierw hamowanie serii nastepnie zgranie softa korekta wgranie i hamowanie , polecam Cinsoft to juz moj trzeci passat po sofcie w cinsoft i ze wszystkich bylem zadowolony wpierw byl b6 nastepnie b7 a teraz b8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Mefisto1983 napisał:

normalnie kosztuje chyba kolo 1500 zl ja mialem troche inna cene poniewaz Marcin z Cinsoft to moj dobry znajomy , powiem ci tak pojechalem do niego kolo 9 przed 11 bylo gotowe wpierw hamowanie serii nastepnie zgranie softa korekta wgranie i hamowanie , polecam Cinsoft to juz moj trzeci passat po sofcie w cinsoft i ze wszystkich bylem zadowolony wpierw byl b6 nastepnie b7 a teraz b8

Dzięk za info - wysłałem im zapytanie - zobaczymy co odpisze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie? A jak się ma sprawa chipa ze skrzynią dsg? Gdzieś tam z tyłu głowy korci mnie na ciut więcej mocy (poprzednie auto 200KM 450NM) więc aktualne 150= trochę mało, choć jeździ się ogólnie przyjemnie. Trochę szukałem, trochę poczytałem, ale :). Czy, na ile i gdzie bezpiecznie można to zrobić? 

Dodam, że mam aktualnie nalatane 147 tys. km, ogólnie się nie boje chipsów, ale czasy od moich ostatnich modyfikacji trochę się zmieniły, tzn. poprzednio 1.9tdi nalatało na wirusie 490 tys. km i nic, d5 w v70 tez sporo i jedynie sprzęgło na kevlar wymieniłem:), ale to była inna technologia. A dziś ekologia, delikatne wtryski, cienkie materiały, dpf itd...

Wcześniej robiłem u kiviego w Wawie i u uysego w Łodzi.

Ktoś mi tam polecał chłopaków z Inowrocławia...

Aha no i sprzeczna kwestia gwarancji:)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie parametry DSG spokojnie zniesie wiec nie musisz sie martwic w tdi sa mokre dsg to nie papierowa sucha z benzyn , polecam chipa auto niebo a ziemia a spalanie dalej male

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Mefisto1983 napisał:

w tdi sa mokre dsg to nie papierowa sucha z benzyn

Radzę się dokształcić zanim zaczniesz rad udzielać... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co zaprzeczysz ze w benzynach 1.4 i 1.8 jest sucha i nie sa one wytrzymale ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Mefisto1983 napisał:

a co zaprzeczysz ze w benzynach 1.4 i 1.8 jest sucha i nie sa one wytrzymale ?

 

Nie zaprzeczę, a jaka skrzynia siedzi w benzynie 2.0? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mialem na mysli benzyn 2.0 w ktorych sa mokre skrzynie ale wiekszosc modeli ktore sa na rynku z  benzyna maja silniki 1.4 i 1.8 w ktorym to nawet w dsg ograniczyli moment ze wzgledu na wytrzymalosc skrzyni  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Mefisto1983 napisał:

tdi sa mokre dsg to nie papierowa sucha z benzyn 

Więc napisałeś ogólnie o benzynach a to nie prawda, ktoś to potem czyta i się niesie ferment, teraz rozszerzyłeś info i jest to zgodne z prawdą i bardziej przejrzyste myślę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz racje :) Pozdrawiam

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każde tdi ma mokrą dsg? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wpierw 6 tki bylu a od 2018 7 biegowe biturbo mialy caly czas 7 biegowe mokre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.6 tdi też ma mokre? Proszę niespodzianka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wikipedia podaje ze niby tez dq200 czyli sucha ale nigdy sie nie interesowalem 1.6 poniewaz jak dla mnie to dobry silnik do golfa ale nie do passata 150 km to minimum do takiego auta zreszta w de jest malo 1.6 glownie 2.0

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności