Skocz do zawartości
Skayki

benzyna Błąd 16395/16712/16717

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, postanowiłem skierować się do was z pewnym pytaniem lub może lepiej to ujmę, sięgnąć po poradę. Od jakiegoś czasu postanowiłem samemu robić pewne rzeczy w swoim aucie, Passat B5 FL 1.8t AWT i mianowicie mam na chwilę obecną pewien problem. Trzy dni temu w silniku coś delikatnie zaczęło stukać (na zimnym/ciepłym), czytając nie raz wasze wypowiedzi wpierw podłączyłem pod Delphi auto w celu sprawdzenia możliwych błędów. Ukazały mi się owe:

16395 - regulacja faz rozrządu, rząd cylindrów 1, nie może osiągnąć żadnej wartości, za mocno wyprzedzony. - nieciągły

16712 - Nieprawidłowy sygnał z czujnika spalania stukowego 1 :zwarcie do plusa (Bank1 lub pojedynczy czujnik) - nieciągły

16717 - Czujnik stuku nr 2 zbyt wysoki sygnał. - nieciągły

Dodam że błędy nie wracają po przejechaniu 60km (ktoś gdzieś pisał w podobnym temacie aby przejechać 100km) ale więcej nie mam zamiaru już ryzykować bo raz stuka, a raz nie od strony szyby. Nie zjedźcie mnie od razu, ponieważ naprawdę jestem nowicjuszem w tych sprawach i na swoim koncie mam dopiero wymiany przegubów, króćca, odmy od skrzyni korbowej itp. Więc proszę was o normalne odpisanie i potwierdzenie mojego przepuszczenia, czy to jest na 100%  napinacz łańcucha??? Pozdrawiam i spokojnych świąt wszystkim.

Edytowane przez Skayki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/16395/P0011/000017

Tu możliwe przyczyny. Nie sądzę żeby ktoś ci powiedział na 100% że to to czy tamto. 

Do tego jeszcze jest błąd czujników  spalania stukowego. 

Edytowane przez zwonko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne, po świętach zajrzę do serducha auta i sprawdzę to i owo. Napisze mi tylko ktoś czy przejechanie przy takich objawach około 40-50km jest bardzo dużym ryzykiem uszkodzenia jeszcze bardziej auta?

Edytowane przez Skayki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wydaje mi się że nie... ale pewny być w 100% nie mogę. Generalnei napinacz służy temu żeby atuo miało moc w szerszym zakresie obrotów, także ja bym jechal tylko bez butowania.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko, kilka zdjęć i krótki filmik. Nie są może super jakości ale na pierwszy rzut oka może ktoś będzie wstanie napisać czy bardzo jest że tak ujmę dojeba** silnik czy jeszcze 3/5...

 

Dodam, auto kupiłem za 4400zł (od znajomego i bez żadnego mydlenia oczu, po delikatnym uderzeniu lewą stroną przodu, wszystko na miejscu, tylko zderzak i lampa wymieniona). Nie wiem czy inwestować czy nie inwestować. Może bardziej się opłaca na części sprzedać...

 

 

 

58766145_2167795426666059_8462671511268884480_n.jpg

58916959_648682345560827_2855928779669241856_n.jpg

58372882_515679402169913_607203664351723520_n.jpg

58384506_2267739563442100_7108972981497364480_n.jpg

58460454_2652473914766699_7340644088674254848_n.jpg

Edytowane przez Skayki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle żę lepiej bedzie jeśli wrzucisz te zdjecia do innego dzialu. Tu mało kto zagląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, zwonko napisał:

Myśle żę lepiej bedzie jeśli wrzucisz te zdjecia do innego dzialu. Tu mało kto zagląda.

Jakieś małe nakierowanie? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Skayki napisał:

małe nakierowanie

Zrobiłem ci przekierowanie do działu silników. Możesz też zaktualizować temat, że chodzi przede wszystkim o stuki w AWT. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne i życzę miłego dnia na spokojnie w rl, jak i na forum. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno można zmniejszyć koszty przy wymianie napinacza stosując taki bez wtyczki. Zamiast 2000 wydasz 1000. Na forum A4 jest o tym temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i jak rozwiązałeś problem? 

Dodam ze mi lekko faluje na wolnych i mam teb sam błąd na kompie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności