Skocz do zawartości
Tomczosi

Felgi od B8 Alltrack do zwykłego B8

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, czy felgi R19 z oponami 245/40 od B8 Alltrack, bez problemu podejdą do zwykłego B8?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W homologacji jest 235.

Edytowane przez paolokos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar podejdzie, tylko odrobinę komfortu jaką zawieszenie B8 posiada stracisz na wieczność. Będzie tylko jeden wielki hałas po mieście i masaż organów wewnętrznych większy jak w Golfie, lub Touranie po delikatnych wybojach, szynach tr i dziurach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stałem przed podobnym dylematem, kupiłem 235/40 bo takie sie trafiły.

Jesli by sie trafiły 245/40 to tez bym brał bo moim zdaniem różnica nie powinna byc odczuwalna.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2019 o 09:10, Majkel2017 napisał:

Stałem przed podobnym dylematem, kupiłem 235/40 bo takie sie trafiły.

Jesli by sie trafiły 245/40 to tez bym brał bo moim zdaniem różnica nie powinna byc odczuwalna.

 

A jak u Ciebie z komfortem? Jest masakra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Tomczosi napisał:

A jak u Ciebie z komfortem? Jest masakra?

Zalezy do czego porownujesz ;-) Ja mam alltracka na 19" i jest zauwazalna roznica nawet miedzy 18" a 19". Mam DCC i moje odczucia sa takie, ze 19" w trybie Komfort sa tak twarde jak 18" w trybie Sport :)

Jak drugie auto w domu mam Ibize na 17" z oponami 215/40, w porownaniu do niej passat na 19" z DCC to luksus (a nie "masakra"), mimo ze czuc kazda dziurę i studzienkę. Porownujac do np. passata na 17" to jest pewnie dramat, wszystko zalezy od oczekiwań. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie dramatu nie ma. Auto nie jest wytłuczone nic nie stuka puka nic nie trzeszczy.

Jest twardo, ale jesli bym sie zastanawiał między 18 i 19 cali to wybrał bym, tak samo czyli 19 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od prawie 2 m-cy śmigam na 19 i jest ok, zgodzę się że jest różnica w stosunku do 18. Wiadomo, zależy na jakich poprzednio się jeździło, jak na 16 to będzie oczywista widoczna utrata komfortu.  Dla mnie dramatu nie ma, opona 235/40 jest taka jak w B6/B7 na 18-tkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do 18" na ten sezon zmniejszyłem ciśnienie do 2.2 bara i jest przepaść w komforcie. Wcześniej ładowano mi na 2.6 ,a pomimo tego środek opony bardziej był zużyty - czyli za duże ciśnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności