Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Myśle ze dpf jest w środku ponieważ jak się wypala na postoju to czasami jak dodasz gazu to zakopci na szaro biało delikatnie. Podczas normalnej jazdy ani dymka nie puści. Przypuszczam ze ktoś grzebał w sterowniku przy nim. W przyszłym miesiącu chce oddać go do regeneracji czyszczenia chemicznego i zerowaniu w sterowniku 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz VCDSem info o dpfie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam VCDEsa tylko program delphi i WoW i jak patrzę na parametry dpf to wydaje się ok. Sadza się zapełnia i później się wypala prawie do zera pokazuje ilość km od ostatniej regeneracji ilość paliwa spalonego itp tylko cały czas jest komunikat ze poziom popiołu to 189ml gdzie wartość graniczna dla Vw to 170ml żeby zgłosić się do serwisu na wymianę filtra. I te 189ml nic nie urosło od ponad roku aż dziwne 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile w rok zrobiles kilometrow? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 15 do 20tys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przebieg masz okolo 250 tys. km? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

207tys chyba tam jest najechane przebieg oryginalny nie kręcony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego chyba? 189ml na 207 tys. km to spore zapelnienie.. No chyba, ze po miescie ciagle jezdzony...

Srednio zapelnia sie 7ml na 10tys. km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak go kupiłem to się okazało ze dwa wtryskiwacze lały paliwo i auto na postoju kopcilo na biało szaro wiec wtryski zostały zregenerowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jaki masz przebieg bez uzywania slowa "chyba" ?

Jak laly to mogly szybciej DPF zapchac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

207tys najechane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ci mówię ze przebieg oryginalny potwierdzony z serwisem. Lecz wtryski lały 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wtryski leja to auto wytwarza o wiele więcej sadzy i szybciej zapycha się filtr logiczne. Wtryskami i turbina można zabić dpf w rok czasu od nowości 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On wylicza na podstawie sadzy i jej wypalania.. Im czesciej tym oil ash rosnie szybciej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie im częściej się napełnia dpf tym ml rosną czyli jeżeli wtryski lały nie wiadomo jak długo były właściciel na nich jeździł to powstawało więcej sadzy niż zwykle i cały czas dpf był zapychany i dopalany. Postanowiłem ze dpf będzie ściągnięty i jeżeli jest w środku to oddany do czyszczenia chemicznego a jeżeli go nie ma to zostanie profesjonalnie wyłączony z sterownika komputera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znac jak poszlo i jaki koszt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dam znać. Koszty już znam czyszczenie dpf to koszt 500zl i 300zl demontaż i montaż wraz z adaptacja komputerowa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was na poniedziałek jestem umówiony na czyszczenie dpf kompleksowe Teraz mam załączam zdjęcia z wydruku z komputera o stanie filtra. Czy te 198g to jest dużo czy mało ? 

95E7D14F-7EE0-4359-9BBF-C863913DC268.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VW twierdzi, ze okolo 70g sadzy oznacza wymiane DPFa... Czy Ty masz 198g....troche watpliwe patrzac, ze ostatnie wypalanie bylo 360km temu... 198ml=0.198 litra to uwierze... Jaki masz przebieg? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co u mnie wtryski lały i auto kopcilo to może stad te 198g a te 198ml to ile będzie w g Przebieg mam 208tys oryginalny potwierdzony serwisem Vw 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności