Skocz do zawartości
romkol

Nie działa spryskiwacz - bezpiecznik? przekaźnik?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie działa w Passacie B8  pompka spryskiwacza, wycieraczki przód i tył działają, nie ma błędów na wyświetlaczu. Nic nie słychać po naciśnięciu dźwigni - silniczek pompki nie działa. W instrukcji nie jest opisany jaki bezpiecznik i przekaźnik odpowiada za pompkę, a jak zadzwoniłem do serwisu (autoryzowanego ;)) , to powiedzieli, że muszą podpiąć samochód do komputera, wtedy zobaczą schemat. Czy ktoś miał podobny problem, czy wiecie który bezpiecznik i przekaźnik odpowiada za działanie pompki? Z góry dziękuję za informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przechodziłem to samo w CADDY,  jak zalałem płyn  zimowy  ze stacji paliw, bez rozrzedzenia to komputer odłączał pompkę , bo był za duży opór cieczy(pobór prądu). W Caddy nie ma bezpiecznika. Płyny VW są rzadsze , bo są na innym alkoholu. Także albo woda , najlepiej destylowana, albo na zimę oryginalny koncentrat .  Swoją drogą , ori + woda destylowana naprawdę daje radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Od niedawna jestem posiadaczem VW Passat-a B8 w wersji kombi. Kilkanaście dni temu przestał działać spryskiwacz - ani przód, ani tył nie spryskuje szyb. Płyn jest i raczej nie zamarzł, bo zimowy. Spryskiwacze działały na tym płynie. Brak jakichkolwiek komunikatów.

Po wymontowaniu zbiornika płynu i pompki (podłączona "na krótko" - działa) widzę:

- na wtyczce od pompki cały czas 12V - czyli rozumiem, że silnik sterowany jest masą;

- po wylaniu części płynu ze zbiornika i ponownym montażu pompki i zbiornika - pojawił się komunikat o niskim poziomie płynu - więc dolałem wody, komunikat się wygasił, ale spryskiwacze nie działają nadal.

Może ktoś orientuje się skąd wychodzi sygnał dla pompki? Może ktoś z Państwa posiada jakiś kawałek schematu? 

Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, marmaj82 napisał:

Może ktoś orientuje się skąd wychodzi sygnał dla pompki? Może ktoś z Państwa posiada jakiś kawałek schematu?

B8_pompka_spryskiwacza.jpg.53c22149a0ce5b8746264d7d3dae7401.jpg

Pompka ma oznaczenie V5 i jest dwukierunkowa/dwubiegunowa. W zależności od podanego zasilania (+/-) pompuje na przednią lub tylną szybę.

Moduł J519 to BCM - miejsce montażu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy udało się rozwiązać problem.Mam identyczna sytuacje z vw golf mk7 silniczek spryskiwaczy uruchamia się tylko na ułamek sekundy.Silnik spryskiwaczy wymieniony sprawdzona instalacja 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B7 na problem z pompką, bardzo często pomaga odłączenie akumulatora na cirka minutę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NTomek problem opisany w moim przypadku to golf 7 2017 rok.Serwis stwierdził uszkodzony moduł komfortu, po wymianie na sprawny bez zmian .Wiazka miedzy modulem a silnikiem spryskiwaczy sprawdzona ,podmieniony sprawny silniczek, Modul komfortu puszcza prąd na ułamek sekundy i odcina,po Czytaniu błędu pokazuje niesprawnosc silnika spryskiwacza szyb. Nie wiem gdzie szukać przyczyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grzelczak a jaki konkretnie błąd? Zwarcie? Otwarty obwód?

Robiłeś test wyjścia z poziomu VCDS? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blad B126101 -usterka pompy spryskiwacza 

Test wyjsc rowniez zrobiony puszcza napięcie do 9v na chwilkę i rozłącza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A odłączałeś ten akumulator i resetowałeś błąd? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, nTomek napisał:

A odłączałeś ten akumulator i resetowałeś błąd? 

Tak akumulator odłączony na 20 godz .Blad wykasowany z pamięci centrali elektrycznej, ale powraca przy każdej próbie włączenie spryskiwaczy ,niezależnie czy z manetki kierownicy czy przy próbie wysterowania komputerem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A fizyczne odłączenie pompki generuje inny błąd? 

Możesz też spróbować podłączyć zamiast pompki jakieś inne obciążenie - np żarówkę 12V/5W.

Teraz masz nowy BCM i nową pompkę? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, nTomek napisał:

A fizyczne odłączenie pompki generuje inny błąd? 

Możesz też spróbować podłączyć zamiast pompki jakieś inne obciążenie - np żarówkę 12V/5W.

Teraz masz nowy BCM i nową pompkę? 

Nie sprawdzałem błędu po rozlaczeniu  pompki. Podlozylem BCM z tego samego rocznika nawet dwie sztuki bez zmian. Silniczek oryginalny nowy rowniez bez zmian.Inne obciążenie podłączone np zarowka 12v/5w zaświeci się na ułamek sekundy i rozłącza zasilanie. 

Jeszcze jakieś pomysły? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie mam taki sam problem w T-Crosie wycieraczki działają jak nacisnę manetkę wycieraczek a nie słychać pompki.

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie byla taka historia, ze niedlugo po zalaniu plynu zimowego z koncentratu przestaly dzialac spryskiwacze reflektorow. Kiedy juz sie z tym pogodzilem bo sporo roboty z szukaniem przyczyny poza sprawdzeniem bezpiecznikow, przyszla pora na zalanie plynu, tym razem innego i spryskiwacze zaczely dzialac :) Nie mam 100% pewnosci co do tego, ze plyn byl przyczyna ale jesli nie, to usterka ustapila sama co zbieglo aie w czasie z zalaniem innym plynem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności