Skocz do zawartości
dranzi666

Isofix przód passat b7

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
chciałbym się dowiedzieć, czy w samochodzie jest możliwość zamontowania uchwytu isofix do fotela przedniego, uprzedzając inne pytania, mam opcje wyłączania przedniej poduszki powietrznej. Z tego co przeszperałem np w skodzie superb II i skodzie octavia od III jest taka możliwość znalazłem nawet część, jej nr to 8T0881545, niestety nie wiem czy jest kompatybilna z fotelem w passat'cie, czy ktoś przerabiał ten temat?

obraz.png.86c99a26d6273af9fa873fe3e815be87.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem na niemieckim forum, że wszystko pasuje dzięki za pomoc :)

Edytowane przez dranzi666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak montowałeś to u siebie bo też się przymierzam do takiego zabiegu niech gówniak podziwia świat 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dranzi666 Jeśli to nie problem podrzuć link - więcej osób skorzysta ;)

Szukałem wcześniej tego po numerze części (tj. jakiekolwiek instrukcji) ale Google nic nie rzucało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, radekrp90 napisał:

Jeśli to nie problem podrzuć link - więcej osób skorzysta

Ja znalazłem na forum u naszych wschodnich braci ;)

https://www.drive2.ru/l/512380665954567116/

 

Wygląda na to, że montaż banalny jak konstrukcja grzechotki. Oprócz samej poprzeczki potrzebne są tylko dwie śruby N90737101 i dwie nakrętki rozprężne N90088003.

Edytowane przez Albercik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy stelaż Octavii to to samo co Passat? I druga sprawa... jakoś mało solidnie to wygląda. Jednak na tylnej kanapie montaż do karoserii wydaje się pewniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie będziesz jechał 150 kmph tylko 50 jak człowiek to wytrzymałość tego będzie jeszcze z zapasem. W trasie i tak dziecko siedzi z tyłu, więc nie ma problemu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak ale jednak całe ustrojstwo razem ze stelażem (fotelika) trochę waży, a tu chyba jest mocowane tylko do blachy ;) W wolnej chwili sprawdzę jak to wygląda u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, radekrp90 napisał:

a tu chyba jest mocowane tylko do blachy

Mocowane jest do blachy wkrętami i nakrętkami rozprężnymi, ale przyjrzyj się na ruskie fotki - sam uchwyt jest w kształcie litery C i obejmuje ona siedzisko fotela od tyłu. Samo siedzisko zaś ma poprzeczne wzmocnienie, o które się zapiera dodatkowo ten uchwyt. Jak się przyjrzałem to ten uchwyt powinien utrzymać fotelik nawet bez przykręcenia :) Dodatkowo - jeśli pełny isofix (z taśmą stabilizującą) to tą taśmę się zapina się również do tego elementu, więc siła ciągnąca fotelik do przodu jest jednocześnie siłą ciągnącą do tyłu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności