Skocz do zawartości
lukaszop

Alpine UTE-62BT - Jak podłączyć wzmacniacz car audio i separator antenowy?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Posiadam radio Alpine UTE-62 BT a także wzmacniacz Sony XM1002HX. Chciałbym jednocześnie podłączyć wzmaka a także separator antenowy. Jest taka możliwość aby do kostki ISO auto podłączyć oba urządzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Separator łączysz do kabla antenowego i prosto do radia. Zasilanie do separatora z kabla "POWER ANT" - patrz instrukcja radia. 

Co do wzmacniacza to łączysz za pomocą kabla 2xCinch bezpośrednio do radia, natomiast wyjście wzmacniacza mógłbyś doprowadzić do kostki ISO i wpiąć zamiast, nie używanych wtedy, kabli głośnikowych które idą z radia. 

Potem trzeba to aktywować w radiu. 

Ile masz głośników w aucie bo ten wzmacniacz jest 2-kanałowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, łącznie mam 4 z przodu i 4 z tyłu plus skrzynia basowa w bagażniku. Mam podłączone przód pod wzmacniacz a tylne głośniki pod radio. Skrzynia basowa podłączona jest pod wzmacniacz. Czyli niebieski kabel, który włącza wzmacniacz podłączyć pod Remote Turn On a kabel ze separatora podłączyć pod Power Ant?

Edytowane przez lukaszop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, lukaszop napisał:

łącznie mam 4 z przodu i 4 z tyłu plus skrzynia basowa w bagażniku

W takim wypadku odpada połączenie przez kabel cinch bo wtedy nie będą grały tylne. Pozostaje sterowanie wzmacniacza (High Level Input) z wyjść głośnikowych radia.

3 godziny temu, lukaszop napisał:

Skrzynia basowa podłączona jest pod wzmacniacz

Skrzynia jest "aktywna"? Wzmacniacz ma tylko 2 wyjścia.

3 godziny temu, lukaszop napisał:

Czyli niebieski kabel, który włącza wzmacniacz podłączyć pod Remote Turn On a kabel ze separatora podłączyć pod Power Ant?

Wg instrukcji: niebiesko-biały to Remote Turn-On, a niebieski to Power Ant.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem i ... gdy dotknę separatora radio gra o wiele lepiej :/ co może być nie tak? Wrzucam filmik i zdjęcie:

Film: https://streamable.com/trlea

IMG_20190404_153140.jpg

Edytowane przez lukaszop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antenę masz oryginalną ze wzmacniaczem na dachu? 

Separator mi się nie podoba. Jeśli masz miernik-ohmomierz to sprawdź czy jest "przejście" między masą/obudową radia i obudową separatora gdy wtyk antenowy jest w radiu, a antena odłączona od separatora. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem co to za antena ale wygląda na oryginalna. Nie jestem dobry z elektryki ale miernik mam. Ustawiłem go tak jak na zdjęciu. Następnie jedna strona dotykalem obudowy radia a druga obudowy separatora. Od separatora odlaczylem antenę a wtyk od separatora włożyłem do radia. Dokładnie tak jak widać na zdjęciu. Tak miałem zrobić? Miernik cały czas pokazuje 1. Nie słychać charakterystycznego pikania po dotyknieciu obudowy radia i obudowy separatora. 

IMG_20190405_121209.jpg

IMG_20190405_120826.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lukaszop napisał:

Nie jestem dobry z elektryki ale miernik mam

Właśnie zaliczyłeś pierwsze zadanie na "celujący" ?

Niestety to co pokazuje miernik - przerwa w obwodzie - świadczy o problemie z separatorem. Ma być tam opór bliski zero. 

Albo go wymienisz, albo otworzysz i naprawisz. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, nTomek napisał:

Właśnie zaliczyłeś pierwsze zadanie na "celujący" ?

Niestety to co pokazuje miernik - przerwa w obwodzie - świadczy o problemie z separatorem. Ma być tam opór bliski zero. 

Albo go wymienisz, albo otworzysz i naprawisz. 

Jedynie co to będę musiał zamówić nowy :) Nie mam aż takiego pojęcia, żeby go naprawić. Dzięki za pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Możesz zrobić prowizorkę łącząc obudowę separatora z masą radia kawałkiem kabla. Sprawdzisz czy wszystko gra. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Na jednym z forum ktoś podpowiedział mi, że mam uszkodzona płytkę wzmacniacza w obudowie anteny na dachu. Dorwałem dzisiaj inny nowy separator i niestety to samo. Najlepsze jest to, że podłączyłem nowy separator tylko do radia poprzez wtyk antenowy. Nie podłączałem anteny, czy niebieskiego kabla. Włożyłem do środka obudowy separatora przewód od miernika i radio zaczęło gra świetnie :/ Nawet RDS od razu się włączał na wybranej stacji. Po wyciągnięciu przewodu z wnętrza obudowy separatora - szum :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że radio gra na kawałku druta to dobrze. A wracając do separatorów to faktycznie nie ma "przejścia" między punktami A i B - patrz fotka. W sprawnym, musi tam być!

ant.thumb.jpg.a3a9579767f2c472457e5b3883719b87.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za szybko mnie oceniłeś. Sprawdzałem, na starym separatorze jest przejście. Opór jest około 0. Czyli ta płytka będzie powodem?;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest przejście. A między punktem A i obudową radia też jest?

A może raz jest, a raz nie ma - gdy ruszasz kablem? Tak też może być gdy w separatorze jest pęknięte połączenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.04.2019 o 12:38, nTomek napisał:

Czyli jest przejście. A między punktem A i obudową radia też jest?

A może raz jest, a raz nie ma - gdy ruszasz kablem? Tak też może być gdy w separatorze jest pęknięte połączenie.

Niestety, wszystko posprawdzałem. Przejście jest :/ ta płytka wzmacniacza musi być uszkodzona :/ Nie uśmiecha mi się demontować anteny. Tym bardziej, że mam wersję SEDAN :/ Da się jakoś inaczej to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, lukaszop napisał:

Da się jakoś inaczej to zrobić?

Bez ingerencji w antenę to się chyba nie da. 

Można jeszcze podstawić inne (oryginalne) radio żeby sprawdzić na 100% antenę. 

Można też podłączyć inną antenę ze wzmacniaczem i sprawdź działanie separatora. 

Inne pomysły to sprawdzenie jaki prąd jest pobierany przez tę antenę - jeżeli bliski zero to na bank uszkodzona (antena lub kabel), jeśli na poziomie kilku(dziesięciu) miliamper to raczej dobra ale nie na pewno! ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności