Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszukuje aukcje w internecie dotyczące foteli - szukam czegoś z alcantara. Wszystko jest bez poduszek.

Z racji, że to ma być wymiana - a więc mam oryginalne i kompletne materiałowe fotele, zastanawiam się czy mogę przełożyć poduszki z moich foteli aktualnie zamontowanych w aucie (nie mających podgrzewania) do tych z alcantrą, które są do kupienia?

Czy to będzie pasować? Na co zwrócić uwagę?

Edytowane przez marcinsgdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 100% Ci nie odpowiem, ale myślę że da się je przełożyć - co prawda nie w B8, ale znam ludzi którzy zmieniali fotele u siebie. Z resztą sam będę również u siebie wymieniał na skórzane. 

To, na co zwróciłbym uwagę na Twoim miejscu, to środkowy pas na tylnej kanapie. Z reguły bywa odcięty a procedura wymiany jest trochę ekwilibrystyczna. 

Ze względów bezpieczeństwa handlarze części z aut testowych muszą te elementy zwracać do VW. Stąd też brak poduszek w fotelach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, na co zwróciłbym uwagę na Twoim miejscu, to środkowy pas na tylnej kanapie. Z reguły bywa odcięty a procedura wymiany jest trochę ekwilibrystyczna. 

To co proponujesz? Ma być w zestawie z tylną kanapą??

Edytowane przez marcinsgdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej tak. Nie przekładałem nigdy, ale czytając elsę jak to się powinno zrobić - to pachnie uszkodzeniem tapicerki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie problem. Twoje miejsca mają wszystko, czego brakuje. Zrobiłem to w moim samochodzie. I tylny pas bezpieczeństwa. to nie jest skomplikowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje wnętrze właśnie przyszło, choć samochód wyprodukował się dopiero dziś...

 

 

Niestety nie ma poduszek i muszę je dołożyć. Znalazłem takie oto nowe (pewnie wędkowane z polskiej fabryki):

https://allegro.pl/oferta/vw-passat-3g0-nowy-model-fotel-501795863-7210790459

 

W przypadku braku poduszek warto upewnić się, że została ona zdemontowana nie przez obcięcie kabla tylko rozłączenie

Sam kabelek do poduszki koszt 388 PLN/szt., więc warto się upewnić, że tak jest.

 

Teraz będę się doktoryzował z zakładania tapicerki, na razie zamawiam zszywki i szczypce tapicerskie VAS 1634 (odpowiednik Beta)

Trochę zabawy z tym jest, no ale skóra to skóra. Szkoda tylko że bez wentylacji...

 

IMG_0179.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje schematu podłączenia/instalacji podgrzewania przednich foteli. Czy ktoś ma i będzie na tyle życzliwy, że ją udostępni?

Miałem fotele bez grzania. Wymieniłem fotele z grzaniem, wymieniłem panel z przyciskami grzzania foteli przednich, włożyłem bezpiecznik.

Oczywiście po wymianie panelu i brak podłączenia mat grzejnych - jest rejestrowany błąd.

 

Edytowane przez marcinsgdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz jeszcze podciągnąć zasilanie i przewody do czujników temperatury w fotelach od Bcma i zasilanie z bezpiecznika do Bcma, a potem to zakodować . Odezwij się na prv to wyśle Ci schemat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to pomoże. To akurat przejściówka z foteli 10 pin na 17 pin, ale widać gdzie co idzie ...

37BCCAA1-CC25-4919-81E5-E4B5F4F6E96D.jpeg

Interesują Cię w zasadzie 3 kabelki we wtyczce 17 pinowej: 12, 11, 17 ...

Sorry za jakość, ale robiłem to wczoraj na szybko. :)

Edytowane przez enriquez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Enri on nie ma żadnej wtyczki .  Fotele maja zdemontowane lub obcięte wtyczki, a podłodze nie ma nic poza poduszkami i zapiskami pasów (w prawym jeszcze będzie kostka od maty zajętości fotela ) bo to trendline .

Musi wszystko ciągnąć od nowa od BCMa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to współczuję, ale kibicuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem to u @kgrzes75 dniówka roboty .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię ten post żeby nie zakładać nowego.

Przymierzam się do wymiany foteli w trendline (bieda edition) na fotele z rocznika 2017 (pół elektryczne z grzaniem). Fotele już mam, wiązki i panel klimatyzacji już jadą od @Ysebulba. Przeróbka nie wydaje się skomplikowana ale zobaczymy co z tego wyjdzie. Jak skompletuję wszystko to wrzucę relację z postępu prac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zmieniałem tydzień temu moje szmaciane fotele na skórę. Wszystko fajnie pasuje łącznie z przełożeniem poduszek. 
 

Problem mam tylko właśnie z grzaniem, którego wcześniej nie miałem. Szkoda że nie ma żadnego manuala do tego ☹️

Fotel kierowcy miałem wcześniej elektryczny wiec wiązkę zasilającą mam. Kwestia sygnałów do mat. 
 

Czy panel klimy wystarczy wymienić na taki z przyciskami do grzania i zakodować czy trzeba ciągnąć jakieś dodatkowe kable do jego kostki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz pociągnąć jeszcze przewody do BCMa, ale sprawdz na schemacie bo może już masz te przewody w wiązce. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma ,gwarantuję .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc i podpowiedzi jednak widzę że nie zrobie tego sam. Za dużo podłączeń o których tak średnio mam pojęcie patrząc na ten schemat ☹️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie są fotele podgrzewane i wentylowane. Fotel kierowcy ma elektryczną regulację oparcia i lędzwi oraz pseudomasaż. Brakuje mi pełnej elektryki i pamięci ustawień. Orientuje się ktoś czy w takim przepadku mogę wsadzić fotele ogrzewane wentylowane i z pamięcią P&P?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz tylko dociągnąć do fotela kierowcy magistrale Can  ( 2 przewody ) i zaprogramować .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności