Skocz do zawartości
BEDY111

Dodatkowy akumulator Passat B6 Webasto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Niedawno stałem się posiadaczem B6 Highline z 2008r, seryjnie wyposażone w Webasto. Dlatego mam pytanie do posiadaczy B6 z drugim akumulatorem w bagażniku, czego dokładnie brakuje w tej wersji (zdjęcia poniżej) że nie ma dodatkowej klemy (+) do akumulatora. Proszę o zdjęcie jak to wygląda u Was, zastanawia mnie dlaczego ktoś to wymontował. Czy były wersje z Webasto bez dodatkowego akumulatora ? Webasto pracuje ale tylko podczas pracy silnika, po włączeniu na postoju, kontrolka sygnalizuje pracę kilka sekund i gaśnie. Ślady ewidentnie pokazują że był tutaj akumulator. 

Pozdrawiam.

20190331_140509.jpg

20190331_140441.jpg

20190331_140523.jpg

Edytowane przez BEDY111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewny, ale chyba przy tylnym akumulatorze było zabezpieczenie pirotechniczne.

Jeśli tak, to zapewne po wypadku szybciej było wywalić tą część instalacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W podłodze powinien być uchwyt który trzyma aku na klucz 13. Bezpiecznik 30A duży. no i klemy + o ile nie jest zwinięta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, klema (-) jest z lewej strony koło lampy, uchwyt na akumulator, oraz kabel z bezpiecznikiem 30A do klemy (+). Zmyliła mnie grubość przewodu zasilającego, szukałem podobnych wymiarów jak minusowa.

W moim przypadku ktoś aby dobrze zaizolować połączanie odkręcił klemę i ją zabrał, pozostawiając tylko przewód z konektorem oczkowym. Po podłączeniu pod akumulator wszystko działa jak należy.

Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności