Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Stałem się posiadaczem Passata B8 ze skrzynią DSG, przebieg 175 000 km. Muszę wymienić olej w skrzyni.

I teraz moje pytanie, wymiana statyczna czy dynamiczna? Obdzwaniając krakowskie warsztaty, powiedziano mi, że wymiana statyczna jest bezpieczniejsza bo nic się nie wypłuka i nie rozszczelni skrzyni. Ale, czy nie o to właśnie chodzi, żeby przy wymianie wypłukać ewentualne opiłki, które mogły się pojawić w trakcie użytkowania auta?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Chcialbym zapytać, czy w skrzyni DSG 7 wymienia się olej. Sprowadziłem niedawno samochód, ale nigdzie w książce serwisowej nie znalazłem zapisów o wymianie. W serwisie tylko widnieje wpis o sprawdzeniach. VW B8 z 2015 r. przebieg 170 tys. km. Proszę o podpowedz, czy wymieniać, skrzynia pracuje poprawnie, nic nie szarpie, nie stuka. Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniaj czym prędzej. Powinno się to robić co 60tys. Ja w swojej DSG7 wymieniłem dokładnie przy tym przebiegu w ASO w Warszawie. Koszt około 300zł. Nie zwlekaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Dean napisał:

Wymieniaj czym prędzej. Powinno się to robić co 60tys. Ja w swojej DSG7 wymieniłem dokładnie przy tym przebiegu w ASO w Warszawie. Koszt około 300zł. Nie zwlekaj.

przypadkiem w DSG6 co 60tys. km?

w DSG7 to w mechatronice wymiana....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każde DSG wymaga wymiany oleju. Skoro ten olej tam jest, to znaczy że się zużywa. To czy posłuchasz VW i zignorujesz wymianę to już kwestia indywidualna. Producent lubi później zarabiać na częściach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, już umówiłem się na wymianę oleju w DSG 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. A jaka jest różnica między płukaniem statycznym a dynamicznym? Też się szykuję na wymianę oleju. I też pojawia się pytanie. Aso czy "swój" mechanik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pojechalem do niezaleznego warsztatu. Zaluje do dzis i pewnie bede zalowal do konca uzytkowania tego samochodu. Zaraz po wymianie bylo wszystko fajnie, problemy zaczely sie jakies 2kkm pozniej. Przez kolejny tysiac dociekalem co sie dzieje. Okazalo sie ze wlano zly olej. Jedz do aso.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież możesz przyjechać ze swoim olejem i być przy wymianie..... a najlepiej to zrobić z kumplem na podnośniku czy tam w garażu w tunelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli tylko ktos ma czas, wiedze i ochote zrobic samemu jest najlepszym rozwiazaniem, jednak nie jest to odpowiedzia na zadane pytanie. Byc przy wymianie mozna, ja bylem i mi to nie pomoglo. Pomogloby gdylym wzial banke oleju do reki i zorientowal sie, ze nie na ten olej sie umawialismy... Ale idac w to dalej skoro juz mam banke w reku to mozna wlac samemu... i tak dochodzimy do tego, ze mozna cala wymiane zrobic samemu. Aso dlatego, ze w przypadku tak kosztownych napraw po ewentualnym bledzie byloby latwiej tego dochodzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według warsztatu, w którym wymieniałem olej dynamicznie robi się tylko skrzynie z konwerterem czyli klasyczne automaty. W przypadku DSG korek jest w najniższym punkcie i podobno nic nie zostaje więc płukanie nie za bardzo ma sens. Aby to potwierdzić trzeba by rozmontować taką skrzynie, odessać resztki i zmierzyć ile tego zostało :-).

Cytat

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień warsztat ?

TRANSAXLE HALBAUTOMATISCH DSG 0DL (DQ500) 7/1

Füllmenge (gesamt): 5,5 Liter (Servicebefüllung), Füllmenge (gesamt): 6,9-7,1 Liter (Trockenfüllung)

TRANSAXLE HALBAUTOMATISCH DSG 0D9 6/1

Füllmenge (gesamt): 5,2 Liter (Servicebefüllung), Füllmenge (gesamt): 6,9-7,2 Liter (Trockenfüllung)

Edytowane przez paolokos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większa ilość na sucho może wynikać z pojemności filtra oleju, który nie jest wymieniany w.g. oficjalnych zaleceń serwisowych, a mój warsztat go wymieniał.  Więc nie skreślałbym go z tego powodu. Jak w przypadku każdego rzemieślnika co warsztat to znajdzie się inna opinia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ile tego oleju ci wymienili? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymianę dynamiczną robi się w tradycyjnym automacie. I to głównie w niektórych skrzyniach Mercedesa, które nie miały spustu w konwerterze i z miski wyleciało tylko 50% oleju. Także w DSG można sobie zupełnie odpuścić jakieś dynamiczne wymiany, bo oprócz wysokiej ceny nie ma to raczej sensu przy regularnej wymianie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

niedawno kupiłam Passata z suchą skrzynią i za Waszymi poradami chciałam wymienić olej w tejże skrzyni, gdyż przebieg dobija do 140 000 km. Sądziłam, ze poprzedni właściciel nigdy tego nie robił, bo czytałam wszędzie, ze ASO olewa sprawę i nie zaleca... Samochód zakupiłam od firmy, jest poleasingowy i wszystko, co trzeba było robione w ASO i na czas, ale właściciel firmy nie interesował się autem aż tak, by robić coś ponad. I tutaj moje ogromne zdziwienie - podczas rozmowy z pracownikiem serwisu, gdzie saomochod był wcześniej serwisowany, dowiedziałam się, ze olej w skrzyni był wymieniany co 60 tys. Czyli tak jak powinno być. Natomiast poprzedni właściciel mówił mi, ze nigdy nie zlecał niczego ponad. Komu wierzyć? Czy pracownik serwisu robił mnie „w konia”? ;)  Co myślicie? Bo ja już sama nie wiem, co mam myśleć... może ktoś z Was ma jakieś doświadczenia w tym temacie... co byście zrobili? 
 

Z góry dzięki za Wasze opinie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli olej był wymieniany, to w historii serwisowej dostępnej w ASO będą stosowne zapisy. Jeśli faktycznie był wymieniony przy 120kkm to kolejny przypada przy 180 i nie ma sensu wymieniać go teraz. Możliwe, że auto było kupione z jakimś pakietem serwisowym, w ramach którego wymieniano olej w dsg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności