Skocz do zawartości
lukasinski

Odgłos obcierania na wolnych obrotach słyszalny z kabiny (nagranie)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich szanownych forumowiczów,

Szkoda, że akurat muszę napisać pierwszy post w dziale "Silnik, skrzynia biegów", ale tak to już jest ;)

Jeżdzę passatem B7 z 2012 roku, 1.6D. W ostatnim czasie, siedząc w kabinie słychać dziwne odgłosy "obcierania". Poniżej załączam link do nagrania, na którym słychać to zjawisko. Edit: zauwazylem rowniez ze obcieranie slychac przy wylaczonej klimatyzacji. Po wlaczeniu AC obcieranie zanika.

Czy mogę Was prosić o poradę w tym temacie? Czy to jest normalne?

https://uploadfile.pl/pokaz/1687822---0x3f.html

PS. Jeżeli by się okazało, że po kliknięciu na przycisk "play" odtwarzanie nie działa, być może, że będziecie musieli uruchomić przeglądarkę (np. Chrome) w trybie incognito (ctrl + shift + n) - bez działającego AdBlocka.

Edytowane przez lukasinski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat znany opisywany gdzieś na forum , u mnie to samo nie zawsze to jest słyszalne podejrzenia to koło pasowe klimatyzatora( sprawdzic czy się nie poluzowało), u mnie jest dokręcone ale dzwięk czasami wystepuje juz od ok.2lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, koło pasowe klimatyzatora. Łożysko do wymiany. Mam to sam ale nie mogę się zebrać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziękuję za wypowiedzi. Porozmawiałem jeszcze ze znajomym, opisałem mu objawy i stwierdził, że w sprzęgiełku klimatyzatora łożysko może być do wymiany. Zajmę się tym w pierwszej kolejności.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie posiadam ten problem w passacie b6 silnik 2.0 tdi CBB, tak samo słychać jak na tym na graniu Z tym że szumy słychać na wyłączonej klimatyzacji i jak włączona to też tylko ciszej( bo pracuje klima to mniej słyszymy) Porostu u mnie to nie jest uzależnione od klimatyzacji ale dźwięki dokładnie takie same oraz gdy lekko dodajemy gazu to również ta częstotliwość wzrasta. Czy może to być jeden i ten sam problem? Czy udało się przedmówcy rozwiązać problem?

Z góry bardzo dziękuje za odpowiedz czy coś innego jeszcze może być czy tylko to. :

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy faktycznie problem rozwiązuje wymiana koła pasowego sprężarki klimatyzacji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy temat został może rozwiązany? Mam ten sam problem tylko w Citroen C4 Picasso z 2016r. Przebieg ok. 30 tys.km. silnik 1.2 130KM. benzyna. Obciera regularnie na wolnych obrotach po zagrzaniu silnika. Zaraz po odpaleniu tego nie słychać. Dopiero po przejechaniu paru kilometrów. Bardziej odgłos słychać w kabinie jak się siedzi. Wymieniony kompletny rozrząd ale nic nie pomogło.

Pozdr. I dziękuję.

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności