Skocz do zawartości
HunterPL

benzyna Piszczenie silnika B6 3.2 V6 AXZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Przychodzę do Was z nietypowym problemem. Otóż ostatnio wymieniałem gumową membranę w separatorze oleju pod pokrywą silnika. Aby tam się dostać, trzeba było rozebrać pół auta :/

Gdyby ktoś miał problemy z falującymi obrotami, gdy auto samo wchodzi na obroty i słychać lewe powietrze jak wychodzi to prawdopodobnie jest to gumowa membrana w separatorze oleju (może też wyrzucać błąd czujnika ciśnienia paliwa przy okazji i regulację obrotów biegu jałowego). Przy wymianie tej membrany wymieniłem uszczelkę pokrywy silnika, świece i nic poza tym. Auto złożone i okazało się, że strasznie piszczy... Przed rozłożeniem tego nie było. Błąd czujnika ciśnienia paliwa znikł, falujące obroty też, ogólnie problem został rozwiązany jeden, pojawił się drugi. Wrzucam filmy na YT, żeby pokazać jak to wygląda. Mój mechanik nie ma pojęcia co to może być. Raczej to nie jest wina pasków, bo to wydobywa się bardziej ze strony lewej silnika. 

Macie pomysł co może być przyczyną?

 

https://youtu.be/5TVXFJDo6Ls

 

https://youtu.be/rUxcmCmCaUE

 

Dodam, że przy dodawaniu gazu dźwięk na chwilę ustępuje, jak odejmę nogę z gazu to ponownie wraca.

Edit: po odłączeniu tego przewodu ten dźwięk ustępuje...

https://youtu.be/qtSAOLls5AE

 

Edytowane przez HunterPL
Dodanie ważnego materiału

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Cześć, 

W moim pasku po wymianie membrany również zaczęło swiszczec. Początkowo podejrzewałem ze źle krecilem pokrywę zaworów i lewe powietrze się dostaje, jednak po sprawdzeniu podcisnienia w dolocie wyszło że jest 0,6bara, czyli lewizny nie ma. 

Edytowane przez mikromekanikk
Bledy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak rozwiązałeś problem tego piszczenia? Mam identyczne objawy falujące obroty i błąd czujnika ciśnienia g247(którego już zamówiłem ). Napisz czy miałeś może problem z wibracją silnika

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i jak wyszliście z tego piszczenia ?. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam ten sam problem z passatem b6 3.2

Auto strasznie piszczało, po wymianie odmy i uszczelek pojawił się inny pisk (wszystko tak samo jak opisuje autor posta).

Czy komuś udało się uporać z tym problemem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności