Skocz do zawartości
Gość Lukinho

Kamera Cofania w passacie.

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Albercik napisał:

Chciałbym to zobaczyć (w temacie o licznikach najlepiej...)...

passat b6 komfort i bord nie zmieniany, l&v brak bo czujnika poki co brak, ale menu comf jak najbardziej jest i dziala

Licznik 3C8 920 880 G

Komfort 3C0 959 433 M

Bornetz 3C0 937 049 H

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez dodatkowego modułu CVBS>RGB się nie da. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem moduły ale widziałem tylko na wejście w kolorze żółtym.. Tak naprawdę juz sam nie wiem który wybrać.. możesz mi pomóc? Na Ali jest tego mnóstwo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie konkretnie masz radio? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radio takie.. soft od pab567.

117225198_773836166704197_1214133542371929980_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje radio to RNS510 a chińczyk pisze o żółtym gnieździe w RNS315 więc powinien taki moduł u ciebie działać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj do RNS510... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem po co tak kombinować na jakimś chińczyku.  mnie cały zestaw z modułem i kamerką kosztował 150 zł na allegro pełno jest tych kamerek 
najdroższy  był kabel od modułu do radia 420 zł ale można kupić za 150. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy robi jak uważa..  każda wskazówka jest warta przemyślenia..  ;-) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! 

Potrzebuje pomocy odnośnie kamery cofania passat b6 sedan. Sprawa wygląda następująco 

Kamera podłączona wyjeżdża ze znaczka po wrzuceniu R i chowa się po wrzuceniu D auto zakupiłem tydzień temu i sprzedawca wyjął radio do którego była podpięta kamera zostawił tylko pełne okablowanie podłączone  więc zakupiłem dziś radio chińczyka podłączyłem do niego kamerę i resztę funkcji takich jak USB itd wszystko działa obraz z kamery jest lecz muszę uruchamiać kamerę z pozycji AV ponieważ z radia nie wychodzi żaden taki kabel jak reverse,back itp w opisie radia (naklejka na radiu) nie ma również tego nigdzie i nie mogę podpiąć tego małego czerwonego kabelka od chincza kamery do wstecznego bo ani z radia nie wychodzi taki kabel ani w moich kostkach oryginalnych go nie ma jak sobie z tym poradzić aby kamera sama się odpalala po wrzuceniu R może ktoś pomóc ? Będę wdzięczny 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodaj jakieś zdj i wtyczek i radia i schemat na radiu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam problem z podłączeniem kamery cofania do Passata CC.

W samej kamerze mam wyjście na 4 piny. Fabrycznie w tym miejscu w aucie mam jednak podobną wtyczke ale na 2 piny.

Na tyle co się domyśliłem, 2 z 4 pinów służą do tego samego co oferowała moja fabryczna wtyczka (są numerowane). Pozostają jednak 2 piny. Domyślam się, że mają one przekazywać napięcie, które będzie decydowało o otwarciu znaczka i wysunięciu kamery.

Czy ktoś wie skąd taki przewód sobie poprowadzić lub ile V powinien przewodzić?

 

W załączniku wyjście na 4 piny z kamery i 2 pinowa wtyczka znajdująca się w klapie bagażnika.

Resized_20201212_233054003.jpeg

sdsd.png

Edytowane przez Krychu0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź znajdziesz na schemacie modułu komfortu. Strona 16:

obraz.thumb.png.8e730f3de3fbb753d1127c6edbb49473.png

Stara wtyczka 2-pinowa to ten element E234 *2. Jak widać w nowej wtyczce T4aw piny 1. i 2. są zamienione względem starej. Pin 3. jest podłączony do lewego światła cofania, a 4. do bezpiecznika S51 (+12V).

Inne schematy znajdziesz w temacie: Schematy elektryczne - zrzuty z ELSA

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki.

Gdzie znajdę bezpiecznik S51? Nigdzie nie znajduje o nim informacji. Czy to jest po prostu 12V na zapłonie?

 

EDIT

Wyczytałem, że mogę się podłączyć pod 15 pin przy kostce od radia, dokładając jedynie bezpiecznik 10A.

Czy to ma sens? ?

Edytowane przez Krychu0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Krychu0 napisał:

Gdzie znajdę bezpiecznik S51?

https://forum.vw-passat.pl/topic/65333-nie-da-się-otworzyć-klapy-bagażnika/?do=findComment&comment=1937927

 

2 godziny temu, Krychu0 napisał:

Wyczytałem, że mogę się podłączyć pod 15 pin

...możesz.

Masz też pewnie kilka wolnych miejsc w skrzynce po lewej stronie w kabinie. Dołożenie bezpiecznika do skrzynki jest o tyle lepsze, że w razie awarii łatwo go wymienić. Minsusem jest konieczność dokładania pasującego pinu. Zrobisz jak będziesz chciał.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natrafiłem na jeszcze jeden problem.

Korzystam z radia na androidzie, które ma opcje włączenia kamery wstecznej poprzez wybranie opcji na ekranie (bez włączania biegu wstecznego). Z radia wychodzi kabel kontrolny, który daje prąd w momencie wybrania owej opcji.

Zastanawiam się jak połączyć kable, aby kamera była wybudzana w momencie zmiany biegu jak i włączania aplikacji w radiu.

Jest na to jakieś sensowne rozwiązanie? Raczej nie powinienem ich łączyć, bo przecież oba są osobnymi źródłami prądu (?) [jedno z radia, drugie ze światła cofania].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to twoja w tym głowa  już  jak to podłączyć.

Skoro mówisz ze to są  inne   źródła zasilania - ale akku masz jedno w aucie , a nawet jak masz dwa to  równolegle 

jak wiesz jaka jest zasada działania  diody prostowniczej, to możesz sobie jej użyć   do zablokowania przepływu prądu nie tam gdzie trzeba , jeżeli chcesz sterować dwoma    wyjściami prądowymi jedno urządzenie  

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że są to inne źródła, jednak tak jak mówisz oba są w zasadzie z tego samego akumulatora. Czy w tej sytuacji dioda prostownicza będzie potrzebna?

Jeśli tak, to w takim razie łącze oba te "wybudzacze" (z radia i światła cofania) ze sobą, następnie za połączeniem zakładam diodę prostowniczą 12V i podłączam się do kamery. Tak?

Czy w tej sytuacji po włączeniu kamery z pozycji radia nie zaświeci się również podłączone pod ten sam kabel światło cofania, ani nie zrobi się żadne zwarcie?

 

Oczywiście, że moja dlatego próbuję uzyskać informacje, zanim wpadne na autorski pomysł, który nie do końca będzie dobry. ✌️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności