Skocz do zawartości
HTN

Elektryczna pompa wody - dwie wersje: wyłączalna i niewyłączalna

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniałem właśnie rozrząd i trafiłem na temat głównych problemów z zacinającą się pompą wody. Przy okazji zauważyłem, że płaszcz, który się zacina nie występuje w części zamiennej. Teraz silnik pewnie będzie trudniej łapał temperaturę, ale przynajmniej się pompa nie zamknie na stałe. Ciekawe jak to będzie teraz pracować...

Obie pompy pasują plug'n'play, różnią się tylko brakiem jednego kanału zasilającego przy elektrozaworku i właśnie brakiem tego kołnierza. Numery OEM pasują z oryginałem.

Tutaj macie film o którym płaszczu zamykającym mówię: ok. 1:00 gostek pokazuje jak to działa: 

 

A tutaj usterka pompy:

Od strony 19 można sobie popatrzyć jak to działa: http://pics3.tdiclub.com/data/517/820433_EA288.pdf

Edytowane przez HTN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj jakis link do tej pompy. Ja namierzylem caly zestaw rozrzad plus pompa INA za 777zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najczęście w opisie pompy jest, że jest "niezałączalna" lub "bez zintegrowanego regulatora.

Tutaj link: https://www.czesciauto24.pl/meyle/8864318. Jakby był niezgodny z polityką forum, to niech go admin usunie. Najważniejsze jest to, co napisałem powyżej.

P.S. Jakby ktoś robił rozrząd sam, to OBOWIĄZKOWO obracajcie wałem 2x i sprawdźcie ponownie znaki blokadami. Ja tego wczoraj nie zrobiłem i dzisiaj poprawiałem, bo o ząbek się przestawiło. Efekt: ciut głośniejsza praca, dłużej kręcił przy starcie silnika i inny smród spalin; czasami  też na desce mruga wskaźnik świec żarowych (błąd w ECU o braku synchronizacji czujnika położenia wału i wałka rozrządu). Moc była pełna.

Edytowane przez HTN
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umieściłem zestaw INA bez pompy + oryginalną pompa v VW, cena za pompę 210Zł 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze z tego co rozumiem nowa pompa z ASO(jesli nie bedzie nowym modelem, jak rozumiem HEPU) to w momencie usterki silnik sie przegrzeje a z pompa kolegi HTN silnik bedzie niedogrzany i nie ulegnie uszkodzeniu.

Wlasnie sprzawdzilem na aukcji i pompa INA tez jest bez kompletnej obudowy co oznacza ze silnika tez nie przegrzej.

 

Mayle wyglada inaczej od nowej wersji pompy VW - INA jest bardzo podobna do niej.

 

Tym sposobem kupujemy kompletny rozrzad INA za okolo 400zl + 300zl za pompe.

 

@PatrikS juz sie Ciebie kiedys pytalem - pompa z aso w Polsce czy z Czech?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, loki7777 napisał:

 

 

@PatrikS juz sie Ciebie kiedys pytalem - pompa z aso w Polsce czy z Czech?

V aso z Czech

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw czy w Polsce bedzie taka sama cena ale watpie w to.

I jak rozumiem to jest Hepu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaskoczyłeś mnie producentem. Myślę, że INA, ale nie jestem pewien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktos ostatecznie zamontowal ta Meyle bo zarowno Conti jak i Ina maja w zestawie pompe zgodna z oryginalem czyli z zakrywanym wirnikiem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez bym chcial sie dowiedziec bo moja sie po 84000 zablokowala. Wolałbym nie zalkadac wersji elektromagnetycznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Febi z tego co pamiętam ma wersję bez ruchomego kołnierza. Podjedź w pierwszego lepszego sklepu z częściami i bankowo coś dobiorą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Siara100 napisał:

Ja tez bym chcial sie dowiedziec bo moja sie po 84000 zablokowala. Wolałbym nie zalkadac wersji elektromagnetycznej.

Ja zamontowalem i paski Conti i nie ma problemu. Teraz tylko czekam na ladna pogode i wezme sie za zbiorniczek plynu chlodzacego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności