Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od jakiegoś czasu trapi mnie następujący problem. Po wymianie oleju w moim Passeratti szybko zaczyna się podnosić jego poziom. Dochodzi do dośc wysokiego stanu: 2-3 cm powyżej max. i tak trwa. Z tego co czytałem prawdopodobnie to wina niekończenia procesu wypalania DPFa - zbyt bogata mieszanka paliwa podawana podczas procesu wypalania w niesprzyjających warunkach (korek, wolna jazda) spływa po ściankach cylindrów.

 

Problem opisany:

https://autokult.pl/27970,dlaczego-w-aucie-z-filtrem-dpf-podnosi-sie-poziom-oleju

https://www.iparts.pl/artykuly/co-zrobic-gdy-w-silniku-przybywa-oleju,70.html

Jestem w stanie tą wersję zaakceptować, bo olej silnikowy ma zapach oleju napędowego i nieciekawą konsystencję.

Czy ktoś ma taki problem? Jak byście postapili-wyjęcie wkładu DPFa + programowanie, czy pozostali przy tym i częściej zmieniali olej?

Niestety ale w 90% poruszam się po mieście w korkach. 13 km do pracy i 45 min czasowo.

 

Ktoś może polecić w Warszawie kogoś, kto bezpiecznie ogarnie DPFa?

Myślałem o Kreatorze Mocy.

Pozdrawiam

 

 

 

Dużo dobrego słyszałem o Mazowieckim Centrum DPF ale to Klembów więc kawał drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź VCDSem stan DPFa

Podeslij zrzut ekranu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie zawsze mi się wypalał i nie było z nim problemu. Nie mam swojego VCDSa ale coś wykombinuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przyczyną opisanego wyzej problemu okazał się wtryskieacz. Po wymianie wadliwego wtrysku usterka ustąpiły. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba że to nie wina DPFu a przedostajacego się paliwa do oleju silnikowego, przyczyn może być kilka takiego zajścia, a 2-3 cm to na całą miskę mało nie jest, wtrysk, uszczelnienia, pompa vacu...? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności