Skocz do zawartości
Jacek91

"słabe" światło po wymianie żarników w biksenonie passat b6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie. Po wymianie zauważyłem gorsze oświetlenie drogi niz przed wymiana (wymienialem 2 zarniki bo w starych 1 juz na różowo zaczynał świecić). Po podjechaniu do ściany ewidentnie widac ze z prawa lampa jest cos nie tak. Byłem na ustawianiu swiatel i kąt i wysokosc mam niby ok . Co może byc przyczyna? Mechanik który mi to wymienial mógł cos popsuć? Czy może zarnik od nowosci wadliwy? 

I czy przeslona jest na stałe przytwierdzona do lampy czy działa razem z regulacją Góra - dół? 

20190309_175633_HDR.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle osadzony palnik xenonowy w prawej lampie.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie to były żarniki?

Prawy tak jak pisze @Krawcol82 prawdopodobnie źle zamontowany ale uszkodzenia też nie można wykluczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neoluxy, przy kupnie ogladane i bez znaków uszkodzeń.

Dzisiaj oddalem na "reklamację" i oby był zle osadzony ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie jest uszkodzony od nowości żarnik, w przyszłym miesiącu wymienię na inny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo po regeneracji odbłyśników. Niedokładnie docisnąłem żarnik w prawym reflektorze i nawet na stacji diagnostycznej okazało się, że daje 10x mniej światła niż lewe. Wyjąłem reflektor raz jeszcze i zauważyłem dosłownie 1mm za wysoko osadzony żarnik. Po dociśnięciu jak ręką odjął ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, czmiel_t napisał:

Miałem to samo po regeneracji odbłyśników. Niedokładnie docisnąłem żarnik w prawym reflektorze i nawet na stacji diagnostycznej okazało się, że daje 10x mniej światła niż lewe. Wyjąłem reflektor raz jeszcze i zauważyłem dosłownie 1mm za wysoko osadzony żarnik. Po dociśnięciu jak ręką odjął ;)

Czmiel a powiedz mi przedstawił Ci się wtedy kąt padania świateł czy tylko mniej światła dawał? 

Edytowane przez Jacek91
Literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności