Skocz do zawartości
busiek100

Logi 1.8 ADR passat b5 - prośba o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem dzisiaj u mechanika. Sprężanie zamierzone i jest równe na wszystkich cylindrach. Świece na wszystkich cylindrach  jednakowo wyglądały. Czy jak leje wtrysk to nie powinno być jakiejś różnicy na świecach ??? 

PS. Więc nie wiem o co chodzi, niby wszystko pracuje prawidłowo a silnik na jałowym chodzi do dupy!!! Już nie mam pomysłów. No jeszcze zostaje ten gaz ale LPG mam 2,5 roku wtryski są Baracudy. 

Tak myślę sobie Czy nowy uszkodzony napinacz mógłby dawać takie objawy? Bo tak naprawdę po jego wymianie się zepsuło. Wiem że pisałeś że nie znasz się na mechanice ale na forum silnik nikt mi jeszcze nie odpowiedział. Ale może znasz kogoś kto się zna na mechanice???? 

Czy można go jakoś sprawdzić w Vagu, chyba 25 albo 26 grupa?? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, busiek100 napisał:

Byłem dzisiaj u mechanika. Sprężanie zamierzone i jest równe na wszystkich cylindrach. Świece na wszystkich cylindrach  jednakowo wyglądał

to dobrze, jakby było inaczej to gorzej

2 godziny temu, busiek100 napisał:

Czy jak leje wtrysk to nie powinno być jakiejś różnicy na świecach ??? 

będzie ale nie od razu

2 godziny temu, busiek100 napisał:

Wiem że pisałeś że nie znasz się na mechanice

i podtrzymuje swoje zdanie. Nie chce Ci powiedzieć czegoś czego totalnie nie bede pewien. Może uderzysz na forum A4-klub. Ruch tam większy z tego co wiem. A te silniki w A4 były.

2 godziny temu, busiek100 napisał:

chyba 25 albo 26 grupa?? 

tak, 25 i 26.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwonko przepraszam że Cię mecze, ale jeszcze jedna rzecz  mi umknęła. A mianowicie od dłuższego już czasu jest coś takiego że jak przekrecam kluczyk w pozycję zapłon to załącza się pompa 2- 3 sekundy. Z tym że raz jest że ją słychać i tylko dobija ciśnienie aż węże się naprężają a czasami jest jakby tak że się załącza jest ciszej,  jakby dopompowywala benzynę. 

Czy spotkałeś się żeby wtrysk benzynowy przepuszczał/lał??? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się sam, ale na pewno nie jest to nie możliwe.

Kiedyś szukałem info na temat pompy i z tego co kojarze to działa to tak, że jest załaczana przy otwarciu drzwi. Przy przekreceniu kluczyka cisnienie jest dobijane. Jeśli nie ma potrzeby nie jest dobijane (np. szybkie kolejne przekrecanie kluczyka).

Polecam użyć środka do wtryskiwaczy benzynowych. U mnie praca silnika się poprawia. Koszt żaden. Doradziłem to też komuś: https://a4-klub.pl/topic/418919-prośba-o-sprawdzenie-logów-16-alz-b7/?tab=comments#comment-5272256

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Witam.

Odświeżam temat.

A więc kontynuując dalsze poszukiwania złej kultury pracy silnika na biegu jałowym - jakby wypadanie zapłonu zarówno na benzynie i gazie.

Wyjeździłem gaz do końca, zakręciłem zawór na butli w bagażniku i wyłączyłem bezpiecznik od gazu. Pojeździłem tylko na benzynie około 60 km głównie w mieście. Niestety poprawy w pracy silnika nie zauważyłem.

Po drodze posprawdzałem jeszcze czujnik Halla podmieniając go z innego passata - to samo, brak jakiejkolwiek poprawy, sprawdzony czujnik tzw. impulsator-czujnik impulsów, czujniki spalania stukowego, przepustnica pomierzone rezystancje, nadal brak poprawy.

Kolega mi  cały czas podpowiadał, że to może odma zapchana,więc ostatnio nabiłem trochę sprężonego powietrza do układu dolotowego zaślepiając rurę idącą od przepływomierza w kierunku przepustnicy i wyciągnąłem bagnet - ciśnienie zeszło przez niego.Następnie zrobiłem taki przedmuch powietrza - dmuchałem w rurkę od bagnetu a na kolektorze zdjąłem jeden wężyk i powietrze też przechodziło, więc chyba odma sprawna?! W dwie strony przechodziło powietrze.

Sprawdziłem jeszcze szczelność i zauważyłem delikatny przeciek na ezektorze od strony serwa hamulcowego.

Więc postanowiłem kupić nowy ezektor - niestety wyboru nie miałem bo w sklepie mieli tylko firmy TOPRAN. Wstawiłem i co zauważyłem. Układ dolotowy szczelny, ale przepustnica podczas pracy jest zamknięta a powietrze idzie z króćca przed przepustnicą (tam gdzie jest wpięta też odma) poprzez ezektor i do kolektora, taki jakby baypass się zrobił!!! Jak zaciskałem ten wężyk to silnik zaczynał się "dusić" i wtedy otwierała się dopiero przepustnica. Dodatkowo pojawił mi się błąd w Vagu(nie było go wcześniej-jakby po wymianie ezektora.)

17915 - Idle Control  Sys : Lower Regulation Limit Reached

P1507 - 35-00---

Dołączam jeszcze loga z tego zdarzenia:

http://vaglogi.pl/log-001_QUWf2.html

 

Czy może ezektor nowy zepsuty, czy coś innego???

Proszę o pomoc.

 

Edytowane przez busiek100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanko. Gdzieś przeczytałem , że na króćcu który jest przed przepustnicą jest zaworek zwrotny - działa tylko w stronę przepustnicy. Zaznaczone na czerwono . Chodzi mi o to miejsce gdzie wpięta jest odma. Bo ja sobie dmuchałem tym powietrzem i jakby przechodzi w obie strony.

Czy ktoś może mi wyjaśnić jak to działa+ ten nieszczęsny ezektor?!!!

Zależy mi na czasie.

 

Bez tytułu.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z założenia odma to odpowietrzanie skrzyni korbowej czyli ma u puszczać powietrze że skrzyni. Nie do skrzyni. Choć przyznam się że nigdy nie sprawdzałem w VAG. W focusie na pewno działalo w jedną stronę. Dużo osób się na to skarżyło na forum forda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwonko czy myślisz że to może być przyczyną zlej pracy silnika na jałowym??? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mogę tak myśleć ale czy tak jest... W focusie zaworek odpowietrzania skrzyni korbowej PCV  positive crankcase ventilation był właśnie jedną z najczesstszych przyczyn nierównej pracy na wolnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeżeli zaworek jest nie sprawny to skrzynia korbowa nie pociągnie powietrza z dolotu, u mnie zaworek wygląda troche inaczej i przepuszcza w obie strony ponieważ od oleju zdegradowala i wysypała się membrana ale nie ma to wpływu na pracę silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o tym co napisałem kilka postów wyżej. Chodzi mi o tą sytuację z ezektorem????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo po wymianie ezektora powietrze na biegu jałowym płynie tylko przez ezektor i przepustnica jest zamknięta na 100%. I właśnie dlatego jest ten błąd regulacji biegu jałowego, chyba?

Więc chyba jednak ten zaworek zwrotny w tym króćcu jest potrzebny,żeby ezektor ciągnął powietrze tylko ze skrzyni a nie z głównej rury powetrza?

Pomoże ktoś to wyjaśnić?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Dzisiaj znowu walczyłem z autem. 

Kupiłem i wymieniłem ten krociec przed przepustnica, ten co wpieta jest odma. 

Zauważyłem coś takiego, że jak silnik był zimny to po odkreceniu korka oleju zasysalo korek tworzyło się podciśnienie i jak go zdjalem to silnik bardzo falowal. To samo działo się po wyjęciu bagnetu. 

Przejechałem się około 50km silnik zagrzany no i robię test z korkiem, efektu takiego jak wcześniej nie ma. Brak podciśnienia i silnik pracuje tak jak z zakręconym korkiem. To samo przy wyjęciu bagnetu. 

Czy coś jest nie tak? Czy coś jest nie sprawne??? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie.

Znowu będę drążył temat swojego passata, bo nie odnalazłem przyczyny przerywań w pracy silnika na biegu jałowym.

Ostatnio wykluczyłem sondę lambda. Odłączyłem ją i na jej miejsce wpiąłem zadajnik napięciowy. Ustawiłem 0.45V na stałe, czyli dawkę niby idealną. Uruchomiłem silnik i zobaczyłem w vagu czasy wtrysków  były 1.50ms i  stały w miejscu. Ale niestety silnik dalej przerywał pracę. 

Dodam tylko,że byłem zaskoczony konsumpcją paliwa-benzyny- bo pomimo stałej wartości z zadajnika oraz stałych czasów wtrysków to konsumpcja co jakiś czas spadała z 0.86l/h na 0.56l/h?

Dziwnę?

Jak komputer mógł to zmierzyć skoro sygnał z lambdy był stały i czasy wtrysków stałe?z czegoś innego to liczy????

Może macie jakieś jeszcze pomysły co do przerywania pracy, bo ja już nie mam.

PS. Badałem też napięcie oscyloskopem bezpośrednio na wejściu do sterownika silnika- napięcie  położenia silnika krokowego oraz przepustnicy. Nic tam nie skacze, wszystko stało praktycznie idealnie, delikatnie zmieniały się setne części napięcia.

Co jeszcze może być nie tak????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie.Zrobiłem sobie taki test z iskarami na świecach. A mianowicie auto uruchomione chodzi sobie na jałowym, odłączyłem wtryski 1 i 2 cylindra i zdjąłem też przewody zapłonowe i włożyłem w nie świece. Nagrałem filmik jak zachowuje się iskra na jałowym 1 i 2 cylinder. Czy to normalne zjawisko że iskra wypada ??

Dodam, że taki sam test wykonałem na 3 i 4 cylindrze i było tak samo.

Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności