Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jeżdżę B5 3B z silnikiem AFN, nie mogę pozbyć się drgań, co prawda udało mi się znacznie je ograniczyć, ale samochód nadal drży - nie wiem co jeszcze powinienem sprawdzić, więc prosiłbym o rady.

Kilka rzeczy które było zrobione w temacie:

1. Wymiana obu poduszek pod silnikiem - Lemforder

2. Wymiana obu poduszek skrzyni - Lemforder

3. Wspawanie nowej plecionki wydechu

4. Wymiana filtra paliwa

5. Tankowane tylko paliwo Verva 

Drgania występują w zasadzie w całym zakresie obrotów, ale po lekkim dodaniu gazu są dużo słabsze i praktycznie nie wyczuwalne, chociaż w pewnych przedziałach słychać buczenie. Obroty na biegu jałowym w porządku.

Z góry dzięki za pomysły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za lenistwo i nieuwagę się płaci. Ty zapłaciłeś za beznadziejne poduszki lemfordera mimo, że wszędzie się o nich pisze - to najgorsze poduszki na rynku, klasa topran, przenoszą wszystkie drgania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi było wiadomo to są poduszki które były na pierwszy montaż. W takim razie jakie polecasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że musisz przeczytać ten temat 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz te stare poduszki nadal? Tam w temacie jest opisane, że można je zważyć. Jeżeli mają odpowiednią masę ( około 750g jak dobrze pamiętam) to znaczy, że olej jest kompletny i jeżeli poduszka nie nosi widocznych uszkodzeń to powinna tłumić dobrze.

Sprawdź z ciekawości czy są całe czy wylane i jak któraś okaże się zużyta to kup oryginał używkę o fabrycznej masie i ją wstaw. 

 

Ludzie skarżą się na zamienniki nawet Lemfordera. Tylko oryginalne Avon nadają się na dłuższą metę.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, rozumiem, myślę, że wylane nie są bo kupiłem je niedawno nowe. Ale w wolnej chwili chętnie przeprowadzę eksperyment i podam wam masę, może przy okazji wymiany na oryginalne :)

W takim razie postaram się dostać te AVON, pytanie czy gdzieś poza ASO mogę szukać czy lepiej nie? I czy ktoś orientuje się w cenach?

Jesli chodzi o VERVĘ to tak na prawdę na baku różnica jest minimalna, a może nie zaszkodzi - zdania w tej kwestii są niestety podzielone, ktoś powinien zrobić jakiś rzetelny test obu paliw. Nie mówię o zatankowaniu i przejechaniu się na jednym i drugim paliwie tylko analizę może składu czy coś w tym stylu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poduszek oryginalnych szukaj na necie używanych bo nowe to kosmos. U mnie hałas i wibracje spadły prawie że do tego poziomu co był przed wymianą jak wsadziłem oryginalną używkę z neta. Nowe jakiejkolwiek firmy poniżej 250 ziko za sztukę to jakaś porażka. 

Aha-dla następnych chytrusów. Nie grzebcie w wydechu bo to nie on jest winny hałasu po wymianie poduszek..

Edytowane przez Tergetol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że ciężko na necie znaleźć kogoś kto sprzedaje oryginały i na dodatek poda masę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na facebooku na grupie passasta znajdziesz tego na kilogramy.  Domagaj się dokładnego zważenia jako warunek zakupu i znajdziesz bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę ;) spróbuje tak zrobić! Jak już mi się uda to dam znać jaki efekt i ile ważyły moje Lemforder’y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko najpierw sprawdź swoje stare oryginały bo może wcale nie wylane i zdrowe są i to nie jest przyczyna drgań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest przyczyna, na oryginałach jak cofałem to bez dodani gazu samochód wpadał w rezonans tak ogromny, że bałem się cofać. Odpalanie i gaszenie tez katastrofa. Stare poduszki w ogóle nie trzymały, obie nyly rozdzielone na 2 części i były kompletnie wylane - absolutna agonia, tak samochód do mnie niestety trafił. Na lemach jest znacznie lepiej, poprawa jest bardzo duża, da się jeździć, ale mogłoby być lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności