Skocz do zawartości
woocash09

Side Assist w GTE

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko do właścicieli Passata GTE z Side Assist. Czy macie problemy z działaniem systemu zimą lub przy intensywnych opadach śniegu? 

U mnie zaraz po zakupie samochodu w grudniu zeszłego roku pokazał się komunikat informujący o braku widoczności dla radarów mimo że zderzak po obu stronach nie był oklejony brudem. 

Po 5 wizytach gwarancyjnych w serwisie w trakcie 4 zimowych miesięcy i wielokrotnym komunikacie o błędzie widoczności system side assist w końcu wymyślili w serwisie patent, który na chwile obecną działa. 

Mianowicie, Passaty bez baterii pod podłogą bagażnika mają tłumik końcowy wydechu schowany pod osłoną, która rozciąga się na cały zderzak od spodu od tylnej osi aż po koniec zderzaka. W GTE ten tłumik z powodu baterii jest osadzony niżej przez co osłony nie da się zamontować w takiej samej formie jak w spalinowych Passatach co z kolei prowadzi do gromadzenia się piasku itp wystrzeliwanego spod kół wprost na wewnętrzną ścianę zderzaka. Brud osadza się między zderzakiem a radarami blokując im widoczność. 

Serwis w moim GTE zamontował przyciętą osłonę od zwykłego Passata ograniczając znacznie odsłoniętą przestrzeń pod zderzakiem ale czy to wystarczy w dłuższej perspektywie? Ktoś miał podobne problemy? Ktoś ma inne wskazówki? Na zdjęciach osłona ze zwykłego Passata, moja i oryginał podwozia w GTE.

 

86A148BB-6480-455C-89D6-861E49D68222.jpeg

270E7DCB-F038-48AA-91BA-970B5D971447.jpeg

D71D19FB-029A-4C1A-BA8A-CEE0CAF1B7F7.jpeg

Edytowane przez woocash09

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, woocash09 napisał:

Pytanko do właścicieli Passata GTE z Side Assist. Czy macie problemy z działaniem systemu zimą lub przy intensywnych opadach śniegu? 

U mnie zaraz po zakupie samochodu w grudniu zeszłego roku pokazał się komunikat informujący o braku widoczności dla radarów mimo że zderzak po obu stronach nie był oklejony brudem. 

Po 5 wizytach gwarancyjnych w serwisie w trakcie 4 zimowych miesięcy i wielokrotnym komunikacie o błędzie widoczności system side assist w końcu wymyślili w serwisie patent, który na chwile obecną działa. 

Mianowicie, Passaty bez baterii pod podłogą bagażnika mają tłumik końcowy wydechu schowany pod osłoną, która rozciąga się na cały zderzak od spodu od tylnej osi aż po koniec zderzaka. W GTE ten tłumik z powodu baterii jest osadzony niżej przez co osłony nie da się zamontować w takiej samej formie jak w spalinowych Passatach co z kolei prowadzi do gromadzenia się piasku itp wystrzeliwane spod kół wprost na wewnętrzną ścianę zderzaka. Brud osadza się między zderzakiem a radarami blokując im widoczność. 

Serwis w moim GTE zamontował przyciętą osłonę od zwykłego Passata ograniczając znacznie odsłonięta przestrzeń pod zderzakiem ale czy to wystarczy w dłuższej perspektywie? Ktoś miał podobne problemy? Ktoś ma inne wskazówki? Na zdjęciach osłona ze zwykłego Passata, moja i oryginał podwozia w GTE.

 

86A148BB-6480-455C-89D6-861E49D68222.jpeg

270E7DCB-F038-48AA-91BA-970B5D971447.jpeg

D71D19FB-029A-4C1A-BA8A-CEE0CAF1B7F7.jpeg

U mnie w dieslu nigdy się nic podobne nie wydarzyło , a czasem miałem 3 miesiące nie myte auto brudu co nie miara....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.03.2019 o 12:24, woocash09 napisał:

Pytanko do właścicieli Passata GTE z Side Assist. Czy macie problemy z działaniem systemu zimą lub przy intensywnych opadach śniegu? 

U mnie zaraz po zakupie samochodu w grudniu zeszłego roku pokazał się komunikat informujący o braku widoczności dla radarów mimo że zderzak po obu stronach nie był oklejony brudem. 

Po 5 wizytach gwarancyjnych w serwisie w trakcie 4 zimowych miesięcy i wielokrotnym komunikacie o błędzie widoczności system side assist w końcu wymyślili w serwisie patent, który na chwile obecną działa. 

Mianowicie, Passaty bez baterii pod podłogą bagażnika mają tłumik końcowy wydechu schowany pod osłoną, która rozciąga się na cały zderzak od spodu od tylnej osi aż po koniec zderzaka. W GTE ten tłumik z powodu baterii jest osadzony niżej przez co osłony nie da się zamontować w takiej samej formie jak w spalinowych Passatach co z kolei prowadzi do gromadzenia się piasku itp wystrzeliwanego spod kół wprost na wewnętrzną ścianę zderzaka. Brud osadza się między zderzakiem a radarami blokując im widoczność. 

Serwis w moim GTE zamontował przyciętą osłonę od zwykłego Passata ograniczając znacznie odsłoniętą przestrzeń pod zderzakiem ale czy to wystarczy w dłuższej perspektywie? Ktoś miał podobne problemy? Ktoś ma inne wskazówki? Na zdjęciach osłona ze zwykłego Passata, moja i oryginał podwozia w GTE.

 

86A148BB-6480-455C-89D6-861E49D68222.jpeg

270E7DCB-F038-48AA-91BA-970B5D971447.jpeg

D71D19FB-029A-4C1A-BA8A-CEE0CAF1B7F7.jpegPytanko jak się do tych radarów dostać żeby je wyczyścić ??? Wyskakuje mi ten problem od kupna auta i zatstanawiam się jak tam się dostać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdejmujesz zderzak i masz jak na dłoni 

problem jest ze tam się syf dostaje miedzy radar a zderzak 

w Audi np są takie gabki ala uszczelka, 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności