Skocz do zawartości
montrade86@gmail.com

Zakłócenia w radiu FM a błędy na kompie

Rekomendowane odpowiedzi

Przy radiu jest jedną niebieska wtyczka 2xfakra, pozniek postaram sie zrobic zdjecie.

Znalazłem antenę fm, kabel idzie wiązka z innymi kablami pewnie przez które są zakłócenia, gdy dołączę kabel od wzmacniacza brzeczenie jest takie same lecz fm jest dużo słabsze przez co zakłócenie jest bardziej wyraźne.

20190317_200711.jpg

20190317_203153.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Anteny FM masz. Wzmacniacze do nich też. Ta na dachu nie liczy się. Pozostaje kwestia podłączenia przy radiu. Tam jest potrzebny separator, który doprowadzi zasilanie do wzmacniaczy i anteny powinny pracować poprawnie. To, że kabel antenowy "idzie" w wiązce razem z innymi kablami to nie przeszkadza - to kabel koncentryczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2019 o 22:41, nTomek napisał:

Ok. Anteny FM masz. Wzmacniacze do nich też. Ta na dachu nie liczy się. Pozostaje kwestia podłączenia przy radiu. Tam jest potrzebny separator, który doprowadzi zasilanie do wzmacniaczy i anteny powinny pracować poprawnie. To, że kabel antenowy "idzie" w wiązce razem z innymi kablami to nie przeszkadza - to kabel koncentryczny.

Ok, zamówię może to będzie strzał w 10Tke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety separator nie pomógł, pod radio mam 2 kable z wtyczka 2 fakra, kable podłączyłem osobno ,na jednym jest słabszy sygnał Ale też dużo mniejsze zakłócenia, nie wiem czy na nowo kable położyć czy może spróbować jeszcze z filtrem przeciwzakloceniowym.

20190320_173912.jpg

20190320_173924.jpg

20190320_173940.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. W twoim radiu jest podwójna Fakra - chińczycy już pomyśleli... 

Prawdopodobnie twoje radio "puszcza" w kabel zasilanie do wzmacniaczy - trzeba by to sprawdzić miernikiem - powinno tam być +12V między środkową żyłą a zewnętrzym oplotem/ekranem. Najlepiej zmierzyć to przy samych wzmacniaczach - będziesz miał wtedy sprawdzony cały kabel/kable. 

Jeśli okaże się, że jest tam napięcie to separator faktycznie nie jest potrzebny. A propos - podłączałeś +12V do niebieskiego kabelka w separatorze? Jest jakaś różnica gdy separator nie jest zasilany? 

Szkoda, że nie zacząłeś od tych zdjęć. Z twojego opisu nie wpadłem na to że masz w chińskim radiu podwójną Fakrę. 

Co do nowego kabla, to zacznij od sprawdzenia tego co masz. Na zdjęciu widać, że kabel antenowy przy podwójnej wtyczce Fakra jest trochę "zmęczony". Jeśli zewnętrzny oplot nie kontaktuje to zakłócenia murowane. 

Możesz jeszcze poeksperymentować z podłączeniem tej dachowej anteny ale do tego potrzebowałbyś przedłużkę z odpowiednimi wtyczkami Fakra. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie fale radia odbieraja swietnie, tylko w tle jest te brzeczenie.Tak podłączyłem +12v radio odrobinę wyraźniejsze, radio ma podwójna fakre, ale jedno złącze jest puste. to co myslisz ze filtr przeciwzakłóceniowy nie pomoze? zakłócenia nie są duże ale jednak to drażni. Zastanawiałem sie nad przedłużką 6m tak bym sprawdził pod inną anteną, lub na tej samej tylko z kablem inaczej poprowadzonym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, [email protected] napisał:

myslisz ze filtr przeciwzakłóceniowy nie pomoze?

Może pomóc. Zasilanie w samochodzie jest "zaśmiecone" a jeśli chińczyk nie na odpowiednich filtrów na liniach zasilających to ma to sens. 

1 godzinę temu, [email protected] napisał:

Tak podłączyłem +12v radio odrobinę wyraźniejsze

To mnie zastanawia. Bez zasilania wzmacniacza antenowego, sygnał powinien być wyraźnie słabszy. No chyba, że mieszkasz blisko nadajnika. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności