Skocz do zawartości
googie

Zapach wilgoci z nawiewów

Rekomendowane odpowiedzi

Niecały rok temu (jakoś w czerwcu 2018) robiłem serwis klimatyzacji (ozonowanie, czy co to oni tam robią) w ASO. Filtr wymieniony też wtedy na FP26009. Tego samego filtru używałem też wcześniej. Problem mam dopiero od kilku miesięcy, a mianowicie:

Kiedy samochód postoi w wilgotnym powietrzu (po deszczu), a tym bardziej jak wcześniej jechał w deszczu, to przy następnym uruchomieniu (w ciągu 24h) z nawiewów początkowo czuć wilgocią, jakby mokrym dywanem. Po około 3 minutach już jest ok.

Nawet dla pewności wymieniłem filtr kilka dni temu (na taki sam), ale problem jest nadal.

Tak jak pisałem - wcześniej tego nie było, a kilma serwisowana.

 

Źle zrobiony serwis klimy? Coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis klimatyzacji w ASO to nie jest ozonowanie tylko konkretny serwis z aplikacją preparatu grzybobójczego bezpośrednio na chłodnicę klimy.

U mnie coś takiego niestety też się zdarza. Najpierw wyczyściłem klimę samemu + kanały + filtr zgodny z oryginałem (chyba MANN ten żółty) ale nie pomogło. Byłem później na serwisie klimy w ASO gdzie sami wyczyścili oraz wywalili też do śmieci mój nowy filtr i musiałem zapłacić za kolejny bo "takie procedury albo nie będzie gwarancji na usługę" ale też nie pomogło. Co gorsza z tej "gwarancji na usługę" nie mam jak skorzystać bo zanim zdążę przyjechać do ASO to już nie śmierdzi (nawet jak będę jechał z wyłączonym nawiewem), a zostawianie auta też jest bez sensu bo raz, że trzeba by czekać na deszcz i nie zawsze się pojawia, a dwa, że znając ludzi z ASO to pewnie też by nic nie zauważyli. Oczywiście zabawy w stylu "sami zadbamy o wilgoć" żeby to zreprodukować są poza ich zasięgiem. Na tą chwilę się poddałem, nie wiem co mogę w tej sprawie zrobić co nie zajmie mi wielkich ilości czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm. Zgłoszę im to, bo u siebie nawet po myjni (z podwoziem) mam ten efekt, więc im to zasugeruję. I tak mam do zrobienia ze sprzęgłami w DSG (szarpnięcie między 1 a 2), tak że pewnie i tak by postał chwilę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności