Skocz do zawartości
Mirecki

Woda w bagażniku Passat B8 Kombi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Pacjent Passat B8 kombi ze szklanym dachem.

Od jakiegoś czasu zaczęła się pojawiać w bagażniku woda i to w sporych ilościach. W następstwie pojawił się też przykry zapach...

Ostatnio auto stało tydzień "pod chmurką" i znowu mokro.

Macie może jakiś pomysł, którędy dostaje się woda? Najbardziej prawdopodobne pewnie jakieś odprowadzenie wody z szyberdachu, gdzie mogę znaleźć schemat odprowadzenia?

Woda jest tylko w zagłębieniu na koło zapasowe, boczki są suche. Jeśli nie zapchane/rozłączone odprowadzenie wody to co jeszcze może być?

Mirek

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duze ilosci wody wylewaly mi sie spod plastików na klapie bagaznika po jej otwarciu. Rozwiazania problemu nadal szukam. Pewnie przyczyna nie jest to samo co u Ciebie ale mozna wspolnie pomyslec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawione, tak jak myślałem rurka odprowadzania wody z dachu panoramicznego.

Wg schematu są dwie. Jedna z przodu i jedna z tyłu. Ta z tyłu idzie do lewego nadkola, po rozebraniu boku w bagażniku zyskujemy do niej dostęp.

Rurka była wyciągnięta z gumowego elementu w nadkolu. Ogólnie jak jej się bardzo mocno nie wciśnie to słabo siedzi. Musiała być fabrycznie słabo włożona i w końcu po 3 latach jakims cudem wypadła....

 

Jeśli chodzi o klapę to dziwna sprawa. Ściągniej plastiki i poobserwuj skąd będzie lecieć, gdzie będzie mokre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat, może w międzyczasie ktoś miał podobny problem i zna rozwiązanie.

Woda zbiera się w bagażniku, we wnęce na koło zapasowe. Niestety nigdzie nie ma zacieków ani innych śladów, które cokolwiek podpowiedzą o przyczynie. Problem zauważyłem prawie rok temu, w międzyczasie serwis też zwrócił mi na to uwagę, ale wstępnie zaproponowali rozbiórkę wnętrza bagażnika. Pomijając koszty, to nie wierzę, żeby poskładali to wszystko idealnie, więc wolę uniknąć tego typu diagnostyki. Doradca serwisowy powiedział, że przyczyn może być sporo, nawet typu uszczelka czy zaworek za "kilka" złotych, ale ciężko coś na ślepo wytypować.

Dla utrudnienia dodam, że nie mam szklanego dachu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij do poniższego tematu, może winna jest ta końcówka rurki odprowadzającej wodę z pokrywy bagażnika:

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym odświeżyć trochę temat, bo od niedawna mam auto i teraz problem z wodą się pojawił. Rozebrałem cały prawy bok, by dostać się do odpływu panoramy i wszystko wygląda ok. Woda zdecydowanie zbiera się z tej strony. Była na ten plastikowej pułce. Stała nawet w śrubach mocowania akumulatora. Zacieków nie widać.

Mam pytanie czy wie ktoś co to za worek? Widać że tam woda jest.

 

Pozdrawiam.

20220718_143232.jpg

20220718_143243.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem podobnie w golfie 7 .

nie wiem czy tak samo jest w B8 , ale mozna to sprawdzic 

woda szła za lampe, potem spływała bokiem i potem wpadała w tę rozete i do środka 

ruszało się to to leciutoko , ma taką uszczelke na doscik i wszystko wygladało ok 

zdemontowałem, posmarowałem silikonem, załozyłem na wcisk na nowo , i potem jeszcze pryskałem bitumem dookoła 

woda stała raz w całym kole zapasowym, i zawsze w prawyem boku za taką przegrodką 

 

g7.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.07.2022 o 15:46, mola_rasta napisał:

Witam. Chciałbym odświeżyć trochę temat, bo od niedawna mam auto i teraz problem z wodą się pojawił. Rozebrałem cały prawy bok, by dostać się do odpływu panoramy i wszystko wygląda ok. Woda zdecydowanie zbiera się z tej strony. Była na ten plastikowej pułce.

U mnie woda zbierała się na półce nad akumulatorem (BiTDI), we wnęce po lewej stronie. Lała się tam ładnie z łączenia plastików tylnego słupka i boczku, dokładnie jak na zdjęciu w tym temacie:

Okazało się, że ten niebieski wężyk (który wchodzi w nadkole obok aku) był załamany nad lewym słupkiem na wysokości dachu. Żeby go poprawić, trzeba było odchylić lekko podsufitkę. Załamanie powodowało całkowitą niedrożność odprowadzenia wody. Dodatkowo miałem wężyk wyciągnięty z odpływu w nadkolu. Być może ktoś próbował udrażniać odpływ jakimś drutem i nie wyszło. Po wyprostowaniu wężyka cała woda lana w uszczelkę panoramy ładnie wypływa spod zderzaka przy nadkolu.

 

Edytowane przez brum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

w ramach odświeżenia tematu opiszę co wyszło u mnie. Trochę to trwało, bo nie miałem czasu na wizyty w serwisie, ale kilka dni temu samochód wrócił z naprawy i mimo tęgiej ulewy wody w bagażniku nie ma, więc chyba tym razem trafili.

Nie mam szyberdachu ani dachu panoramicznego, więc to nie było u mnie przyczyną. Nadwozie sedan.

Najpierw sam poprosiłem serwis o wymianę wężyka w klapie bagażnika, który Wy sugerowaliście we wcześniejszych postach (wiadomo - najtaniej). Nic to nie dało.

Zatem następnie panowie stwierdzili, że to temat, który sugerował Major - uznali, że uszczelka kratki odprowadzającej powietrze z bagażnika zgniła i tamtędy wchodzi woda. Niestety pudło.

Za drugim razem rozebrali auto od strony kabiny i stwierdzili, że to wina szyby. Wycięli, wkleili na nowo i na chwilę obecną jest OK. Powiedzieli mi, że szyba była źle wklejona fabrycznie i że to jakiś cud, że zaczęła lać dopiero po kilku latach.

Tyle w temacie, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam dalej temat....a skąd woda w takim miejscu ? Po prawej albonpo lewej stronie ?

20230730_153406.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sproket3047 napisał:

Podbijam dalej temat....a skąd woda w takim miejscu ? Po prawej albonpo lewej stronie ?

20230730_153406.jpg

Myles auto wczesniej na myjni recznej? Pewnie woda poszla pod uszczelke relingu.

Edytowane przez loki7777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności