Skocz do zawartości
Łukasz 34

Chce kupić passata b6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem tu nowy. Chce kupić Passata b6 z silnikiem 1.8 tsi, podobno są dwie wersje tego silnika z oznaczeniem CDAA i BZB, który wybrać? I dlaczego?  Dodam że samochód będzie użytkowany 70% miasto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w B6 to tylko BZB lub CDAA z udokumentowaną naprawą olejową.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, rosol napisał:

w B6 to tylko BZB lub CDAA z udokumentowaną naprawą olejową.....

A jak spisuje się silnik w B6 1.4tsi 122km oprócz wady rozrządu spala olej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jednostkach 1.4 TSI o spalaniu oleju nikt nie słyszał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, rosol napisał:

w jednostkach 1.4 TSI o spalaniu oleju nikt nie słyszał ;)

Aha, czyli lepszym wyborem będzie 1.4 tsi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak uważasz..... w 1.4 TSI 122KM do wymiany zestaw rozrządu z nastawnikiem (koszt 900zł +robocizna) na najnowszy o ile nie było udokumentowanej zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, rosol napisał:

no jak uważasz..... w 1.4 TSI 122KM do wymiany zestaw rozrządu z nastawnikiem (koszt 900zł +robocizna) na najnowszy o ile nie było udokumentowanej zmiany.

Nie ja porostu pytam,  jak bym wiedział co leprze nie pisał bym tutaj. To lepiej kupić 1.8 tsi i później wymiana tłoków z korbowodami 8500zł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Łukasz 34 napisał:

Nie ja porostu pytam,  jak bym wiedział co leprze nie pisał bym tutaj. To lepiej kupić 1.8 tsi i później wymiana tłoków z korbowodami 8500zł ?

jeżeli kupisz CDAA bez udokumentowanej naprawy olejowej to licz się z kosztem... ale nie 8.5 tys.zł ..... raczej 3-4 tys. zł

dlatego napisałem abyś szukał BZB lub CDAA po naprawie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, rosol napisał:

jeżeli kupisz CDAA bez udokumentowanej naprawy olejowej to licz się z kosztem... ale nie 8.5 tys.zł ..... raczej 3-4 tys. zł

dlatego napisałem abyś szukał BZB lub CDAA po naprawie :)

Czyli mam rozumieć, że o symbolu BZB nie miały problemu z poborem oleju? Jeśli tak to jakie jeszcze bolączki mają te silniki? Po prostu pytam, bo nie chce się wpakować na minę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z mojej strony nic złego o BZB się nie dowiesz....

czasami jest problem z klapami w kolektorze dolotowym (wtedy kolektor do wymiany, koszt za oryginał 1300-1400 zł lub około 1000 zł za firmy Borsehung)

z czujnikiem klap w kolektorze ssącym (300-400zł oryginał).

czasami z separatorem odmy (koszt 200-300zł)

czasami z cewkami.

To wszystko na przestrzeni całego użytkowania... także nic nadzwyczajnego... raz wymienisz jak padnie i masz spokój.

Oczywiście jak każdy silnik z bezpośrednim wtryskiem trzeba raz na 100 tys. km wyczyścić dolot z nagaru.

Edytowane przez rosol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, rosol napisał:

z mojej strony nic złego o BZB się nie dowiesz....

czasami jest problem z klapami w kolektorze dolotowym (wtedy kolektor do wymiany, koszt około tysiąca) lub z jego czujnikiem (parę stów czujnik).

czasami z separatorem odmy (koszt 200-300zł)

czasami z cewkami.

To wszystko na przestrzeni całego użytkownia... także nic nadzwyczajnego... raz wymienisz jak padnie i masz spokój.

Oczywiście jak każdy silnik z bezpośrednim wtryskiem trzeba raz na 100 tys. km wyczyścić dolot z nagaru.

Czyli będę szukał z oznaczeniem silnika BZB. Niestety z tego, co widzę będą to modele do 2008 r. od 2009 r. były już montowane CDAA. I nie będzie miał nowych zegarów z czarnym tłem. Czy później jest możliwość zmiany zegarów na te nowsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Łukasz 34 napisał:

Czyli będę szukał z oznaczeniem silnika BZB. Niestety z tego, co widzę będą to modele do 2008 r. od 2009 r. były już montowane CDAA. I nie będzie miał nowych zegarów z czarnym tłem. Czy później jest możliwość zmiany zegarów na te nowsze?

nieprawda... mój produkcja X.2009 i mam BZB

W 2009 wsadzali BZB i CDAA. W 2010 już mogły być tylko CDAA. Zawsze proś o wlepkę z książki serwisowej lub bagażnika albo o VIN to się rozkoduje i sprawdzi jaki silnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, rosol napisał:

nieprawda... mój produkcja X.2009 i mam BZB

W 2009 wsadzali BZB i CDAA. W 2010 już mogły być tylko CDAA. Zawsze proś o wlepkę z książki serwisowej lub bagażnika albo o VIN to się rozkoduje i sprawdzi jaki silnik.

Dobrze tak zrobię. I przypomniało mi się, że jak wypytywałem dzwoniłem do tych firm co robią silniki tsi to mówili, że CDAA i BZB mają problem olejowy nie ma różnicy, który symbol silnika montował VW. I naprawa kosztuje 8500 zł, bo trzeba wymieniać korbowody z tłokami pierścieniami i tp… A ludzie gdzieś czytałem na forum, że w BZB nie dolewają od wymiany do wymiany, bo były szersze pierścienie olejowe. To w końcu człowiek głupieje i nie wie co ma robić.

Edytowane przez Łukasz 34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BZB nie żre oleju....ma normalny pierścień i spełnia normę Euro4

CDAA "poprawili" pod Euro5 z mniejszym pierścieniem i żre...

Koszty naprawy poszukaj na forum... teraz już dostępne są tłoki pod oryginalne korbowody... naprawa jest tańsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, rosol napisał:

BZB nie żre oleju....ma normalny pierścień i spełnia normę Euro4

CDAA "poprawili" pod Euro5 z mniejszym pierścieniem i żre...

Koszty naprawy poszukaj na forum... teraz już dostępne są tłoki pod oryginalne korbowody... naprawa jest tańsza.

A jeszcze mi powiedz ten silnik na jakim oleju powinien jeździć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

specyfikacja VW 502.00

0W40 lub 5W40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będę oglądał na co szczególnie zwrócić uwagę w tym samochodzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejo jeszcze jest 2.0 tsi... 2.0 fsi

Edytowane przez Dreyfus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli 2.0 TSI w B6 to tylko o kodzie CCZA lub CAWB

Edytowane przez rosol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A cczb? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności