Skocz do zawartości
Gość krystian_s1

CL, GL, GT - różnice

Rekomendowane odpowiedzi

wszystkie Pacyfici to CLe bo każdy Pacyfic nie miał malowanych listw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh to ja mam chyba zlepke wszystkich modeli niby CL tylna klapa z GT listwy boczne z GT elektryczny szyber białe/szare kierunki przednie wspomaganie kierownicy welurowa tapicerka hmm fotele inne niz u ojca (tata ma ewidentnie CL) z regulacja wysokości inna gałka zmianu biegów połączona na stałe z ta skura, fabryczny hak, przyciemnione szyby wszustkie niby seryjnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To co mi się udało znaleźć.. Może się przyda:

 

Passat był dostępny w trzech głównych wersjach: CL (podstawowa), GL (bardziej komfortowa) oraz GT (bardziej sportowa). Ponadto Volkswagen zdecydował się na wypuszczenie edycji specjalnych (Trend, Arriva, Exclusive i in.), które różniły się dodatkowym wyposażeniem.

 

CL: szkła kierunkowskazów w kolorze pomarańczowym, zderzaki oraz obudowy lusterek w kolorze czarnym, szyba przednia bez górnego paska przeciwsłonecznego, trójramienna kierownica (w wersji bez wspomagania kierownicy)

 

GL/GT: szkła kierunkowskazów w kolorze szarym (po 1992 roku), dolna część zderzaków oraz obudowy lusterek polakierowane w kolorze nadwozia, przednie światła przeciwmgłowe, niebieski pasek przeciwsłoneczny w górnej części szyby przedniej, roleta bagażnika (variant)/przeciwsłoneczna roleta tylnej szyby (sedan), szerokie listwy drzwiowe (GT), głębokie fotele przednie (GT)

 

Wyposażenie dodatkowe: Do każdej z podstawowych wersji Passata istniała możliwość dokupienia wyposażenia dodatkowego. Były to między innymi: komputer pokładowy MFA; wspomaganie układu kierowniczego; elektrycznie regulowane/podgrzewane lusterka; podgrzewane fotele przednie; regulacja wygięcia lędźwiowego w fotelach przednich; regulacja pochylenia i wysokości tylnej kanapy; centralny zamek; klimatyzacja manualna/automatyczna (climatronic) lub thermotronic; dodatkowe wyposażenie audio; welurowe/skórzane tapicerki; szyberdach; elektrycznie opuszczane szyby boczne; hak ; dodatkowe kieszenie w drzwiach; regulowane pneumatycznie zawieszenie tylne i in.

 

Czyli konfiguracji mogło być setki, setki i jeszcze raz setki

 

Tu chodzi o B3 a nie o B4 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem wersje sa zróżnicowane i ciezko dojsc jakie bylo wyposazenia standardowe,ja mam CL 1.8 90 km i mam elektryczne szyby x2 el lusterka 2 poduszki,grzane fotele,klime manualna,abs centalny z alarmem,halogeny przeciwmglielne.Skoro koledzy pisza ze najubozsza to fryc musial troche dolozyc do podstawowej wersji.Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No napisałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat :) Ja w swoim GT mam klime manualna (szkoda że nie climatronic) , grzane fotele, skóra czarna, centralny z alarmem, halogeny, alu felgi vw, el. szyby x4, el. fotele x2, el. lusterka x2, abs i to wszystko fabyka dała :) jak na swój wiek (ok 12-13 lat) wszystko dobrze działa :)

Edytowane przez dancioo1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam wersje GL sedan z 1988r , ktora posiada halogeny , centralny zamek , elektryczne szyby 4x , elektryczny szyberdach , wspomaganie , klime manualna , elektryczne lusterka , i wiele schowkow sam nawet niewiem poco tyle ich dali , a i co najlepsze pnelmatyczne zawieszenie tylnie !

Autko sprowadzone bylo z niemiec juz z takim wyposazeniem !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Posiadam wersje GL sedan z 1988r , ktora posiada halogeny , centralny zamek , elektryczne szyby 4x , elektryczny szyberdach , wspomaganie , klime manualna , elektryczne lusterka , i wiele schowkow sam nawet niewiem poco tyle ich dali , a i co najlepsze pnelmatyczne zawieszenie tylnie !

Autko sprowadzone bylo z niemiec juz z takim wyposazeniem !

 

Na bogatego niemca trafiło.

A Nivomat działa bez problemów :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie wszystko dziala bez problemu pomimo tego ze autko ma 20 latek , a z nivomatem to mam nieraz problemy bo juz uszczelki na przewodach sa sparciale i musze je wymienic , ale cisnienie trzyma choc nieraz uda mu sie opasc podczas jazdy :] . A niejest to zbyt mile :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rarytasik, gratuluję :D gdybyś sprzedawał nivo, to się piszę :D załóż sobie wątek w "mój passat"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja mam B3 z 93 wersja CL silnik ABS wyposażenie 2XAIR BAG,ELEKTRYCZNE I PODGRZEWANE LUSTERKA,LISTWY NA NADKOLACH,CENTRALNY ZAMEK ,ELEKTRYCZNY SZYBERDACH,HAK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze wkoncu sie zmotywuje do zrobienia "Moj Passat" ,

a co do filmika to pikny zwlaszcza ze na poczatku jest passat GL tylko szkoda ze niema lotki ;].

 

Wlasnie dzis tak patrzylem i znalazlem ze moj passat posiada podgrzewane dysze spryskiwaczy ,tylko niewiem czemu ktos kabel z nich wyrwal :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie widze tutaj idzie dyskusja o Nivomacie. Jest sprawa. Mój coś szwankuje. Jak jadę normalnie tak koło 60-70km/h do działa mniam dopomowywuje jak trza itp. Ale jak dam mu w palnik tak dosc ostro to nie dopompowywuje ani nic i spada na glebe i zaczyna skakac jak pingpong.

 

Edit:

Może ktoś posiada jakiegoś schemata instalacji do Nivo albo coś takiego.

Edytowane przez MlodyS53

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PassatCt

Panowie, niema co myśleć, passaty od dawna są mocno grzebane przez różnych ludzi i poźniej nie wiadomo jaką wersję mamy. Ja kupłem dodatkowo paska z dieslem zeby po prostu tanio sie poruszać bo jeśli chodzi o wyposażenie to jest po prostu denne - przepraszam jeśli kogoś uraziłem ale czym tu się zachwycać skoro brakuje tu estetyki i jakości. Kiedyś jeździlem saabem 20 letnim i to auto miało dosłownie wszystko! A tu widzę że ktoś sie zachwyca manualną klimą czy czymś tam co np. bmw miało w 78 r. ;)

Prawda jest taka żę passat to dobre auto dla oszczędzających ale przez takie samochody dużo ludzi nie pozna porządnych aut... Napewno się ktoś ze mnąnie zgodzi no ale ile ludzi tyle zdań ;)

 

---------- Post added at 08:55 ---------- Previous post was at 08:54 ----------

 

Acha i passaty B3 w TD wychodziły np na kanadę bo takim też mykałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
passaty B3 w TD wychodziły

O! Akurat takiego moda mam... :doh. Marcin, chodzi ci o silnik tdi czy o wyposażenie td?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PassatCt

Chodzi o passata b3 z silnikiem 1.9td

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój GL 1991 miał elektr. lusterka, elektr dach, centralny , halogeny, zderzaki w kolor,klima manualna,wspomaganie, 4 zagłówki, regulowana tylna kanapa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silniki wysokoprężne:

 

* 1.6 TD - turbodoładowany, intercooler - 80 KM (RA/SB)

* 1.9 D - wolnossący - 68 KM (1Y)

* 1.9 TD - turbodoładowany - 75 KM (AAZ)

* 1.9 TDI - 90 KM (1Z/AHU)

* 1.9 TDI - 110 KM (AFN)

 

Ogólny zarys wersji wyposażenia: Passat był dostępny w trzech głównych wersjach: CL (podstawowa), GL (bardziej komfortowa) oraz GT (bardziej sportowa). Ponadto Volkswagen zdecydował się na wypuszczenie edycji specjalnych (trend, arriva, exclusive i in.), które różniły się dodatkowym wyposażeniem.

 

* CL: szkła kierunkowskazów w kolorze pomarańczowym, zderzaki oraz obudowy lusterek w kolorze czarnym, szyba przednia bez górnego paska przeciwsłonecznego, trójramienna kierownica (w wersji bez wspomagania kierownicy)

* GL/GT: szkła kierunkowskazów w kolorze szarym (po 1992 roku), dolna część zderzaków oraz obudowy lusterek polakierowane w kolorze nadwozia, przednie światła przeciwmgłowe, niebieski pasek przeciwsłoneczny w górnej części szyby przedniej, roleta bagażnika (variant)/przeciwsłoneczna roleta tylnej szyby (sedan), szerokie listwy drzwiowe (GT), głębokie fotele przednie (GT)

 

Wyposażenie dodatkowe: Do każdej z podstawowych wersji Passata istniała możliwość dokupienia wyposażenia dodatkowego. Były to między innymi: komputer pokładowy MFA; wspomaganie układu kierowniczego; elektrycznie regulowane/podgrzewane lusterka; podgrzewane fotele przednie; regulacja wygięcia lędźwiowego w fotelach przednich; regulacja pochylenia i wysokości tylnej kanapy; centralny zamek; klimatyzacja manualna/automatyczna (climatronic) lub thermotronic; dodatkowe wyposażenie audio; welurowe/skórzane tapicerki; szyberdach; elektrycznie opuszczane szyby boczne; hak ; dodatkowe kieszenie w drzwiach; regulowane pneumatycznie zawieszenie tylne i in.

 

 

Źródło: [ame]http://pl.wikipedia.org/wiki/Volkswagen_Passat[/ame]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności