Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

To mój pierwszy post. Zakupilem RCD310 do Passata B6 2006 rok i niestety wyładowuje akumulator.

Kupilem na aliexpres emulator:  https://pl.aliexpress.com/item/Canbus-Gateway-emulator-Simulator-For-Vw-Radios-RCD510-RNS510-RCN210-RCD310/32372528362.html

Mam problemy z podłaczeniem 

https://pl.aliexpress.com/item/Canbus-Gateway-emulator-Simulator-For-Vw-Radios-RCD510-RNS510-RCN210-RCD310/32372528362.html?spm=a2g17.10010108.1000016.1.10ec4996I1jaRA&isOrigTitle=true

image.thumb.png.9cd27113db7d0522de19dc12b7b4a090.png

Czy czerwony kabel ACC trzeba podlączyć do osobnego +? 

a żólty  i czarny do kabli z kostki radia?

 

 

Edytowane przez radkosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw się czyta, potem pisze, a tym bardziej robi zakupy.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieam ze jednym ze sposobów jest wymiana gataway ale jest bardziej klopotliwa...

A czy ktos zastosował taki adapter?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, radkosz napisał:

wymiana gataway ale jest bardziej klopotliwa

Wypiąć i wpiąć. Kodowanie to słodki deser. Póki co jak widać bardziej kłopotliwe jest podłączenie tego cuda z Chin.

 

Ta strona Ali się nie otwiera.

 

34 minuty temu, radkosz napisał:

Czy czerwony kabel ACC trzeba podlączyć do osobnego +? 

a żólty  i czarny do kabli z kostki radia?

Wszystkie trzy do kostki radia. Żółty to pewnie stałe zasilanie, a czerwony po stacyjce i do tego masa. Wszystkie są w kostce ISO.

 

 

Edytowane przez jihad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, radkosz napisał:

Kupilem na aliexpres emulator

Taki emulator jest przewidziany do pracy w aucie gdzie nie ma magistrali CAN podłączonej do radia.

Jak chcesz mieć go u siebie to musisz odłączyć radio od magistrali CAN samochodu i podłączyć tylko do emulatora. Stracisz w ten sposób wszystkie funkcje jakie są realizowane przez tę magistralę (sterowanie z kierownicy, wizualizację czujników parkowania, komunikaty na zegarach - jeśli posiadasz takie wyposażenie).

Żółty kabel ma być na stałe do plusa, a czerwony włączany po zapłonie - trzeba szukać go w skrzynce bezpieczników. Po takim podłączeniu radio będzie się włączać i wyłączać wraz z zapłonem - pod warunkiem, że emulator działa prawidłowo.

3 minuty temu, jihad napisał:

Wszystkie trzy do kostki radia. Żółty to pewnie stałe zasilanie, a czerwony po stacyjce i do tego masa. Wszystkie są w kostce ISO.

W B6 nie ma tego w kostce radia. Informacja o zapłonie jest przesyłana przez CAN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, nTomek napisał:

W B6 nie ma tego w kostce radia. Informacja o zapłonie jest przesyłana przez CAN.

Racja. Nawet nie zwróciłem na to uwagi montując u siebie.

Trzeba wobec tego znaleźć zasilanie po stacyjce jak piszesz. Dodatkową stratą będzie zapewne brak możliwości włączenia radia bez kluczyka, ale nie mam pewności.

Generalnie to straszna rzeźba takie coś, kiedy można zwyczajnie zmienić gateway.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączyć się da. Emulator jest po to żeby generować informację o włączonym zapłonie ale przede wszystkim odpowiada za proces autoryzacji radia z licznikiem gdzie zapisywany jest kod pin. Dzięki temu radio nie pyta się o PIN przy każdym włączeniu.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedzi. tak za szybko kupilem ten emulator ... pozostaje mi zmiana gataway i znalezienie kogos kto mi to wszystko zakoduje... Radio RCD 310 jest zdecydowanie lepsze od RCD300.

Na razie poradzilem sobie poprzez zrobienie recznego wylącznika zasilania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, radkosz napisał:

pozostaje mi zmiana gataway i znalezienie kogos kto mi to wszystko zakoduje...

Lepiej znaleźć (kupić) odpowiedni interfejs i robić takie rzeczy samemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności