Skocz do zawartości
KompotWroc

Usuwanie rys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Trochę już użytkuje swojego paska i ostatnio moja uwage zwróciło parę drobnych rys na karoserii :/ czym mogę uzupełnić te rysy na powłoce ? czytałem ostatnio o markerach z lakierem i sam nie wiem czy spróbować tego wynalazku bo ile ludzi tyle opinii dlatego zwracam się do was a szczególnie do osób które miały z tym styczność lub moga polecić coś innego Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rysa rysie nie  równa,żeby  Ci  odpowiedzieć na  to  pytanie  to  trzeba  widzieć te  rysy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mazaki wypełniają, więc lepiej zrobić finisz żeby usunąć mikrorysy i powłokę żeby wypełnić rysę/y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rysy nie są głębokie, może jedna jest taka troche głębsza ale tak to dosłownie minimalne zarysowania nawet nie wiem od czego ale no jak to z czasem użytkowania sie pojawiają więc pomyślałem że ten mazak będzie najlepszy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mazak działa jak wosk, tylko szybciej się zmywa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej polerka, można dość spore rysy zdjąć. Na głębokie rysy nakładasz zaprawki lakierem. Polecam forum kosmetykaaut. Jeśli nie masz czasu to poszukać detailera :) Mazaki jak piszą przedmówcy sobie odpuść, szkoda kasy. Już lepiej wydać na pastę lub odżywkę do lakieru, dzięki której efekt będzie dużo lepszy niż po mazakach.

Edytowane przez emilus100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym ręcznie usunąć sobie rysy z całego samochodu, lub inaczej przelecieć cały samochód w celu usunięcia rys po krzakach czy tez ptakach co siadają na karoserii... macie jakieś sprawdzone metody? Kolor samochodu czarny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Patryk Jest temat o detailingu w dziale ogólno-technicznym.

Jak masz dość siły i czasu aby wykonać ręczne polerowanie to najlepiej jakieś AIO. Jak masz ślady po krzakach itp to myślę że lakier jest w takim stanie że trzeba przeprowadzić minimum 2 etapową korektę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ręcznie zapomnij. Lakiery VAG są dość twarde i ja robiąc korektę swojej B6 ok 3 lata temu spędziłem nad tym ok. 20godzin. Wyszło lustro ale maszyną. Ręcznie nie usuniesz, chyba że będzie Ci pomagał Burneika.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Jankus napisał:

@Patryk Jest temat o detailingu w dziale ogólno-technicznym.

Jak masz dość siły i czasu aby wykonać ręczne polerowanie to najlepiej jakieś AIO. Jak masz ślady po krzakach itp to myślę że lakier jest w takim stanie że trzeba przeprowadzić minimum 2 etapową korektę.

Nie mogę napisać tam tematu dlatego piszę tu.

 

A jaki jest koszt żeby oddać i ktoś mi to zrobił? Cały samochód. Mówisz że ręcznie nie będzie takich efektów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w okolicy studiów detalingowych. Popytaj się, dowiedz się ile kasują za korektę. Na pewno zrobią to dużo lepiej i sumienniej niż lakiernicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na głębsze rysy papier 2000,potem 2500 oczywiście na mokro,potem np mleczko 3M z zielonym korkiem,polerka z gąbką białą lub różową i obroty 1200-2000. Później dobrze jest to zakończyć czarną gąbką i innym mleczkiem,jeśli masz pojęcie o tej robocie to masz auto jak nowe. Po takiej operacji możesz się bawić w zabezpieczanie lakieru.  Ręczne polerowanie nie usunie głębszych rys lub usunie je na krótko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie daje, to działa tylko w tv 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności