Skocz do zawartości
Tomy

Czyszczenie plastikowych-chromowanych listew - czym?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Czy macie skuteczny i sprawdzony sposób na wyczyszczenie plastikowych-chromowanych listew drzwi i zderzaka? Zima odpuściła, auto w związku z moją pracą poza domem nie było garażowane przez zimę (parkowane pod zadaszoną wiatą), mycie również było raz na miesiąc, wreszcie zrobiło się ciepło, znalazło się trochę czasu i pierwsze pozimowe mycie zaliczone - mocno wstępne. Niestety zauważyłem, że na listwach drzwi oraz listwach zderzaka pokrytych warstwą plastikowego chromu pojawiły się wypryski/zabrudzenia. Nie mogę tego domyć. Macie jakieś skuteczne pomysły jak się tego pozbyć? Ciepła woda z szarym mydłem nie pomaga ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio szczotkowałem listy wszystkie z przodu szczoteczką do zębów o taką pastą jak na screenie. Była śniedź w rogach i jak to zobaczyłem przy wymianie na LED nie dawało mi spokoju. Żałuję że nie mogę znaleźć zdjęć przed i po ale ładnie teraz wygląda. To nie poletka bo odpryski pozostały ale nadałem połysk ponownie za parę złotych.

Screenshot_2019-03-10-09-35-15-499_com.ebay.mobile.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Środkami do chromowanych elementow. Sprawdzony autosol. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2019 o 12:56, emilus100 napisał:

Środkami do chromowanych elementow. Sprawdzony autosol. 

Serdecznie dziękuję za poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet pasta Tempo daje rade ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, planuję na wiosnę podjąć temat "upiększania" wszystkich listew - nalot jest widoczny. Moje pytanie - aby je zdemontować to trzeba mieć jakąś tajemna wiedzę? On sa "przyklejane" czy na zatrzaski/śruby? Pytam bo nie sprawdzałem a pod blokiem nie za bardzo jest jak położyć się i obejrzeć wszystko.Dzięki za jakiekolwiek podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności