Skocz do zawartości
Jacek91

Sondy lambda passat b6 3.2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jakiś czas temu kupiłem passeratti jak w temacie i jestem na etapie doprowadzania go do ładu. Ostatnio sprawdzałem sondy lambda w vcds i mógłby mi ktos powiedzieć czy pokazują one dobre wartości? (brak błędów sond lambda) 

Test robiony na biegu jałowym, zdjecie z nizszym napięciem- swobodna praca na biegu jalowym, z wyższym - po puszczeniu gazu po jego dodaniu. Dodaje też log. 

I jeszcze jedno pytanie, dobrze przeprowadziłem test? Czy może wymagany do tego jest test pod obciążeniem? I ktorymi grupami i wartościami sie sugerować? 

20190227_131500.jpg

20190227_130309.jpg

20190227_125940.jpg

20190227_125936.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacku..... z tym zdjęciem pliku z logowania to przesadziłeś ?

log dynamiczny by się przydał

co się dzieje, że logujesz lambdy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha ? na szybko przeprowadzałem test przed robota i juz nie mialem czasu zgrywac pliku wiec cyk zdjęcie :)

Sprawdzam je bo zająłem się spalaniem. Wiem ze to vrka, ale czytając posty na forum i ogólnie w necie odnośnie spalania, stwierdziłem ze moja moze palić coś za dużo. I co mogę to sprawdzam :? mam nadzieję ze może ktoś cos podpowie z tych logów bo teraz nie prędko będę mial czas i dostep do kompa.

Jeszcze jedna sprawa, u nas  w b6 (lub tylko w 3.2/3.6) sa montowane sondy 5v ze przedzial napiecia jest 1,3 - 2,9? Bo nie mogę nigdzie znaleźć wlasnie takiej informacji 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrob dynamiczne:

002+033+031

003+020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Jacek91 napisał:

Jeszcze jedna sprawa, u nas  w b6 (lub tylko w 3.2/3.6) sa montowane sondy 5v ze przedzial napiecia jest 1,3 - 2,9?

Sondy regulacyjne masz szerokopasmowe widać na screenach, które i tak nic sensownego nie wnoszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpośrednie wartości z sond uzyskasz kasujac. błędy w bloku silnika nawet jeżeli ich nie masz i przez chwilę będziesz miał rzeczywiste wartości z sond. Po chwili "komputer" dostosuje dawkę paliwa tak aby uzyskać skład stechometryczny. Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności