Skocz do zawartości
aciu5

RNS 510 logo i póżniej nic

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem Nowy

Na początek witam wszystkich

prosze o pomoc mam passata 2008 r padł rns 510 a mianowicie włącza się logo i
następnie po paru sekundach mam czarny ekran ponoć padł to soft mam radio 1TOO35680 B i gatway J533_Gatway H130142
jaki soft wybrać aby nie jadł prądu  co dalej prosze o pomoc czytałem różne wątki i nie potrafie tego ogarnąć


proszę o instrukcję co robić po kolei

jaki soft najpierw wgrać czy póżniej bedzie potrzebne podłączenie vcds
czy moje dane zostaną czy je utraciłem miałem muzykę i mapy

proszę o instrukcję krok po kroku jeśli można z linkami do programów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.my-gti.com/3868/volkswagen-rns-510-firmware-download-repository

Tutaj masz stronę z softami do rns510, u mnie miałem taki sam przypadek i to był soft, już to dawno temu robiłem ale robiłem tak że ściągnąłem soft na kompa po wypakowaniu uzyskujesz obraz płyty który musisz wypalić na płycie z jak najmniejsza prędkością, polecam jakieś markowe płyty, potem wrzucasz do rns uruchamiasz i robisz hard reset czy coś takiego ale jakie przysciki właśnie to nie kojarzę wiem że chyba setup i przycisk z ikonka,, i,, 

Jak losiedzisz po necie i pogrzebiesz to powinieneś znaleźć o co chodzi potem instalka idzie sama, tam tylko kilka razy cos klikniesz jak Ci rns każe i spokój. Po instalacji softu musisz mieć vcds by ustawić kodowanie. Jakby coś nie tak to pisz na priv to postaram Ci pomóc. 

PS soft 4120 powinien wydolic lub 3810 też jest ok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukałem trochę na forum ale nie znalazłem dokładnie mojego problemu. Posiadam Passata rocznik 2008 z RNS510. Problem jest dość złożony, więc opiszę wszystko dokładnie. Na początku  przy włączaniu radia wyświetlało się logo VW i dalej nic, czarny ekran. Poprzedni właściciel twierdził, że trzeba wgrać oprogramowanie i powysyłał mi płytki z różnymi wersjami, niestety nie pomogło. Oddałem samochód do naprawy, zapłaciłem 800 zł i teoretycznie coś tam zrobili, ale nie było komunikacji z samochodem (nie działała kamera cofania, przyciski na kierownicy itp.). Następnie wysłałem radio do poprzedniego właściciela, coś tam porobił i odesłał wraz jakimiś kolejnymi płytkami. Na początku wszystko działało super, ale następnego dnia już nie włączało się przy przekręceniu stacyjki, a po wciśnięciu włącznika włącza się i wyświetlają się normalnie stacje, ale nie da się nic wcisnąć ani muzyka nie leci, jest tak jakby zawieszone. Próbowałem wgrywać jeszcze jakieś oprogramowania, ale nic nie pomaga. Już nie mam pojęcia co mogę zrobić, a kompletnie się niestety na tym nie znam. Czy ktoś potrafi mi jakoś pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaka masz wersję rns510 takie wygrywasz mu oprogramowanie najlepiej 3810 lub 4120 są dla starszych rns i nowszysz, co do tego że masz brak dźwięku może być z tym spowodowane że nie masz zakodowane rns. Ja miałem takie same objawy ja Ty, po odpaleniu auta pokazywało się logo VW i tyle. Po wgraniu nowego oprogramowania rns nie był zakodowany ale przez jakiś czas dźwięk był a potem dźwięk znikł, wtedy kupiłem vcds i zakodowalem rns po czym wszystko teraz działa jak należy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaką mam wersję, ale wgrywałem różne oprogramowania. To może też spróbuję z kodowaniem, a bardzo skomplikowane to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz wiedzieć to najlepiej wyciągnąć rns i zobaczyć jaki ma numer serwisowy i końcówkę czy A czy B itp. 

A najlepsze na początek wersja softu 4120, albo coś niższego. 

Jeśli chodzi o kodowanie to jest banalne jeśli masz już jakieś pojęcie na ten temat. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy radio nie ma zakodowanego dynaudio/soundsystemu. Choć nie powinno się zawieszać wtedy.

Obawiam się, że przez kombinacje z softem - ktoś uwalił radio. Jak masz wersję A lub B spróbuj wpakować tam soft 1100. Jak uwaliłem swojego RNS'a w wersji B - właśnie 1100 uratowało mi radio. Potem wsadziłem jakieś 2x, 3x, 4120A, a na końcu 5230.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2019 o 01:59, Kacper997 napisał:

ale nie znalazłem dokładnie mojego problemu

co ty nie powiesz .....

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności