Skocz do zawartości
Koltan

Głośne stuknięcie podczas szybkiego wciskania/puszczania pedału sprzęgła.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

od ponad roku mam "problem" podczas szybkiego wciskania lub szybkiego puszczania pedału sprzęgła na biegu jałowym słychać z okolic skrzyni głośne pojedyńcze stukniecie. Podobnie się dzieje w trakcie jazdy, aczkolwiek trzeba się wsłuchać. 

Identyczny dźwięk wystepuje w następującej sytuacji: bieg 2 jade bez gazu i wćisne do połowy gaz i go odpuszcze.

 

Wymienione sprzęgło, koło dwumasowe, docisk, wysprzęglik. Zawieszenie w stanie idealnym. Byłem już u wielu mechaników etc sprawdzone wszystko i nikt nie znajduje przyczyny. Samochód bezkolizyjny. Skrzynia PDT.

Czyli pozostaje skrzynia biegów... Czy w ogóle opłaca się oddawać do naprawy? /jakoś nie ufam warsztatom od skrzyń bo z tego co widać to zazwyczaj producenci skrzyn jak ZF nie udostepniaja danych do napraw i narzedzi byle komu...

 

Czy ktoś spotkał sie z podobnym problemem? Ostatnio podobnie sprawdzałem B6 z takim silnikiem i totalna cisza.

 

ps. auto jezdzi przyspiesza totalnie normalnie, samochód nie był jakkolwiek modyfikowany, nie słychać też innych dzwiekow niz normalne wynikajace z naturalnej pracy..

Edytowane przez Koltan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, 1285 napisał:

Mam to samo w swoim B8.Na tzw. luzie i  czasie jazdy podczas wrzucania 2 i 3 przy szybkim puszczaniu sprzęgła słychać pojedynczy stuk.Mój mechanik twierdzi że nie ma się co martwić skoro wszystko inne działa ok.Przejechałem już 10 tyś km i nic złego się nie dzieje choć nie powiem działa mi to na nerwy kiedy muszę puszczać sprzęgło delikatniej.Może ktoś  miał podobnie i  udało mu się naprawić??

Ja już zrobiłem tak +-40tys km...i dzwięk nie zwiększa się, nic sie nie zmieniło. Ale to strasznie irytujące.  Raz diagnosta  z SKP powiedział, że to luz międzyzębny w skrzyni i trzeba by było ją rozebrać ....tylko że serwisy ZF skrzyń masz w niemczech a to spore koszta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sprawdził czy ten dźwięk to nie jest czasem łożysko amortyzatora przedniego, mam podobny odgłos i w poniedziałek zabieram się za wymianę, dodatkowo mi stuka przy nierówności na drodze więc to może być inny przypadek ale warto sprawdzić 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Venom6666 napisał:

Ja bym sprawdził czy ten dźwięk to nie jest czasem łożysko amortyzatora przedniego, mam podobny odgłos i w poniedziałek zabieram się za wymianę, dodatkowo mi stuka przy nierówności na drodze więc to może być inny przypadek ale warto sprawdzić 

Wiesz co możesz mieć rację /oby?/ bo mam to łożysko do wymiany, sprężyna strzela czasami, wyszło to na corocznym przeglądzie ostatnio. 

Będę odrazu 2 łożyska robił bo po wymianie tulejek tylnich wachaczy przednich zbieżność uciekła i dam geometrię zrobić...

 

Z tego co widzę to prosta praca, odkrecic łącznik stabilizatora, główna śrubę piasty 24spline, 3 nakrętki swoznia, końcówkę kierownicza, no i 3 śruby od poduszki amortyzatora w podszybiu i kolumna na stół. Pewnie 30min spokojnie na stronę

 

Edytowane przez Koltan
Zmieniłem olej kolejny raz z VW na Febi gl4 w skrzyni biegów i stuknięcie jest znacznie ciszej /ciekawe na jak długo/ czemu olej w skrzyni tak szybko się brudzi? Znowu smoła była..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć słuchaj kolega mechanik zmienił mi oba amortyzatory i jeden łącznik stabilizatora i stuki z lewej strony ustały w poniedziałek wymienię z prawej strony łącznik i zobaczę co będzie się działo. Oba amortyzatory kayaba  oraz poduszki i łożyska srs wymienione. Geometria w poniedziałek będzie ustawiana. Jednakże przy przyspieszaniu słyszę dalej stuki po prawej stronie i podejrzewam przegub wewnętrzny bądź przegub wewnętrzny z półosią. Sytuacja jest o tyle ciekawa że głośna praca jest na początku jak samochód jest jeszcze zimny z czasem jak się jedzie zaczyna się to trochę ściszać, ale może to tylko moje odczucia są. W poniedziałek będę wiedział więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Venom6666 napisał:

Jednakże przy przyspieszaniu słyszę dalej stuki po prawej stronie i podejrzewam przegub wewnętrzny bądź przegub wewnętrzny z 

Sprawdź te przeguby i zwróć uwagę czy nie ma nadmiernego luzu na frezach między przegubami a półosiami. Sprawdź też wszystkie poduszki silnika i skrzyni biegów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie poduszki w sankach oraz od strony kierowcy i pasażera zostały wymienione, amortyzatory oba nowe i jeden łącznik stabilizatora po lewej, w poniedziałek z prawej strony wymienię łącznik stabilizatora lemfordera i dwie końcówki drążka po czym jadę na geometrie auta. następnie będzie sprawdzenie półosi oraz przegubów wewnętrznych, jak będę po sprawdzeniu dam znać o rezultacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyszło że za pukanie odpowiadały przednie tylne tuleje wahacza, które z zewnątrz wyglądały dobrze nawet szperą sprawdzane były ok ale wyrobiły się od środka od strony tego bolca na którym są montowane na wahaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.03.2019 o 21:03, Venom6666 napisał:

powiadały przednie tylne tuleje wahacza, które z zewnątrz wyglądały dobrze nawet szperą sprawdzane były ok ale wyrobiły się od środka od strony tego bolca na którym są montowane na wahaczu.

Ja niedawno tuleje zmienialem. Niestety u mnie to wychodzi na skrzynie. 

 

Edytowane przez Koltan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzales linki czy to nie one są winne bo jest do nich zestaw naprawczy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobnie z tym, że pukniecie występuje również na biegu jałowym. da sie to jakoś ogarnąć? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności