Skocz do zawartości
Bobson

Wycie przy 2000-1500 obr/min

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Ostatnio jak jechałem autostradą stałą prędkością i kiedy zacząłem zwalniać to jak obroty minęły 2000 zaczęło coś wyć z pod maski (ale nie głośno)i tak do 1500 -1200 obr wtedy przestało. Zacząłem na to zwracać uwagę i teraz za każdym razem jak zwalniam słyszę to specyficzne "Uuuuu". Ktoś miał podobny przypadek? Passat b7 2.0 140kM 2013r. Proszę o rady. Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to być np. objaw kończących się powoli łożysk w skrzyni biegów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tydzień oddaje samochód do mechanika na wymianę dwumasy i rozrząd wiec powiem żeby sprawdził stan łożysk w skrzyni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to przy wciśnięciu sprzęgła odłącza się skrzynia wiec wszelkie hałasy z niej dochodzące powinny ustać jak moje wycie ale dzisiaj jak jechałem to po wciśnięciu dalej było to charakterystyczne "uuuuu". Czy tak powinno być? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Jeśli po wciśnięciu sprzęgła  nie ustaje uuuu?to raczej nie skrzynia biegów tylko co innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak inaczej zobrazować wydobywający się dźwięk? Jak siedzę za kierownica to dźwięk wydobywa się gdzieś z lewej strony maski. Może turbina ? Ale samochód nie ma żadnego problemu z przyspieszaniem. Przeszło mi jeszcze przez myśl że może pompa wody wyje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co zaobserwowałem to przy malej prędkości nie wyje ale jak juz mam 80/100 itd 6 bieg i zaczynam zwalniać to wtedy wyje najbardziej. Nawet jak wezmę na luz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz jechać do mechanika.Nie ma co gdybać i czekać żeby sobie nie pogorszyć sprawy.Może to jakaś mała rzecz tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności