Skocz do zawartości
Bobson

Brak płynności w kierownicy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem nowy na forum więc witam i pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Od 2 miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem Passata B7 2.0 140kM 2013r. Mój problem polega na tym że podczas jazdy gdy zmieniam pas ruchu czy gdzieś skręcam to wyczuwam w kierownicy lekkie przeskakiwanie. Nie czułem tego jak kupowałem samochód bo byłem zbyt podjarany :)  Nie wiem czy to może wina opon bo poprzedni właściciel założył opony 215/60/16. Wiem że w standardzie są 205/55/16 a w opcjonalnych nie ma takowych jak on założył. Byłem na stacji diagnostycznej i wszystko z zawieszeniem ok. Może coś się dzieje ze wspomaganiem.  Proszę o porady. Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kodowanie ADS - A4 B8 - Audi A4 Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Bobson napisał:

wyczuwam w kierownicy lekkie przeskakiwanie

Sprawdź czy masz ten efekt na postoju, na zgaszonym silniku (nie działa wspomaganie). Najlepiej jest podnieść przód auta na "kobyłkach" tak aby koła swobodnie mogły się skręcać.

Ja u siebie obserwuję podobne zjawisko i nie zależy to od wspomagania. Nasila się w chłodne dni. Obstawiam wyrobienie przekładni kierowniczej, ale póki co jeżdżę i obserwuję.

52 minuty temu, jony napisał:

ADS

Nie słyszałem, żeby Passaty były wyposażone w system Audi Drive Select

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o ADS tylko o kodowanie wspomagania tu jest wspomaganie elektryczne ,takie same problemy mają a4,a6 q5,w necie bardzo dużo informacji  na ten temat,wgrywanie nowego softu itd

Oto odpowiedz na problem z kierownicą jest to wada fabryczna Audi dotyczy to w dużej większości rocznika z 2012 roku ,przyczyną jest powstające pole elektromagnetyczne silnika wspomagania kierownicy

rozwiązanie banalne wgranie nowego softu do sterowania

soft jest dostępny w ASO od 2015 r wtedy to audi zlokalizowało ten problem

Koszt w ASO to około 300 zł

nowy TPI i po sprawi

nie będę tu podawał całego numery softu bo może wasze auto ma trochę inny

W kwietniu 2018 pojechalem do serwisu Audi (Autospecial Krakow), opisalem im problem i wgrali nowe oprogramowanie układu kierowniczego. To bardzo pomogło! Nie ma już "przeskoków" na kierownicy, a sama kierownica wraca do pozycji "zero". Układ kierowniczy dalej jest dla mnie "za miękki" ale precyzja bardzo się poprawiła. Przedtem z tymi przeskokami układ kierowniczy był dla mnie nie do zaakceptowania, teraz jest naprawdę OK.

Wersja oprogramowania układu kierowniczego która została wgrana przez Audi to:

8K0909144R; 0511

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój sterownik ma numer: 5N1909144N a soft 1101 z krzywą wspomagania KL.310.

Na liście dostępnych (do aktualizacji) softów jest tylko jeden: 5N1909144N_1101.sgo - czyli nic nowszego.

Nie wiem jak kolega @Bobson ale u mnie efekt lekkiego przeskakiwania kierownicy jest nawet na zgaszonym silniku i tylko w okolicach pozycji "jazda na wprost".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuję za zainteresowanie się moim problemem. Kodowanie wspomagania jest w stanie zrobić mi jakikolwiek mechanik z kompem czy tylko została mi wizyta w ASO? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega jony pisze nie tyle o kodowaniu co o wgraniu nowego softu. Każdy gramotny człowiek, nie koniecznie mechanik, który ma kompa z odpowiednim programem typu VAS, ODIS czy VagCanPro powinien to ogarnąć.

Twoje auto jest z 2013 czyli młodsze niż moje więc nie spodziewałbym się, że masz starszą wersję softu w module wspomagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, nTomek napisał:

Kolega jony pisze nie tyle o kodowaniu co o wgraniu nowego softu. Każdy gramotny człowiek, nie koniecznie mechanik, który ma kompa z odpowiednim programem typu VAS, ODIS czy VagCanPro powinien to ogarnąć.

Twoje auto jest z 2013 czyli młodsze niż moje więc nie spodziewałbym się, że masz starszą wersję softu w module wspomagania.

Na stronie forum a4 kolega opisuje kodowanie bez wgrywania nowego softu twierdzi że pomogło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tydzień oddaje do mechanika na wymianę dwumasy i rozrząd. Od razu mu powiem żeby ogarnął mi wspomaganie. Już się obawiałem że może maglownica mi siada. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.03.2019 o 16:55, jony napisał:

Na stronie forum a4 kolega opisuje kodowanie bez wgrywania nowego softu twierdzi że pomogło

Z tego co tam wyczytałem to gość wyłącza system DSR a włącza ADS. W (moim) Passacie nie ma ADS a DSR jest nieaktywny.  Hmmm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrane  nowe oprogramowanie 0511,problem znikł.Moje auto to audi a4 b8 2012r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już to pisałeś w tym temacie, więc po co się powtarzasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, nTomek napisał:

Już to pisałeś w tym temacie, więc po co się powtarzasz?

Nie przypominam sobie że pisałem o tym że mam wgrane nowe oprogramowanie.Piszę po to  żeby inni mieli wiedzę że wgranie nowego oprogramowania rozwiązuje problem.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie pamiętasz to przeczytaj co napisałeś:

Dnia 3.03.2019 o 12:59, jony napisał:

W kwietniu 2018 pojechalem do serwisu Audi (Autospecial Krakow), opisalem im problem i wgrali nowe oprogramowanie układu kierowniczego. To bardzo pomogło! Nie ma już "przeskoków" na kierownicy, a sama kierownica wraca do pozycji "zero". Układ kierowniczy dalej jest dla mnie "za miękki" ale precyzja bardzo się poprawiła. Przedtem z tymi przeskokami układ kierowniczy był dla mnie nie do zaakceptowania, teraz jest naprawdę OK.

Wersja oprogramowania układu kierowniczego która została wgrana przez Audi to:

8K0909144R; 0511

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, nTomek napisał:

Jak nie pamiętasz to przeczytaj co napisałeś:

 

to jest cytat kolegi z forum a4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, jony napisał:

to jest cytat kolegi z forum a4

Cytat wpisuje się w cudzysłowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Passata B7 z 2012 r i również ten problem ze wspomaganiem, jest na forum może ktoś kto ma taki nowy soft i możliwości jego wgrania u mnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam trochę inny problem z moim q5 2012 rok 2.0tdi. Mianowicie na postoju czy przy powolnej jeździe do 10km/h skręca się leciutko jednym palcem, a przy większej prędkości kierownica stawia opór. Oczywiście dla mnie nie ma problemu ale mojej małżonce kręci się ciężko w miejskich uliczkach, musi użyć siły żeby skręcić. Nie wiem czy jest normalna rzecz czy coś jest nie tak z układem wspomagania. Za wszelkie podpowiedzi dziękuję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś może napisać gdzie można dostać nowszy soft? 

Pacjent Passat b7 

Obecnie mam:
Adres 44: Wsp.kierownicy Plik etykiet: 5N1-909-144.clb
Oznaczenie elementu: 5N1 909 144 L HW: 5N1 909 148 G
Komponent i/lub wersja: J500__APA-BS KL.310 0802
Kodowanie: 0000258
VCID: 3B7581ED7A65A79C34-806E

Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności