Skocz do zawartości
kamillo890

PASSAT B7 2.0 USZKODZONA GRUSZKA EGR, BŁĄD 7934

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

Mam kilka pytań do znawców tematu. 

Zakupiłem Passata B7 z silnikiem 2.0 170 KM DSG. Przy wymianie oleju dopatrzyłem się uszkodzonej gruszki EGR i zaślepionego przez śrubkę do niej wężyka (nasi tu byli :) ). Do tego sporadycznie i zazwyczaj przy parkowaniu wyskakuję błąd 7934. Innych obiadów nie zauważyłem.

Czy w związku z takim zabiegiem (zaślepiona rurka gruszki egr) musiało być jeszcze coś zrobione aby auto zachowywało się poprawnie?

Czy błąd 7934  ma związek z tą gruszką? 

Czy doprowadzenie tych elementów do kultury poprawi np. zużycie paliwa, moc samochodu, cokolwiek?

 

Z góry bardzo dziękuję za pomoc w temacie,

Pozdrawiam

Kamil

 

 

 

 

 

 

 

IMG_20190302_192555.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Norma.Gruszka traci szczelność i odbiera podciśnienie z układu. Jej zaślepienie absolutnie nic nie wnosi i nie robi się przy tym nic dodatkowo. To gówno steruje klapkami w chłodnicy spalin. Upewnij się, że jest dobrze zaślepiona i zapomnij. Z błędu wynika, że nie jest dobrze zaślepiona i dalej gdzieś tam ubywa podciśnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za odpowiedz. Przymierzam się do całkowitego wywalenia EGRa tak więc mam nadzieje problem zniknie.

Dzięki jeszcze raz. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Egra się nie wywala tylko zaślepia i zaślepienie niestety nie wyeliminuje z uciekającym podciśnieniem :). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, mkpol napisał:

Egra się nie wywala

"Wywalić" w sensie zaślepić i wyłączyć komputerowo. :) 

Ostatnio akurat ten błąd się uspokoił za to na jego miejsce wpadają dwa nowe związane typowo z niesprawnym EGRem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błąd się uspokoił bo jest cieplej na dworze. Możesz wierzyć albo nie, ale to ma wpływ na częstość jego występowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności