Skocz do zawartości
Porzo

Płyn chłodniczy wylatuje z rury wydechowej

Rekomendowane odpowiedzi

Tydzień temu zaświecił mi się alarm o niskim poziomie płynu chłodzenia więc go dolalem i znów się zaświecił znów nie ma płynu. Z rury wydechowej zauważyłem że idzie duża ilość spalin w kolorze białym ale jest to bardziej para niż spaliny do tego plama pod rura, smak słodki. Co może być problemem? Błędu żadnego mi nie wyświetla na kokpicie. Czasem jak się auto nagrzeje to nie kopci ale płyn cały czas ubywa. Zrobiłem test na obecność spalin w płynie chłodzenia i wyszedł pozytywnie. Czy jest możliwe żeby problem był w EGRze i jego chłodnice? Miał ktoś kiedyś podobnie ktoś coś może mnie pocieszyć że to nie uszczelka lub głowica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego są różne przypadki ale raczej jeśli jest nieszczelność głowica/uszczelka a płaszcz wodny to przeważnie są problemy ze zbyt wysoką temperaturą,spalinami w płynie, dymieniem na biało itd. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemów z temperaturą nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poprzedim Pasku też nie miałem żadnych problemów z temperaturą przy wydmuchanej uszczelce pod głowicą.

Pocieszenia szukaj w innym miejscu, a tutejsze gdybanie trzeba skończyć wstawiając auto do warsztatu i potwierdzając wydmuchaną uszczelkę pod głowicą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście to są tylko teorie, od rozwiązywania takich problemów jest mechanik, który ma przed sobą auto. 

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzona chłodnica spalin tez da takie objawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I od tego trzeba by zacząć - najłatwiej i najtaniej zweryfikować uszkodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko niestety się wyjaśniło... Pęknięta głowica...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności