Skocz do zawartości
jaca87

Jakie opony letnie do Passata B8?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuje zakupić opony Letnie z kołami R18, i trafiłem na opony z wymiarem 245/45 i nie wiem czy nie będą za szerokie kapcie :/ co wy o tym sądzicie ? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz śmiało. Mam takie same. Ładnie się prezentują i dobrze prowadzą.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Ci serdecznie dziękuje za Pomoc. Więc zamawiam Je ;)

EDIT: Widzę że masz tak jak Ja felgi Monterey :D to chyb a najlepszy model do tego auta :)

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ktoś jeździ na Uniroyal RainSport 5??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka, miał ktoś na Pasku założone oponki o rozmiarze 225/50 R17 na 7 calowej feldze, bo nie wiem czy się łasić na ten rozmiar czy kupić normalnie 215/55 i się nie przejmować że nie wejdzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba za wąska ta felga jak na 225 kapcia :) lepiej chyba 215 tak jak piszesz 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby według tabelek oponę 225mm można założyć na felgę od 6.5 do 8.5mm ale zalecają 7.5.. pół cala to tylko 1.25cm. mi to bardziej chodzi czy opona wejdzie na wysokość i jak to będzie wyglądać, bo ogólnie 225 mam na 7 calowej feldze w Golfie IV i nic się z tym nie dzieje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem na ten sezon nokian wetproof, kilka osób mi je polecało.. Brałem w sklepopon.com, tam znalazłem rozmiar, wzmocnienie xl i informacje, że produkcja 2021, na czym mi zależało. I totalna porażka. W opisie produktu wyraźnie zaznaczone, że produkcja 2021 a przysłali mi jakieś leżaki magazynowe z lutego 2020. Do tego jedna opona wadliwa, bicie promieniowe widoczne gołym okiem. Nie polecam sklepu, obsługa klienta fatalna, szkoda czasu na nich.

Wracam do continentala. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, przemekg napisał:

Wracam do continentala. 

Próbowałem u znajomego na Dunlopach 17' (Passek 1.8 TSI) - uczucie jakbym jechał Żukiem... Podobnie jak ty, stwierdziłem że zostaje przy Continental ContiPremiumContact 5 (215/55 r17 94 W). Dla mnie perfekcja na suchym i mokrym, pozwalają na wiele. Skończą się obecne, pójdę w nie ponownie (albo spróbuje continental ContiPremiumContact 6 ??? ?).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RentoniX Ja akurat mam 2.0tdi 150. I Dunlop zimówki rewelacja, cichutko. Model Wintersport 5. 

Ale w B6 miałem Dunlopy letnie i po drugim sezonie tak się tył wyząbkował, że nie szło tego wytrzymać (auto 2 razy do roku na geometrii).

Co do Nokianów, to może i dobry laczek, ale sklep mnie tak zniechęcił, że kupuję conti. W b7 miałem PremiumContact 6 i to była po prostu opona idealnie cicha, auto jak przyklejone, czy powoli czy szybko szło jak po sznurku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wpadły Rainsporty 5 (235/40/19), zobaczymy jak wypadnie w porównaniu do P-Zero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Deo 3 rainsport to fajny laczek, tylko szybko schodzi. Jak w 5 poprawili to będziesz zadowolony.

Cholera nigdzie tego premiumcontct6 nie ma, albo kupie 5 albo dam szansę tym nokianom, tylko od innego sprzedawcy. Mają fajny bieżnik, nie powinny ząbkować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rainsport 3 może i szybko schodzi , ale dobrze klei i to jest powód szybkiego ścierania. Conti dobre oponki, miałem ostatnio premiumcontc 5 i  sprzedałem bo przechodziłem na rozmiar większe , ale padło na Hankook :)  Natomiast miałem kiedys w Audi TT contisportcontact 3 i to była tragedia , chyba zbyt agresywnie jeździłem i auto robiło co chciało z oponami :)

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to kogoś interesowało (były kiedyś pytania o to)

felga stalowa 16cali z oponą waży 18,3kg
felga aluminiowa 17cali z oponą waży 21.2kg (wzór felgi NIVELLES) 
felga aluminowa 18cali z oponą waży 22,3kg (wzór felgi MONTRREY)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jeżdżę na Dunlopach Sport Maxx RT 2 - jest cichutko i auto fajnie się prowadzi.

Rozmiar 235/40 R19.

Mogę polecić.

Edytowane przez DamnWamn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem nowe Pirelli PZero co prawda mam trochę większy rozmiar kół bo 245/35R20 ale jestem bardzo zadowolony. Na suchym ciuchutko, a na mokrym jakiegoś uślizgiwania nie odczułem.  

89097CC1-F052-45D6-9ACD-860D04B75280.jpeg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pirelli Cinturato P7 czy Bridgestone Potenza S001 ?

co polecacie ? Rozmiar 235/40/19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukał bym innych opon, niż te które wymieniłeś. - np. Nokian, RainSport 5 (aktualnie je mam w B8 - 235/40/19), ew. dołożył i wybrał P-Zero (miałem w ubiegłym sezonie w B8 - 235/45/18) lub Pilot Sport 4s.

W 2013 roku kupiłem S001 do Octavii 2FL (BXE@178/380) i byłem bardzo zadowolony z trakcji, prowadzenia na suchym i mokrym.

Potem zmieniłem O2FL na B7 (CFFB@seria) i jeździłem na nich do zużycia (2019) i nie narzekałem na nie.

Jakieś dwa/trzy lata temu poleciłem S001 bratu do BMW serii 1 (198KM napęd na tył) i okazało się, że auto ma problem z trakcją na suchym i prowadzeniem na mokrym - u Ciebie jest 4x4, więc może tego efektu nie być, ale uważam, że za podobną kasę można kupić lepszą gumę.

 

Edytowane przez Deo
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i masz racje niby 700zl różnicy to nie dużo ale jednak jakaś kwota to jest hehe … obecnie jeżdżę a Cinturato P7 i jest spoko dramatu nie ma ale stoje przed zakupem nowego kompletu wiec myślałem żeby coś zmienić ? bardziej skłaniam się co do bridgestone bo jednak jeżdżę w miarę normalnie czasem zdarza się depnąć na autostradzie i zastanawiam się czy takie sportowe opony jak Michelin są mi poprostu potrzebne…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do spokojnej jazdy to i RainSporty 5 będą idealne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności