Skocz do zawartości
jaca87

Jakie opony letnie do Passata B8?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Polecicie jakieś porządne opony letnie do Passat B8, Variant 2.0 tsi?

Rozmiar 215/55 R17

Myślałem o całorocznych bo dni zimowych u nas jest parę w roku ale przy mocy ponad 200km nie jest to chyba zalecane.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vredestein, Continental, Michelin, Dunlop, Goodyear - masz z czego wybierać, ktorej marki byś nie kupił bedziesz zadowolony. Seryjnie u mnie jest Pirelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżdżę na takich 235/45R17 i na razie nic złego o nich powiedzieć nie mogę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę wymienić oponki.

DUNLOP SPORT BLURESPONSE 215/60R16 95V

https://www.norauto.pl/p/opona-letnia-dunlop-sport-bluresponse-215-60r16-95v-665448.html#LegalContent

 

lub

GOODYEAR EFFICIENTGRIP PERFORMANCE 215/60R16 95V

https://www.norauto.pl/p/opona-letnia-goodyear-efficientgrip-performance-215-60r16-95v-665503.html?CatalogID=47596&CatalogCategoryName=47614

 

Co radzicie? Bardziej chodiz mi o hałas, trzyamnie się na drodze przy dużych prędkosciach i hamowaniu, podatność na nacięcia po wjezdize na kraweznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Continental PremumContact 6. Dlatego, iż jest ton opona cicha (wszyscy znamy temat "dudnienia" z tyłu) i jest samowulkanizująca się. Polega to na tym, że w środku jest wyłożona specjalną masą, która, w razie uszkodzenia, jest wypychana pod wpływem ciśnienia w kole i uszczelnia ubytek. Dodatkowo świetnie odprowadza wodę, fajnie pracuje na nierównościach, zapewnia bdb. przyczepność przy rozsądnym ścieraniu. W całoroczne bym nie szedł, nie wynaleźli jeszcze takiej, która by sobie bdb. radziła w każdych warunkach, a ceny opon całosezonowych są i tak porównywalne z ceną dwóch kompletów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2019 o 15:47, khad napisał:

Continental PremumContact 6. Dlatego, iż jest ton opona cicha (wszyscy znamy temat "dudnienia" z tyłu) i jest samowulkanizująca się. Polega to na tym, że w środku jest wyłożona specjalną masą, która, w razie uszkodzenia, jest wypychana pod wpływem ciśnienia w kole i uszczelnia ubytek. Dodatkowo świetnie odprowadza wodę, fajnie pracuje na nierównościach, zapewnia bdb. przyczepność przy rozsądnym ścieraniu. W całoroczne bym nie szedł, nie wynaleźli jeszcze takiej, która by sobie bdb. radziła w każdych warunkach, a ceny opon całosezonowych są i tak porównywalne z ceną dwóch kompletów.

Ja zakupiłem w świetnej cenie nowe Letnie Kleber DYNAXER HP3 w rozmiarze 215/60 R16 95 H, 69db - cena 350zl szt 

oponki bardzo ciche. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, chriso napisał:

niezgodne z homologacją i pięknie ząbkują na wielowahaczu z tyłu, ale CCC

Dlaczego niezgodne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzę w specyfikacje Goodyear, Dunlop i Continental. Tych dwóch pierwszych podaje poziom hałasu 68, a continental 71 (i też ma opinie, że są ciche). Czy parametry Dunlop i Goodyear nie są przypadkiem zaniżone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem już opony Dunlop na Passacie B7 i były bardzo ciche teraz takie same kupiłem do B8 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pytanko bo mam dylemat. chce kupić oponki a znajomy ma fajne nówki tylko ze w rozmiarze 225/55 r17. w zaleceniach nie występuje ten rozmiar do mojego modelu. myslicie zeby zakladać czy lepiej np 235/45 ??

Model B8 2.0 TDI 150KM Sedan 2016r

Bedę wdzięczny za pomoc

Maciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

235/45 to jest na 18" nie na 17"

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje jakiś dobrych opon do mojego autka, myślałem nad Nokian Wetproof albo Continental ContiPremium Contact 6 oczywiście 215/55 r17

co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w marcu założyłem Michelin Pirmacy 4, jestem mega zadowolony. Wcześniej miałem Pirelli modelu nie pamiętam, ale na Michelinach auto wydaje mi się lepiej trzymać drogi i subiektywnie jest ciut ciszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem hankook primacy 3....nie dalo sie ich wywazyc,uznali gwarancje i wymienilem na imperial ecosport i bajka,w dodatku 186 zl za sztuke,zimowki tez mam tej firmy,jezdzilem na wielu innych markowych,roznicy nie widze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze używałem Dunlop (SportMaxx), lub Continental (CPC) - opony w każdych warunkach sprawowały się bez zastrzeżeń.

Po przeczytaniu wielu dobrych opinii internetowych - w tamtym roku nabyłem Dębicę presto uhp 2 - i to był błąd. Opona i na suchym i na mokrym kiepska. Tak że odradzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak jak mirecki kupilem michelin primacy 4, ale spodziewalem sie ze bedzie ciszej. Nie jest zle, ale slysze opony, co do trzymania sie to na razie nie wydaje opinii choc tez wydaje mi sie ze szalu nie ma(przy przyspieszaniu). Mozliwe, ze to kwiestia poznania auta, bo do tej pory mialem diesla a to swiezy nabytek i troche inna specyfika reakcji na gaz. Kupilem michelin, bo zonka ma na B klasie zimowki michalki, nie wiem jaki model ale bieznik w jodelke i bardzo niski a po sniegu ida jak na lancuchach.

Co do debicy to odradzam i to stanowczo. Debica sie nadaje na rok, moze dwa a potem bieznik masz dalej wysoki a jedziesz jak na lysych. Po 5 latach sie nadaja na smietnik. Na zimowkach debicy po 3 sezonach z mokrej trawy pod lekka gorke nie moglem wyjechac, a bieznik byl jak w nowych. Robie 15-20tys rocznie. Jesli chcesz oszczedzic to lepiej barumy kupic, cena debicy a jakosc duzo lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Primacy4:

- jaki profil i indeks prędkości kupiliście?

- czy po zmianie opon, słychać ciszej dudnienie zawieszenia przy jeździe po nierównościach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety opony Pirelli i Continental , które idą na 1 montaz nie są zbyt udane,  ja po zakupie felg 19 Verona, po przeszukaniu wielu forów o oponach kupiłem Bridgestone Potenza, bardzo dobre opony na niski profil , nawet wulkanizator powiedział, że tlumią nierówności na niskim profilu, co ciekawe produkowane są w Polsce i bodajże w Mazdach 6 idą na 19 , polecam, opony super

Acha i mają mega duży rany ochronny

20200527_181438.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy macie doświadczenia z Falken ZE914 - a anjlepiej w rozmiarze 215/60 R16?

Czy są głośne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności