Skocz do zawartości
wranglerkw

Kodowanie halogenów jako swiateł drl problem?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałem zakodować halogeny jako swiatła drl posiadam bi-xenon, koduje vcds w bicie 20 zaznaczam 4 wszystko przechodzi ok lecz halogeny nie świeca się? Co może być nie tak?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byte 0  bit 0 zaznaczony, bit 4 zaznaczony

Byte 17 bit 4 zaznaczony

Byte 20 z 92% na 60% aby po oczach nie walily

Czytaj co znaczasz bo mozesz miec ciut inaczej..... najlepiej podeslij screeny

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zanim zaczniecie się wkurzać jak i ja, przypomnijcie sobie że w wersji USA halogeny zapalą się po zwolnieniu hamulca postojowego ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

True ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jest możliwe zakodowanie trybu skandynawskiego tak aby w momencie uruchomienia wycieraczek z czujnika, zapalały się światła mijania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kodowanie jest w czujniku RLS. Jeśli światła mijania włączają się automatycznie po zmroku to w czasie deszczu chyba też powinny. 

Działanie tej funkcji jest dość "opóźnione" i przełączenie ze świateł dziennych na mijania następuje dopiero gdy wycieraczki pracują b.często albo nawet ciągle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, gzres napisał:

A czy jest możliwe zakodowanie trybu skandynawskiego tak aby w momencie uruchomienia wycieraczek z czujnika, zapalały się światła mijania?

 

41 minut temu, nTomek napisał:

Działanie tej funkcji jest dość "opóźnione" i przełączenie ze świateł dziennych na mijania następuje dopiero gdy wycieraczki pracują b.często albo nawet ciągle.

Jeśli dobrze pamiętam, to wycieraczki muszą zrobić w trybie ciągłym 5 cykli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Krawcol82 napisał:

5 cykli

7, ale to nie zawsze działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2019 o 20:40, mkpol napisał:

7, ale to nie zawsze działa

Sprawdziłem, u mnie 6 :) Czyli podejrzewam że gdzieś to jest możliwe do ustawienia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że w trybie amerykańskim przy błędzie hamulca postojowego nie będą świeciły halogeny jako DRL. Trzeba przestawić w tryb skandynawski. Wówczas świecą halogeny jako DRL razem ze światłami mijania już po włączeniu zapłonu przed odpaleniem silnika.

EDIT

Trzeba ustawić sam tryb skandynawski. Przy zaznaczeniu razem Skandynawia i US nie będzie działało.

Edytowane przez suthum
edycja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2019 o 22:17, suthum napisał:

Wówczas świecą halogeny jako DRL razem ze światłami mijania już po włączeniu zapłonu przed odpaleniem silnika.

Chyba halogeny z pozycyjnymi...?

Dnia 18.06.2019 o 22:17, suthum napisał:

Trzeba ustawić sam tryb skandynawski. Przy zaznaczeniu razem Skandynawia i US nie będzie działało.

Ja mam DRL w halogenach (tylko w halogenach) i mam zaznaczone oba tryby. USA+Skandynawia. Działa u mnie to tak, że halogeny świecą się z pozycji przełącznika 0 oaz z pozycji AUTO jeśli jest wystarczająco jasno. Ale tylko pod warunkiem, że ręczny jest puszczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw tylko tryb USA i ustaw p/mgielne na DRL. DRL będą się włączać dopiero po zwolnieniu hamulca postojowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

#Albercik

oczywiście. mój błąd. halogeny świecą razem z pozycyjnymi.

cyt: "Ja mam DRL w halogenach (tylko w halogenach) i mam zaznaczone oba tryby. USA+Skandynawia. Działa u mnie to tak, że halogeny świecą się z pozycji przełącznika 0 oaz z pozycji AUTO jeśli jest wystarczająco jasno. Ale tylko pod warunkiem, że ręczny jest puszczony."

Oczywiście. Lecz jak napisałem, jeżeli masz błąd ręcznego, to nie zapalą się przy trybie USA i będziesz zmuszony latem jeździć na xenonach. Przy trybie skandynawskim świecą halogeny jako DRL bez problemu(uwzględniając to, że świecą już po włączeniu zapłonu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, suthum napisał:

będziesz zmuszony latem jeździć na xenonach

Nie będę... Nie mam xenonów :rotfl:

A co do ręcznego - kiedyś miałem z nim problemy w zimę. Kombinowałem jak koń co z nim zrobić, aż któregoś lata zrobiłem przekładkę EPB na 3C8 (chciałem AH spod zegarów mieć). Od tamtej pory - nawet w największe mrozy - nie mam problemu z ręcznym.

Edytowane przez Albercik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności