Skocz do zawartości
let_me_b3

[Instrukcja] - podłączenia lusterek fotochrom zewnętrznych

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, alexsat napisał:

4pin to 12V? na wkład fotochrom lewego lusterka

uwalisz takim napięciem.

Pisałem wyżej ze mi jak sprawdzałem pokazało maks 1,2

Dlatego proponowałem  baterie

Niby można przerobić lustro z 4 pin na 6 pin ale ja nie próbowałem osobiście

z tym lustrem to żeś poleciał, pisałem sprawdzić czy na pewno 6 pin

 

@Kamil8865 lustra kupiłeś? masz pewność, że są sprawne?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@let_me_b3 Kupiłem, sprzedający twierdzili, że sprawne, pewności oczywiście nie mam póki nie podłączę.
Ale czemu miałyby być nie sprawne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jak dasz żebyś duże napięcie to spalisz.

Tak napewno jest dobrze w moim lustrze jak poniżej.

Gdybyś odwrotnie podłączył na krótko napiecien 1.2 wydaje mi się że nic by się nie stało ale to już Twoje ryzyko

Ja tak na swoich robiłem jak nie wiedziałem gdzie plus, lustra działają ale nie polecaja tego.

IMG_20200111_123427.jpg

Edytowane przez let_me_b3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@let_me_b3 Ja chcę je od razu podłączyć do lusterka wewnętrznego. Przewody mam już dołożone, tylko zostało zarobić wtyczkę dwupinową do wkładu. No ale nie wiem w który pin plus a który minus dać, bo jak widać na zdjęciu, w jednym wkładzie jest 1 pin kabel biało czarny do góry, a w drugim wkładzie ten sam pin czyli 1 jest kabel czarny do dołu

Edit: Czyli wychodzi na to, że jeżeli 2 pin to plus, plus zawsze będzie szedł do tego czarno białego kabelka, który jest podłączony do góry wkładu.
Więc w jednym wkładzie będzie to pin 2, a w drugim pin 1. Ważne, żeby biało-czarny przewód był +, a czarny -

Edytowane przez Kamil8865

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasugerowałem sie bolcami w kostce he

ale jeśli tak wyszło to pójdę chyba grubo i zapodam lusterko z B8,będzie rzeźba,ale może się uda,koleś na forum golfa ogarnął temat,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam kostka jest 8 pin tak?bo biore to z LA,powiedz mi czy pin4 i 5 pozostaja do lusterek?przerabiałeś uchwyt mocowania do szyby?jak rozbiórka poszła lusterka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

które lusterka z B8 obsługują zewnętrzny fotochrom i LA? czy lusterko 3G0857511AD posiada takie funkcje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@alexsat tak, z końcówką AD obsługuje zewnętrzne fotochromy. Ono ma 8 pinową kostkę, 4 i 5 jest pod lusterka zewnętrzne. Ja u siebie musiałem przerabiać, bo miałem lusterko z LA 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja u siebie muszę przerobić wiązkę do tego lusterka,no i mocowanie przełożyć ze starego lusterka,a posiada to lusterko LA?znasz może numer kostki,która wchodzi w to lusterko bo ja mam starą 6 pin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lusterko z LA to bodajże 3G0857511AE

A kostka 8K0971833

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

udało się zamontować bezramkowe lusterko z B8 i działają fotochromy zewnętrzne,na zamawiałem najpierw lusterko z końcówką AD to przyszło z końcówką AF i na dodatek nie było bezramkowe,w końcu Koleś przysłał mi za swoją pomyłkę lusterko z końcówką AC i przerobiłem to lusterko ,że obsługuje lusterka zewnętrzne wg instrukcji z drive2,jedyny mankament tego modu to słabe zamontowanie starego uchwytu lusterka,niby jest ok,ale chyba lepiej byłoby to zrobić tak jak kolega ze wschodu pokazuje niż to z forum Golfa

dzięki za pomoc w tym temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyśyś pisalem, że podłączałem lusterko fotochrom z różną polaryzacja na wtyczkę foto.

Jakiś czas temu zmieniałem lusterka na B7 i faktycznie jak kolega wspomniał wtyczka prawa i lewa ma wizualnie odwrócone przewody na szkłach biało czarny i czarny.

Tak więc sprawdziłem u siebie i działa zarówno jak + na pin 1 jak i na pin 2 podany jest.

Napięcie max 1.3v 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zakładam, juz nawet od lusterka do modułu mam wpięte, problem taki że nie znalazłem pinów z kawałkiem wiązki do słupka.

 

Macie coś z kawałkiem wiązki ze słupka ? oba piny wewnętrzne i zewnętrzne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Daku lepiej kup nowe, piny ok 1 zł za dwie sztuki i zacisnij na kablu. Szkoda bawić się w łączenie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Info sprzed chwili 59 zl za 2 Piny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Daku napisał:

Info sprzed chwili 59 zl za 2 Piny...

Ja brałem całą wtyczkę i gniazdo słupka ze złomu, pinów wystarczająco ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Daku napisał:

Info sprzed chwili 59 zl za 2 Piny...

Ja to nie wiem gdzie Ty się stołujesz

000979132

000979150

1 zł za dwie sztuki alledrogo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam i ja fotochrom do kompletu, w lewym i prawym lusterku :) Plus taka mała ciekawostka miałem już dwa przewody z wtyczki słupka do modułu lewych drzwi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności