Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam :) kto, gdzie robił ... jakie efekty i za ile :) tylko proszę bez manuali bo chodzi o DSG. i 177km seria a nie 140 czy 170 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden pies czy Manual czy Automat i czy 170\177 bo tylko softem się różnią ogólnie zachowując ekologie masz 205-215KM i 410-430 Nm płaskiego :) 

 

Ja mam 219 Km w manualu 447Nm ale EGR out i zaślepiony . Robione u Synek Tune jednego z najlepszych speców od Diesli i modyfikowaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

A czy ma ktoś doświadczenie jak sprawuje się DSG z takim momentem? A DPF czy właśnie EGR? Trzeba zaslepiac? Mój ma na gwarancji wgrane zmienione oprogramowanie na to "zdrowsze, nie oszukane" ale naczytałem się że dla zdrowia silnika lepiej je cofnąć. Przy okazji można by dłubnąć jeśli nie wykończy to podzespołów. 

Dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wszystko bedzie robione z glowa to podziala wszystko. Jak bedzie gotowiec itp to z czasem beda problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CGLC bliźniaczy silnik :P 177KM + S-Tronic :D
Audi-A6-C7-2-0-TDI-CGLC-Ma-y.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co u was stoi na przeszkodzie do dalszego podnoszenia mocy ? Jaką macie tempterature spalin ? U mnie właśnie tempteratura jest problemem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, power napisał:

Wiecie co u was stoi na przeszkodzie do dalszego podnoszenia mocy ? Jaką macie tempterature spalin ? U mnie właśnie tempteratura jest problemem. 

dalsze podnoszenie to do ilu KM i Nm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, rosol napisał:

dalsze podnoszenie to do ilu KM i Nm?

195KM i 420Nm odpowiadając na dalsze pytania w strefie na stryjskiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to wynik masz podobny jak inni... to, że ktoś ma 440Nm to niech pokaże wykres.... Ty masz np. 420Nm bardziej płasko a ten z 440Nm w piku a potem opada bo nie idzie tego utrzymać heh

18 minut temu, power napisał:

195KM i 420Nm odpowiadając na dalsze pytania w strefie na stryjskiej :)

a podrzuć wykres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passatb7.thumb.jpg.a440c7d06215ef09a50e3b9b374f06f2.jpg

Edytowane przez power
Wymiana foto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dal rady tego spadku przy 2100 obrotow podniesc aby wygladzic? Pewnie tego nie czuc? Wykres wyglada ladnie heh

Edytowane przez rosol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest mała pierdziawka która wydmucha max 220KM. Trzeba większej turbawki z większym wyjściem wydechowym itp :) Układ paliwowy starczy do 240/250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej napisz ile turbo maks dmucha a nie ile koni 

po drugie spadek ten nie ma związku z tym ile jest w stanie maks wycisnąc, ponieważ maks moment uzyskany jest przy 2600 obrotów

Edytowane przez rosol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta turbinka jest mała co chce się uzyskać z malucha jak mały wirnik tworzy przy wyższych obrotach większą temperaturę. Albo hybryda z niej w TX turbo da się zwiekszyć koło kompresji jak i wydechowe lub bawić się w GTD17 np co starczy na 240KM +\- i jakieś 480/500Nm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro 170KM/350Nm ma takie samo turbo co 177KM/380Nm to podniesienie na 420-430Nm stage1 nie wyglada slabo... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie :) Tylko też pamiętaj że jednak utrzymanie Nm ogranicza DPF :) Zdjęcie jego pomaga ale jak sprawny jest DPF to po co sciągać kosztem 10Nm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KLICHO pokaz wykres swojego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdę to wyśle bo kompa mam po formacie :)  Ale jak nie poszło w eter to napisze do tunera :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KLICHO a Ty masz 140KM/320Nm zrobiony na 219KM/447Nm ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale z turbiną od 170\177 muszla zimna spolerowana na lustro w środku + porting kanałów wydechowych. Pewnie uja tam daje ale zrobiłem tak. Na i EGR off. I zaślepiony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności