Skocz do zawartości
hizo

raz po raz opadają wskazówki, elektryczne szybi, radio

Rekomendowane odpowiedzi

Samochód: B4 1.9 TDI 110KM (AFN)
    Rok prod: 1996

Od jakiegoś czasu w moim B4 TDI afn nagle opadają wszystkie wskazówki lecz kontrolki i podświetlenie zegarów działa. Jednocześnie przestają działać szyby el., radio (niefabryczne) nie słychać nic w głośnikach, wycieraczki na pierwszym "biegu" poruszają się z max prędkością choć zachowane są przerwy czasowe pomiędzy ruchami. W czasie jazdy co chwilę się tak dzieje i brak związku z prędkością, drganiami i temperaturą. Po takim objawie zaświeca się czerwona kontrolka od ręcznego ale gaśnie przy kolejnym odpaleniu auta.

Oczyściłem masę przy klemie akumulatora i przewodów dokręconych do zacisku klemy. Oczyściłem pobliski punkt masowy pod akumulatorem. W kabinie po stronie kierowcy zdemontowałem okrągły plastyk punkt masowy ale wyglądał jak nowy a wszystkie konektory siedziały stabilnie.

Gdzie szukać dalej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kupiłem i wymieniłem "zegary". Niestety nic nie pomogło.  Ostatnio objaw się nasila. Po odpaleniu wskazówki podnoszą się i po paru sekundach opadają a cała reszta bez zmian.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zmierzyłem napięcie na akumulatorze 13,3 V. Po odpaleniu 14.3 V lecz gdy owy objaw wystąpił napięcie podskoczyło do 18.3 🤔 a praca silnika się zmieniła. Odłączyłem wtykę i Plus od alternatora i problemu nie ma. Zamawiam alternator a na razie auto pojeździ na baterii. Dodatkowa ciekawostka że nie zapaliła się czerwona kontrolka ładowania, chyba jest przepalona.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B5(3BG) 1.9 TDI-PD 131KM (AVF)
    Rok prod: 2001

Może regulator napięcia się wysypał, albo robi jakieś zwarcie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta