Skocz do zawartości
hizo

raz po raz opadają wskazówki, elektryczne szybi, radio

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu w moim B4 TDI afn nagle opadają wszystkie wskazówki lecz kontrolki i podświetlenie zegarów działa. Jednocześnie przestają działać szyby el., radio (niefabryczne) nie słychać nic w głośnikach, wycieraczki na pierwszym "biegu" poruszają się z max prędkością choć zachowane są przerwy czasowe pomiędzy ruchami. W czasie jazdy co chwilę się tak dzieje i brak związku z prędkością, drganiami i temperaturą. Po takim objawie zaświeca się czerwona kontrolka od ręcznego ale gaśnie przy kolejnym odpaleniu auta.

Oczyściłem masę przy klemie akumulatora i przewodów dokręconych do zacisku klemy. Oczyściłem pobliski punkt masowy pod akumulatorem. W kabinie po stronie kierowcy zdemontowałem okrągły plastyk punkt masowy ale wyglądał jak nowy a wszystkie konektory siedziały stabilnie.

Gdzie szukać dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem i wymieniłem "zegary". Niestety nic nie pomogło.  Ostatnio objaw się nasila. Po odpaleniu wskazówki podnoszą się i po paru sekundach opadają a cała reszta bez zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyłem napięcie na akumulatorze 13,3 V. Po odpaleniu 14.3 V lecz gdy owy objaw wystąpił napięcie podskoczyło do 18.3 ? a praca silnika się zmieniła. Odłączyłem wtykę i Plus od alternatora i problemu nie ma. Zamawiam alternator a na razie auto pojeździ na baterii. Dodatkowa ciekawostka że nie zapaliła się czerwona kontrolka ładowania, chyba jest przepalona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może regulator napięcia się wysypał, albo robi jakieś zwarcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności