Skocz do zawartości
Gracz 00

Falujące obroty biegu jałowego (AVF)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mojego paska dręczy problem związany z falowaniem obrotów na biegu jałowym. Silnik to AVF 130KM.W lutym 2018 roku padły mi pompowtryskiwacze postanowiłem je zregenerować w firmie Bosch Car Service Stalowa Wola. Regenerację kosztowała około 3tyś+robocizna mechanika. Po nie długim czasie zwróciłem uwagę że samochód faluje, całe nadwozie trzęsie się, jeździłem kilka miesięcy z tą usterka następnie udałem się na chiptuning gdzie tuner wykrzesał kilka dodatkowych koników z silnika.(Aktualna moc 165Km 380Nm). W listopadzie stwierdziłem że muszę coś zrobić z tym falowaniem dlatego zdecydowałem się na reklamację wtryskiwaczy lecz firma Bosch nie uznała reklamacji i zostałem z problemem sam. Mechanik również rozkłada ręce bo pierwszy raz widzi taki przypadek. Dodam jeszcze że przy falowaniu obrotów samochód poddymia na niebiesko co świadczy o spalaniu oleju. Co najciekawsze usterka występuje tylko wtedy gdy płyn chłodnych nie osiągnie 60°C, po przekroczeniu tej temperatury lub przejażdżce wszystko jest normalnie. Proszę o jakąś pomoc z waszej strony ponieważ już sam nie wiem co mogę zrobić. Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zrobisz, pompki do d... i tyle. Wszystkie pompki jednocześnie Ci padły? Te ich regenerację to można sobie ......

Edytowane przez indyczes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy AWX falują obroty ale bez jakiejś konkretnej reguły. Zaczęło się od falowania w warunkach jak piszesz, do 60 stopni. Wtryski poszły na regenerację u Gładyska w Krakowie. Po regeneracji nic właściwie się nie zmieniło. Miesiąc później wymieniałem świece żarowe (jedna spalona) i efekt się zmniejszył. Potem pojawiało się to od czasu do czasu. Przy rozgrzanym silniku doszło jeszcze szarpanie w zakresie obrotów 1500-2000 jak chcę trochę bardziej przyspieszyć. Zdecydowaliśmy o zdjęciu głowicy. Czy pomoże? Nie wiem. Na pewno swoje najlepsze lata miała już za sobą. 8 zaworów do wymiany, uszczelniacze, tulejki pompowtryskiwaczy. Wczoraj odpalił, ale jazdy próbnej nie było, bo trzeba jeszcze przód poskładać. Dam znać jak trochę pojeżdżę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MichalSWD napisał:

U mnie przy AWX falują obroty ale bez jakiejś konkretnej reguły. Zaczęło się od falowania w warunkach jak piszesz, do 60 stopni. Wtryski poszły na regenerację u Gładyska w Krakowie. Po regeneracji nic właściwie się nie zmieniło. Miesiąc później wymieniałem świece żarowe (jedna spalona) i efekt się zmniejszył. Potem pojawiało się to od czasu do czasu. Przy rozgrzanym silniku doszło jeszcze szarpanie w zakresie obrotów 1500-2000 jak chcę trochę bardziej przyspieszyć. Zdecydowaliśmy o zdjęciu głowicy. Czy pomoże? Nie wiem. Na pewno swoje najlepsze lata miała już za sobą. 8 zaworów do wymiany, uszczelniacze, tulejki pompowtryskiwaczy. Wczoraj odpalił, ale jazdy próbnej nie było, bo trzeba jeszcze przód poskładać. Dam znać jak trochę pojeżdżę.

Jaki był koszt demontażu i regeneracji głowicy? Napisz dokładnie jak teraz autko pracuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszt pełnej regeneracji głowicy - 1120 zł

Koszt demontażu/montażu - 0 zł (robimy we dwóch z kolegą)

Jutro może będzie okazja coś powiedzieć na temat efektów naszej pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas coś napisać. Po zrobieniu głowicy obroty może i nie falują jakoś znacząco, ale są takie lekkie skoki. Niestety pozostało też kopcenie przy ruszaniu na zimnym silniku, co wszyscy zwalali na uszczelniacze zaworowe lub odmę. Co do samego szarpania przy przyspieszaniu to jest znacznie mniejsze niż było, właściwie niewyczuwalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie falowały avf przyczyna czujnik temperatury wody był walnięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności