Skocz do zawartości
Kubul

Przerwany obieg elektryczny - czujnik G200/G202

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Posiadam Passata b5 kombi z 2000 roku - silnik AJM 1.9TDI 115KM. W aucie zaczeły świecić się kontrolki ABS i ESP oraz przestała zamykać się tylna klapa. Okazało się, że problemem był przetarty wąż do spryskiwacza tylnej szyby. Pozalewał kable pod siedzeniem kierowcy. Po połataniu tego węża oraz pociągnięciu nowych kabli od mniej więcej siedzenia kierowcy aż do czujnika g200/g202 kontrolki zgasły, ale za chwile się włączyły. Aktualne błędy są na screenie. Sprawdziłem kable aż do pedałów - od tego miejsca mam przejście do wtyczki do tego czujnika. Sprawdzałem w drugą stronę - na pompie abs sprawdziłem 15 pinów i na żadnym nie ma przejścia.

Wymieniłem czujnik na używkę ale błąd był ten sam. Gdzie mogę jeszcze szukać problemu? Czy mógł jakiś przekaźnik się spalić? Czy może kable z tego czujnika idą do innego miejsca?

20190219_205848.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Okazało się, że sterownik od absu jest pod nogami pasażera. Po sprawdzeniu prześcia na kablach okazało się że jeden kabel był, źle przelutowany i docelowo był wpięty pod zły pin. Po ponownym przelutowaniu przejście jest na wszystkich sześciu kablach do odpowiednich pinów. Mimo wszystko dalej występują te same błędy. Kupiłem drugi czujnkk ale używkę i mam te same błędy. Czyżby sterownik abs nawalał? Czemu pokazywałby tylko problem z tym jednym czujnikiem a nie z resztą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności