Skocz do zawartości
GANRO

U021200 - Sterownik elektroniki kolumny kierownicy Brak komunikacji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki błąd jak w temacie, który objawia się brakiem kierunkowskazów i wycieraczek. Czy ktoś wie gdzie znajduje się dokładnie ten sterownik kolumny kierownicy? W serwisie powiedzieli mi, że do wymiany jest cała kolumna kierownicy w cenie 2700zł plus koszt wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 witam sterownik znajduję się pod kierownicą na sztycy koło manetek ten błąd to błąd programowania sterowników 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za informację. Czy programowanie sterownika można zrobić przez OBDeleven, może gdzieś znajdę jakąś instrukcję? Z objawów bardziej mi wygląda na jakiś niekontakt, ponieważ błąd występuje bardzo nieregularnie i wtedy na ekranie mam "błąd wycieraczki" (nie mogę włączyć wycieraczek) i jednocześnie migacze przestają działać (za wyjątkiem awaryjnych). Po zgaszeniu silnika i uruchomieniu ponownym ten błąd przechodzi, ale też nie zawsze. A jak wystąpi przy włączonych wycieraczkach to nawet zgaszenie silnika i zamknięcie samochodu nie wyłączy już tych wycieraczek, trzeba kilkukrotnie otworzyć i zamknąć samochód :)

Opis błędu z OBDeleven:

Opis sytemu: GW MQB High  
    Numer oprogramowania: 5Q0907530AC
    Wersja oprogramowania: 2203
    Numer sterownika: 5Q0907530M 
    Wersja sterownika: 212
    Numer seryjny: 12021510800479
    Nazwa ODX: EV_GatewConti
    Wersja ODX: 011020
    Długie kodowanie: 030300044F085900EF00024E080F00010001070000000000000000000000

Edytowane przez GANRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź bezpiecznik SC 2 w kabinie kierowcy pod schowkiem oraz punkt masy na sztycy kierowniczej może jet luźną masa co do programowania  przez OB Deleven nie programowałem tym 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, czego dotyczy ten bezpiecznik, bo u mnie wszystkie są opisane w książce symbolem F?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilania modułu  sterownika pod kierownicą co Ci zalicza usterki. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności