Skocz do zawartości
danielm55

diesel Adaptacja przepustnicy 2.0 tdi cr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Sinik 2.0 tdi 140 KM CR.

Po adaptacji przepustnicy interfejsem DS150E nie chce odpalić.

Dostępna jest też procedura adaptacji układu sterowania elektrozaworem sterującym  długością kolektora dolotowego,

ale po jej wykonaniu pojawiają się błędy P2006 i P2004.

Czyli układ sterowania elektrozaworem sterującym długością kolektora dolotowego.(stały i nieciągły)

Błędy te można wykasować po ręcznym poruszaniu zaworu klap w kolektorze ssącym.

Czy znacie jakiś sposób na odpalenie bez adaptacji przepustnicy lub może wykonać ją poprzez vag (vcds)?

Rok temu również czyściłem EGR i przepustnicę ale nie wykonywałem adaptacji.

Po czyszczeniu były również problemy z odpalaniem (załapywał i gasł) ale po odpaleniu przy wciśniętym pedale gazu załapał i później było OK.

Teraz po czyszczeniu chciałem wykonać adaptację i lipa. Po adaptacji w ogóle nie chce załapać i wywala błędy. Przed adaptacją błędów w sterowniku nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może umarła albo coś źle poskładałeś i została w pozycji zamkniętej coś ją przyblokowało 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepustnica i klapy w kolektorze dolotowym już zaadaptowane VCDS-em.
Nastawy podstawowe, u mnie akurat grupa 121 klapy kolektora,
grupa 124 przepustnica. Zaadaptowało bez błędów.
Była jeszcze miniaturowa nieszczelność przy połączeniu rurki EGR z EGR-em z powodu uszkodzonego gwintu śruby.
Po adaptacji przepustnic i doszczelnieniu połączenia, odpala na dotyk.
Nie wiem tylko dlaczego DS150E wywalał błędy podczas adaptacji klap kolektora a na VCDS poszło bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności